Udostępnij teraz w social media:

Siri ma dostęp do danych o Twojej lokalizacji i wykorzystuje te informacje, aby pokazać Ci pogodę i uruchamiać skróty, które wymagają użycia Twojej lokalizacji, między innymi. Dane o lokalizacji są zwykle używane przez aplikacje mapowe, aplikacje pogodowe lub inne ich odmiany, które pomagają znaleźć jakąś lokalizację. Aplikacje takie jak Snapchat lub Instagram mogą go używać do oznaczania zdjęć i ładowania powiązanych filtrów, a aplikacja aparatu dodaje lokalizację do metadanych zdjęcia. Chodzi o to, że jest używany na wiele różnych sposobów, z Siri lub bez. Jeśli chodzi o Siri, możesz użyć danych o lokalizacji i poprosić Siri o zapamiętanie, gdzie zaparkowałeś.

Sprawdź -   Usuń zdjęcia z rolki aparatu, przesuwając w lewo w stylu krzesiwa [iOS]

Siri: Pamiętaj, gdzie zaparkowałem samochód

Upewnij się, że Siri ma dostęp do danych o Twojej lokalizacji. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Prywatność> Usługi lokalizacyjne. Upewnij się, że usługi lokalizacyjne są włączone, a następnie poszukaj Siri & Dictation. Upewnij się, że ma dostęp do danych o Twojej lokalizacji.

Gdy upewnisz się, że Siri ma dostęp do Twojej lokalizacji, możesz poprosić o zapisanie miejsca, w którym jesteś zaparkowany. Po zaparkowaniu aktywuj Siri i powiedz „Siri, pamiętaj, gdzie zaparkowałem mój samochód”.

Siri pokaże Ci mapę z pinezką umieszczoną w miejscu, w którym jesteś zaparkowany, aby pokazać, że została zapisana lokalizacja. Kiedy chcesz znaleźć miejsce, w którym jesteś zaparkowany, aktywuj Siri i poproś o poinformowanie Cię, gdzie zaparkowałeś, mówiąc: „Siri, gdzie zaparkowałem mój samochód?”.

Sprawdź -   Jak naprawić zły dysk twardy w systemie Linux

Siri wyświetli lokalizację na mapie. Możesz go dotknąć, a otworzą się Mapy Apple, których możesz następnie użyć do nawigacji do lokalizacji, w której zaparkowałeś samochód.

Możesz również udostępniać lokalizację, ale ma to pewne ograniczenie: dokładność. Lokalizacja jest prawidłowa do 500 metrów, co choć nie jest dużo, nie zawsze wskaże Ci dokładne miejsce zaparkowania samochodu.

Gdy znajdziesz samochód i będziesz gotowy do odjazdu, nie zapomnij powiedzieć Siri, aby również odrzucił informacje. Aby to zrobić, ponownie aktywuj Siri i powiedz mu „Siri, zapomnij, gdzie zaparkowałem mój samochód”. Siri potwierdzi, że zapomni Twojego miejsca parkingowego. Jeśli nie masz, aby Siri zapomniała lokalizacji, może je pomieszać, gdy następnym razem użyjesz jej, aby zapisać inną.

Sprawdź -   Jak dodać notatkę do ekranu blokady w iOS

Jednym ze sposobów, z którego korzysta wiele osób, próbując przypomnieć sobie, gdzie zaparkowali, jest zrobienie zdjęcia okolicy, upewniając się, że zawiera coś, co prawdopodobnie się nie poruszy, np. Front sklepu lub szyld. Możesz użyć tej sztuczki, aby obejść ograniczenie dokładności, które ma Siri.