Jak korzystać z przestrzeni wymiany na dysku USB w systemie Linux Rasbian

Udostępnij teraz w social media:

Raspberry Pi ma niewielką ilość miejsca SWAP dostępnego dla użytkowników do wykorzystania, gdy zabraknie fizycznej pamięci RAM w Raspbian. Dokładna ilość SWAP na Pi wynosi około 100 MB, co nie wystarczy, a po zużyciu może powodować ogromne opóźnienie.

Świetnym sposobem na poprawę ogólnej wydajności urządzenia Raspberry Pi jest zwiększenie wielkości przestrzeni SWAP. Pamiętaj jednak, że samo zwiększenie rozmiaru nie wystarczy. Powód? Raspberry Pi kończy się na karcie SD, a poprzez rozszerzenie SWAP na karcie SD karta SD umiera szybciej. Zamiast tego należy przenieść go na zewnętrzny dysk USB. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak to zrobić!

Formatowanie dysku flash USB

Przed usunięciem przestrzeni SWAP z karty SD i umieszczeniem jej na dysku flash USB należy sformatować pamięć USB na prawidłowy format (EXT4.) Aby rozpocząć proces, podłącz dowolny dysk flash USB do portu USB i otwórz terminal.

Uwaga: jeśli twoje urządzenie Raspberry Pi jest serwerem, zaloguj się przez SSH zamiast uzyskiwać bezpośredni dostęp do terminalu.

W terminalu uruchom lsblk polecenie w terminalu. Dane wyjściowe lsblk polecenie pokaże wszystkie urządzenia pamięci masowej podłączone do Pi. Znajdź etykietę napędu USB aby potwierdzić, że Pi czyta urządzenie. Etykieta powinna być / dev / sda.

lsblk

Po znalezieniu etykiety urządzenia dla dysku flash USB otwórz go w narzędziu do partycjonowania Cfdisk za pomocą poniższego polecenia.

  Najlepsze gry na Androida 2019

Uwaga: pamięć flash USB ma tylko / dev / sda oznacz, jeśli jest to jedyne podłączone urządzenie pamięci USB. Jeśli masz inne urządzenia podłączone do Raspberry Pi oprócz napędu flash USB, może się nie wyświetlać jako / dev / sda, ale jako / dev / sdb, / dev / sdc, lub nawet / dev / sdd. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu etykiety napędu, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

sudo cfdisk /dev/sda

W edytorze partycji Cfdisk musisz usunąć wszystkie partycje z dysku flash. Aby to zrobić, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Podświetl główną partycję na urządzeniu USB za pomocą Góra dół Strzały na klawiaturze. Następnie użyj Strzałki w lewo / w prawo wybierz „Usuń” i usuń partycję.

Krok 2: Wybierz „Wolne miejsce” w Cfkdisk za pomocą strzałek w górę / w dół na klawiaturze. Następnie wybierz „Nowy” za pomocą Strzałki w lewo / w prawo na klawiaturze i naciśnij Wchodzić przycisk, aby utworzyć nową partycję.

Krok 3: Po wybraniu „Nowy”, Cfdisk wyświetli monit o określenie rozmiaru partycji. Domyślnie Cfdisk wypełni maksymalny rozmiar dysku. Na przykład jeśli dysk flash USB ma pojemność 14,6 GB, zasugeruje utworzenie partycji o pojemności 14,6 GB.

naciśnij Wchodzić użyć sugerowanego rozmiaru partycji. W przeciwnym razie w pytaniu podaj inny rozmiar i naciśnij Wchodzić.

  Jak zainstalować edytor markdown VNote w systemie Linux

Krok 4: Po naciśnięciu Wchodzić aby utworzyć nową partycję w Cfdisk, musisz określić typ partycji. Istnieją dwa typy: podstawowy i rozszerzony. Wybierz opcję „podstawową” i naciśnij Wchodzić.

Krok 5: Wybierz „Typ” za pomocą Strzałki w lewo / w prawo na klawiaturze i naciśnij Wchodzić. Następnie wybierz „83 Linux”, aby ustawić nowy typ partycji jako system plików Linux.

Krok 6: Wybierz „Napisz” za pomocą Strzałki w lewo / w prawo na klawiaturze i naciśnij Wchodzić aby zapisać zmiany w Cfdisk na dysku flash USB.

Krok 7: Wybierz „Wyjdź” za pomocą strzałek w lewo / w prawo, aby zamknąć Cfdisk.

Krok 8: Teraz, gdy Cfdisk jest zamknięty, uruchom mkfs.ext4 polecenie poniżej, aby zapisać system plików Ext4 na urządzeniu USB.

sudo mkfs.ext4 -F /dev/sda1

Montaż napędu USB

Napęd USB musi być zamontowany, aby mógł być używany jako przestrzeń SWAP. Aby podłączyć USB w Raspbian, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Za pomocą terminala utwórz nowy folder w /mnt katalog o nazwie „flash USB”.

sudo mkdir -p /mnt/usb-flash/

Krok 2: Musisz dodać urządzenie USB do /etc/fstab plik, aby można go było załadować podczas rozruchu. Korzystając z poniższych poleceń, dodaj kod do /etc/fstab.

sudo -s  echo ' ' >> /etc/fstab  echo '# USB Flash for SWAP space' >> /etc/fstab  echo '/dev/sda1 /mnt/usb-flash/ ext4 noatime,defaults 0 2' >> /etc/fstab

Krok 3: Uruchom uchwyt polecenie załadowania napędu flash USB do /mnt/usb-flash/ informator.

sudo mount /mnt/usb-flash/

Użyj miejsca SWAP na dysku USB

Konfigurowanie przestrzeni SWAP na Raspberry Pi jest łatwe dzięki prostej konfiguracji oferowanej przez programistów. Wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby zrobić to na swoim urządzeniu.

  15 obrazów na pulpit

Krok 1: Wyłącz SWAP na karcie SD Rasbian za pomocą zatrzymać polecenie w terminalu.

sudo /etc/init.d/dphys-swapfile stop

Krok 2: Otwórz plik konfiguracyjny SWAP Raspbian w edytorze tekstu Nano.

sudo nano -w /etc/dphys-swapfile

Krok 3: Znajdź CONF_SWAPSIZE=100 i zmień 100 do 1024.

Krok 4: Znajdź #CONF_SWAPFILE=i usuń # symbol. Powinno to wyglądać jak na poniższym przykładzie.

CONF_SWAPFILE=

Krok 5: Znajdź CONF_SWAPFILE= i usuń zawartość po = znak. Następnie dodaj /mnt/usb-flash/swap.file. Powinno to wyglądać dokładnie tak, jak na poniższym przykładzie.

CONF_SWAPFILE=/mnt/usb-flash/swap.file

Krok 6: Uruchom ponownie RAPbian SWAP za pomocą następującego polecenia. Jeśli polecenie się powiedzie, uruchomisz SWAP z dysku flash USB!

sudo /etc/init.d/dphys-swapfile start

x