Jak korzystać z PayPal w Apple iPhone i Mac App Store

Kupując aplikacje lub treści multimedialne z Apple ID, większość ludzi podaje dane karty kredytowej lub debetowej. Ale jeśli wolisz używać PayPal do kupowania aplikacji w Apple App Store lub Mac App Store, możesz łatwo skonfigurować je na swoim iPhonie, iPadzie lub Macu. Oto jak.

Jak dodać PayPal jako metodę płatności w sklepie App Store na iPhonie i iPadzie

Zanim zaczniemy, założymy, że masz już identyfikator Apple ID, którego używasz do kupowania aplikacji. Jeśli nie, łatwo je utworzyć. Apple ID to konta w chmurze, które mają zastosowanie do usług Apple na wszystkich urządzeniach Apple.

Na iPhonie lub iPadzie łatwo jest dodać PayPal jako metodę płatności Apple ID w aplikacji Ustawienia. Warto zauważyć, że po dodaniu go za pomocą iPhone’a lub iPada metoda płatności będzie miała zastosowanie do Twojego Apple ID na dowolnej platformie, w tym na komputerze Mac. Oto jak to skonfigurować.

Najpierw otwórz „Ustawienia” na swoim iPhonie lub iPadzie.

Stuknij w

U góry Ustawień stuknij nazwę swojego konta Apple ID.

Stuknij swoją nazwę Apple ID w Ustawieniach.

W ustawieniach Apple ID dotknij „Płatności i wysyłka”.

Kran

W ustawieniach „Płatność i wysyłka” kliknij „Dodaj metodę płatności”.

Kran

Na liście opcji kliknij „PayPal”, a następnie „Zaloguj się do PayPal”.

Kran

Następnie zaloguj się do PayPal, używając swojego konta PayPal. Na tym etapie masz również możliwość utworzenia nowego konta PayPal. Po zalogowaniu się przejrzyj opcje płatności PayPal i kliknij „Zgadzam się i kontynuuj”.

Kran

Następnie PayPal zostanie dodany do listy metod płatności na Twoim Apple ID. Domyślnie Apple będzie go używać do ładowania Twojego konta podczas kupowania aplikacji w App Store.

Jak dodać PayPal jako metodę płatności w sklepie App Store na komputerze Mac

Możesz także dodać PayPal jako metodę płatności dla swojego Apple ID na Macu.

Warto zauważyć, że jeśli udostępniasz Apple ID między wszystkimi swoimi urządzeniami i dodałeś już PayPal jako metodę płatności za pomocą iPhone’a lub iPada, nie musisz tego robić ponownie na komputerze Mac. Opcja PayPal będzie już skonfigurowana.

Najłatwiejszym sposobem powiązania PayPal z Twoim Apple ID na Macu jest użycie Mac App Store, który można szybko znaleźć, otwierając Spotlight, klikając ikonę lupy na pasku menu i wpisując „App Store”.

Uruchom Spotlight i pisz

Najpierw otwórz „App Store” na komputerze Mac, a następnie kliknij swoją nazwę Apple ID w rogu.

Na komputerze Mac kliknij swoją nazwę Apple ID

Na następnej stronie kliknij „Wyświetl informacje”.

Kliknij

Na ekranie „Informacje o koncie” poszukaj sekcji „Podsumowanie Apple ID”. Następnie kliknij „Zarządzaj płatnościami”.

Kliknij

Na ekranie „Zarządzaj płatnościami” kliknij „Dodaj płatność”.

Kliknij

Kiedy pojawi się ekran „Dodaj płatność”, wybierz logo „PayPal” z listy metod płatności, a następnie kliknij „Zaloguj się do PayPal”.

Wybierz

Postępuj zgodnie z procesem logowania PayPal i zaakceptuj warunki. Kiedy skończysz, PayPal zostanie dodany jako opcja płatności do Twojego konta Apple.

Jak usunąć PayPal jako metodę płatności w sklepie App Store

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz usunąć PayPal z metod płatności Apple ID, możesz to zrobić za pośrednictwem dowolnego interfejsu, w którym możesz zarządzać swoim kontem Apple ID.

Na iPhonie lub iPadzie przejdź do opcji Ustawienia> Apple ID> Płatność i wysyłka, a następnie wybierz metodę „PayPal” na liście i wybierz opcję „Usuń metodę płatności”.

Kran

Na komputerze Mac procedura jest podobna. Otwórz App Store i odwiedź Apple ID> Wyświetl informacje> Zarządzaj płatnościami, a następnie kliknij opcję „PayPal” i kliknij „Usuń metodę płatności”.