Jak korzystać z próbnika kolorów w systemie macOS jako samodzielnej aplikacji

macOS ma narzędzie do wybierania kolorów. Jest tam od lat, ale sposób, w jaki jest włączony do systemu operacyjnego, wydaje się być funkcją, do której można uzyskać dostęp tylko w wybranych aplikacjach. Na przykład możesz uzyskać dostęp do próbnika kolorów z aplikacji Mail, ale nie z Safari. Jeśli chcesz, możesz użyć próbnika kolorów w systemie macOS jako samodzielnej aplikacji. Dostęp do niego wymaga drobnej sztuczki, ale nic zbyt skomplikowanego. Ponieważ próbnik kolorów był częścią systemu macOS od lat, będzie działać na prawie każdej wersji systemu operacyjnego, który możesz mieć. Zakładamy przynajmniej, że zadziała to już w Snow Leopard.

Próbnik kolorów AppleScript

Aby użyć próbnika kolorów w systemie macOS jako samodzielnej aplikacji, musisz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem skryptu Apple. Otwórz aplikację AppleScript na komputerze Mac. Znajduje się w folderze Utilities. Po otwarciu aplikacji wprowadź następujące informacje;

choose color

Otóż ​​to. Teraz musisz zapisać skrypt. Przejdź do Plik> Zapisz. Zapisz skrypt jako aplikację i zapisz go w folderze Aplikacje. Najlepiej nazwać go Próbnik kolorów, aby później łatwiej było go zidentyfikować i uzyskać do niego dostęp, ale możesz nazwać go cokolwiek innego, co może Ci odpowiadać.

Otwórz Launchpad, a zobaczysz nową ikonę skryptu Apple o tej samej nazwie, pod którą zapisałeś skrypt. Kliknij, aby otworzyć próbnik kolorów.

Próbnik kolorów w systemie macOS

Próbnik kolorów w macOS ma podstawowe funkcje; obsługuje kolory internetowe, CMYK, RGB i HEX, jest koło kolorów, spektrum kolorów, paleta kolorów i układ kredek. Możesz odkrywać kolory za pomocą tych różnych układów. Aby faktycznie wybrać kolor z obrazu na ekranie, kliknij przycisk zakraplacza na samym dole obok bieżącej próbki koloru. Zmieni kursor w powiększoną soczewkę. Kliknij w dowolnym miejscu, aby wybrać kolor.

Chociaż ten skrypt został zapisany jako aplikacja, nie ma właściwości, które ma typowa aplikacja macOS. Zauważysz to, gdy próbujesz wyjść z selektora kolorów, a opcja Zakończ na ikonie doku nie pomoże. Przycisk zamykania również jest nieaktywny. Aby zamknąć próbnik kolorów, musisz nacisnąć klawisz Escape.

Część tego dziwactwa, próbnik kolorów działa jak każda inna aplikacja. Jeśli masz czas, możesz zmienić ikonę utworzonej aplikacji AppleSript i ułatwić identyfikację próbnika kolorów w systemie macOS w starterze.