Jak korzystać z Siri, aby pamiętać, gdzie zaparkowałeś na iOS

Siri ma dostęp do danych o Twojej lokalizacji i wykorzystuje te informacje, aby pokazać między innymi pogodę i uruchomić skróty, które muszą korzystać z Twojej lokalizacji. Dane o lokalizacji są zwykle używane przez aplikacje do map, aplikacje pogodowe lub inne ich odmiany, które pomagają znaleźć jakąś lokalizację. Aplikacje takie jak Snapchat lub Instagram mogą go używać do oznaczania zdjęć i ładowania powiązanych filtrów, a aplikacja aparatu dodaje lokalizację do metadanych zdjęcia. Chodzi o to, że jest używany na wiele różnych sposobów, z Siri lub bez Siri. Jeśli chodzi o Siri, możesz korzystać z danych o lokalizacji i pamiętać, że Siri zaparkowała.

Siri: Pamiętaj, gdzie zaparkowałem samochód

Upewnij się, że Siri ma dostęp do danych o Twojej lokalizacji. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Prywatność> Usługi lokalizacji. Upewnij się, że usługi lokalizacyjne są włączone, a następnie poszukaj Siri i dyktowania. Upewnij się, że ma dostęp do danych o Twojej lokalizacji.

Po upewnieniu się, że Siri ma dostęp do Twojej lokalizacji, możesz poprosić ją o zapisanie miejsca, w którym zostałeś zaparkowany. Po zaparkowaniu aktywuj Siri i powiedz „Siri, pamiętaj, gdzie zaparkowałem samochód”.

Siri pokaże Ci mapę ze szpilką upuszczoną w miejscu, w którym zostałeś zaparkowany, aby pokazać, że zapisała lokalizację. Kiedy musisz znaleźć miejsce, w którym zaparkowałeś, aktywuj Siri i poproś, aby powiedział ci, gdzie zaparkowałeś, mówiąc: „Siri, gdzie zaparkowałem samochód?”

Siri wyświetli lokalizację na mapie. Możesz go dotknąć, aby otworzyć Apple Maps, których możesz użyć do nawigacji do miejsca, w którym zaparkowałeś samochód.

Możesz także udostępnić lokalizację, ale ma to ograniczenie: dokładność. Lokalizacja jest prawidłowa do 500 metrów, co, choć niewiele, nie zawsze wskazuje dokładnie miejsce, w którym zaparkowany jest samochód.

Gdy znajdziesz samochód i jesteś gotowy do jazdy, nie zapomnij powiedzieć Siri, aby również odrzucił informacje. Aby to zrobić, ponownie aktywuj Siri i powiedz „Siri, zapomnij, gdzie zaparkowałem samochód”. Siri potwierdzi, że zapomni Twoją lokalizację parkowania. Jeśli Siri nie zapomni lokalizacji, może ją pomieszać przy następnym użyciu, aby zapisać inną.

Jednym z hacków, z których korzysta wiele osób, próbując zapamiętać miejsce zaparkowania, jest zrobienie zdjęcia okolicy, w którym należy umieścić coś, co raczej nie poruszy się, np. Front sklepu lub znak. Możesz użyć tej sztuczki, aby obejść ograniczenie dokładności, które ma Siri.

x