Jak korzystać z nowego czatu YouTube w aplikacji

Udostępnij teraz w social media:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy YouTube wprowadzał niewielkie zmiany. Godną uwagi zmianą jest wprowadzenie ciemnego motywu do wersji internetowej, nowej animacji ładowania i małych animowanych podglądów filmów, które są odtwarzane po najechaniu myszą na miniaturę wideo. YouTube zaktualizował również swoje aplikacje na iOS i Androida. Nowa aktualizacja zawiera funkcję czatu. Jest zbudowany na podstawie funkcji udostępniania i wymaga zalogowania się do YouTube za pomocą konta Gmail. Nie synchronizuje automatycznie kontaktów z Twojego konta Gmail, więc możesz wybrać, z kim się komunikujesz. Oto jak korzystać z czatu YouTube na telefonie z systemem iOS lub Android.

Zaktualizuj aplikację YouTube i otwórz ją. W aplikacji nie ma dedykowanej karty „Czat” ani „Wiadomości”, więc rozpoczęcie pracy jest nieco niejasne.

Udostępnij wideo

Znajdź film, który Ci się podoba i dotknij strzałki udostępniania pod nim. Arkusz udostępniania pokaże ci częste kontakty. Są one pobierane z konta Gmail, jednak nie są to Twoje kontakty z YouTube. Musisz dodać je do YouTube. Twoje kontakty Gmail i kontakty telefoniczne są traktowane oddzielnie. Możesz dodawać kontakty z telefonu do YouTube.

  Co to jest YouTube Premium i czy warto?

Rozpocznij wątek czatu na YouTube

Stuknij kontakt w arkuszu udostępniania, aby wysłać mu wideo. Jeśli chcesz dodać kontakt z telefonu, przesuń palcem do końca sugerowanych kontaktów i dotknij „Dodaj kontakty”. Zezwól aplikacji YouTube na dostęp do swoich kontaktów, a następnie wybierz kontakt, któremu chcesz udostępnić film. Gdy udostępniasz wideo kontaktowi, rozpoczyna się wątek czatu YouTube.

Gdy udostępniasz wideo kontaktowi, wysyła do niego prośbę. Osoba musi zatwierdzić tę prośbę, aby rozmowa mogła się rozpocząć.

Jak wspomniano wcześniej, w aplikacji YouTube nie ma karty „Czat” ani „Wiadomości”. Aby rozpocząć rozmowę, musisz udostępnić film, ale co jeśli chcesz do niego wrócić? Wygląda na to, że interfejs użytkownika nie jest w stanie tego zrobić, ale jest, po prostu źle zaprojektowany.

  Jak zrobić playlistę na YouTube

W aplikacji YouTube przejdź do karty Aktywność. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie swoje wątki na czacie, a także prośby o kontakt. Stuknij kontakt i zacznij rozmawiać. Aplikacja ma czat grupowy, więc możesz dodać więcej niż jedną osobę do wątku. Dotknij przycisku przepełnienia u góry wątku, a następnie dotknij „Dodaj uczestników” w menu. Jeśli chcesz, możesz usunąć wątek lub po prostu wyciszyć dla niego powiadomienia.

Słoń W Pokoju

Trzeba to powiedzieć; nikt nie prosił o tę funkcję. Sekcja komentarzy na YouTube to jedno z najgorszych miejsc do dyskursu online. To tak straszne, że popularne i pozornie nieszkodliwe kanały YouTube, takie jak kanał TED, muszą wyłączać komentarze do niektórych swoich filmów. Czat na żywo obok filmów na żywo jest równie okropny i często pełen botów. Czy YouTube uważa, że ​​te rozmowy będą lepsze tylko dlatego, że użytkownicy prowadzą je z kontaktami? Czy ludzie naprawdę muszą prowadzić całe rozmowy wokół filmu z YouTube i czy nie mogą ich prowadzić w innych aplikacjach do czatu? Viber umożliwia teraz użytkownikom wyszukiwanie i wysyłanie filmów z YouTube bez opuszczania aplikacji. Ta funkcja jest w większości bezcelowa. W końcu musisz ponownie dodać swoje kontakty, a przypadkowi nieznajomi mogą wysłać Ci prośbę, jeśli mają Twój e-mail.

  Jak zapisać film offline w aplikacji YouTube

x