Jak korzystać z poczty e-mail programu Outlook w systemie Linux

Microsoft nie wydał jeszcze natywnego klienta Linux dla swojej usługi pocztowej Outlook. W rezultacie, jeśli jesteś fanem Linuksa i potrzebujesz dostępu do programu Outlook, musisz użyć aplikacji innej firmy, takiej jak Prospect Mail. Oto, jak go użyć, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail programu Outlook w systemie Linux.

Zainstaluj Prospect Mail w systemie Linux

Poczta Prospect jest dystrybuowana głównie na GitHub za pomocą kodu źródłowego. Jednak możliwe jest również pobranie instalowalnych pakietów binarnych dla Debiana, Ubuntu, Fedory, OpenSUSE lub za pośrednictwem pakietu AppImage lub Snap. W tej sekcji przewodnika omówimy, jak uruchomić program Prospect Mail na komputerze z systemem Linux.

Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają używanej dystrybucji systemu Linux.

Ubuntu

Istnieje pakiet DEB Prospect Mail, który użytkownicy systemu Ubuntu Linux mogą łatwo pobrać i zainstalować, korzystając z następujących elementów wget Komenda.

wget https://archive.org/download/prospect-mail/prospect-mail_0.1.2_amd64.deb

Niech wget pobierz aplikację Prospect Mail DEB na komputer z systemem Linux. Po zakończeniu procesu pobierania możesz użyć dpkg polecenie, aby zainstalować aplikację Prospect Mail na komputerze z systemem Linux Ubuntu.

sudo dpkg -i prospect-mail_0.1.2_amd64.deb

Widzisz jakieś błędy w oknie terminala po zainstalowaniu pakietu Prospect Mail? Najprawdopodobniej są to problemy zależności. Aby je rozwiązać, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj.

Debian

Aby zainstalować aplikację Prospect Mail na Debianie, musisz pobrać pakiet DEB na swój komputer. Aby to zrobić, otwórz okno terminala. Stamtąd użyj wget aplikacja do pobierania, aby pobrać pakiet DEB.

wget https://archive.org/download/prospect-mail/prospect-mail_0.1.2_amd64.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu Prospect Mail DEB na komputer z systemem Debian Linux można zainstalować oprogramowanie z następującymi elementami dpkg Komenda.

sudo dpkg -i sudo dpkg -i prospect-mail_0.1.2_amd64.deb

Po zainstalowaniu Prospect Mail możesz zauważyć błędy w monitach terminalu. Aby je poprawić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat rozwiązywania błędów zależności Debiana.

Fedora

Dostępny jest plik pakietu RPM Prospect Mail, więc jeśli używasz Fedory Linux, instalacja będzie łatwa. Aby uzyskać pakiet RPM, użyj wget polecenie pobierania poniżej.

wget https://archive.org/download/prospect-mail/prospect-mail-0.1.2.x86_64.rpm

Po pobraniu pliku pakietu Prospect Mail RPM na komputer z systemem Linux użyj Dnf polecenie menedżera pakietów poniżej, aby zainstalować oprogramowanie.

sudo dnf install prospect-mail-0.1.2.x86_64.rpm

OpenSUSE

Używasz OpenSUSE Linux i chcesz zainstalować Prospect Mail? Jeśli tak, musisz pobrać wersję RPM. Aby go zdobyć, użyj wget pobierz polecenie poniżej w oknie terminala.

wget https://archive.org/download/prospect-mail/prospect-mail-0.1.2.x86_64.rpm

Po pobraniu pakietu RPM na komputer z systemem Linux OpenSUSE zainstaluj go za pomocą Zypper menedżer pakietów.

sudo zypper install prospect-mail-0.1.2.x86_64.rpm

AppImage

Istnieje AppImage of Prospect Mail dla tych, którzy nie mogą używać plików pakietów DEB lub RPM. Aby użyć AppImage, zacznij od pobrania go za pomocą wget polecenie poniżej.

wget https://archive.org/download/prospect-mail/Prospect%20Mail-0.1.2.AppImage

Po zakończeniu pobierania pliku AppImage utwórz nowy folder o nazwie „AppImages” w katalogu domowym za pomocą mkdir Komenda.

mkdir -p ~/AppImages/

Przenieś plik Prospect Mail AppImage do nowego folderu za pomocą mv Komenda.

mv 'Prospect Mail-0.1.2.AppImage' ~/AppImages/

Przenieś okno terminala do katalogu „AppImages” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/AppImages/

Zaktualizuj uprawnienia do pliku AppImage za pomocą chmod.

chmod +x 'Prospect Mail-0.1.2.AppImage'

Następnie możesz uruchomić aplikację za pomocą:

./'Prospect Mail-0.1.2.AppImage'

Lub otwórz menedżera plików systemu Linux, kliknij folder „AppImages” i kliknij dwukrotnie Prospect Mail-0.1.2.AppImage.

Pakiet Snap

Poczta potencjalna jest dostępna w Snap Store jako pakiet Snap, więc jeśli używasz dystrybucji Linuksa, która obsługuje Snap, użyj poniższej komendy, aby ją uruchomić.

Uwaga: aby korzystać z usługi Prospect Mail, musisz mieć włączoną obsługę Snap na komputerze z systemem Linux. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

sudo snap install prospect-mail

Dostęp do programu Outlook

Aby uzyskać dostęp do konta e-mail programu Outlook w systemie Linux, zacznij od uruchomienia aplikacji Prospect Mail na komputerze. Następnie przy otwartej aplikacji zobaczysz ekran logowania. Ten ekran mówi „Zaloguj się, aby przejść do programu Outlook”. Wpisz swój adres e-mail i naciśnij niebieski przycisk „Dalej” u dołu.

Po kliknięciu przycisku „Dalej” wpisz hasło i zaloguj się. Po zalogowaniu się na stronie logowania do programu Outlook konto powinno się załadować i będziesz mieć dostęp do swojej poczty e-mail.

Zrzeczenie się

Korzystając z Prospect Mail, pamiętaj, że możesz napotykać błędy i czkawkę podczas korzystania z tego oprogramowania, ponieważ jest ono wciąż w fazie rozwoju. Zgłoś wszelkie problemy na stronie strona problemów o pomoc.