Jak korzystać z Snapshot Go w Pokèmon Go

AR nie była tak popularna, jak początkowo sądzono, ale jedną z gier, która dobrze ją wykorzystuje, jest Pokèmon Go. Jego funkcja AR jest podstawową częścią gry, nawet jeśli wyłączysz widok z kamery. Gra dodała nową funkcję o nazwie Snapshot Go, która pozwala robić zdjęcia różnych schwytanych Pokémonów. Oto jak to działa.

Snapshot Go

To jest nowa funkcja dodana w ramach aktualizacji. Jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida. Zanim będziesz mógł z niej korzystać, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji.

Otwórz Pokèmon Go i dotknij Pokèball w dolnej środkowej części ekranu. Na ekranie menu dotknij Pokémon, aby przejść do swojej biblioteki.

Przewiń listę i wybierz Pokémona, który chcesz sfotografować, i dotknij nowo dodanego przycisku aparatu. Przejdziesz do widoku kamery. Twój wybrany Pokémon zostanie dodany do widoku kamery na żywo i możesz dotknąć przycisku przechwytywania na dole, aby zrobić zdjęcie.

Możesz zrobić wiele zdjęć tego samego Pokémona, a następnie zapisać je wszystkie za jednym razem. Możesz wyświetlić podgląd obrazu, dotykając miniatury wyświetlanej w prawym dolnym rogu. Gdy skończysz robić zdjęcia, dotknij przycisku Wstecz w lewym górnym rogu (wygląda jak telefon ze strzałką).

Przewiń dokładnie zrobione zdjęcia. Wybierz te, które chcesz zachować, a następnie dotknij przycisku udostępniania w prawym dolnym rogu. Jeśli chcesz zapisać zdjęcie w rolce z aparatu, musisz nacisnąć przycisk Zapisz w plikach na arkuszu działań. Z jakiegoś powodu nie ma akcji zapisywania zdjęcia lub zapisywania w rolce aparatu.

Snapshot Go to fajna funkcja, ale wciąż brakuje jej w niektórych obszarach. Po pierwsze, nie możesz zmienić kąta, pod jakim możesz robić zdjęcia Pokémonom. Jeśli je dotkniesz, zaczną „ryczeć” i jeśli chcesz, możesz zrobić zdjęcie „w połowie akcji”. Nie ma również zmiany położenia Pokémona ani powiększania / zmniejszania.

To była funkcja, której użytkownicy wymagali od pierwszego wydania gry, a jej dodanie zajęło dużo czasu (mówimy o ponad roku). Wydaje się, że w najlepszym przypadku jest podstawowy. Nie wiadomo, kiedy nadejdą jakiekolwiek ulepszenia. Gra zachęca graczy do udostępniania swoich zdjęć w sieci, więc ma to wymiar społeczny. To może być wystarczający powód, aby ulepszyć tę funkcję w jednej z nadchodzących wersji.

x