Jak korzystać z trybu ostrości na Instagramie

Instagram ma nowy tryb przechwytywania zdjęć o nazwie Tryb ostrości. Działa z kamerą fabularną i jest dostępny zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Jest jednak tylko jeden haczyk; istnieją ograniczenia urządzenia. Oznacza to, że tryb ostrości nie będzie dostępny na wszystkich urządzeniach.

Dostępność trybu ostrości

Dla użytkowników iOS tryb Focus będzie dostępny na iPhone’ach 6S / 6S Plus i nowszych. Dla użytkowników Androida nie ma ostatecznej listy obsługiwanych telefonów, jednak telefony wyższej klasy, takie jak Galaxy S9 i S9 Plus, będą miały do ​​niej dostęp. Możesz sprawdzić ten wątek Reddit aby zobaczyć, którzy użytkownicy potwierdzili, że funkcja działa na ich telefonach.

Użyj trybu ostrości

Otwórz Instagram i dotknij przycisku aparatu w lewym górnym rogu lub po prostu przesuń palcem w prawo. Przesuń palcem wzdłuż dołu (gdzie znajduje się przycisk migawki), aby zmienić tryby. Instagram ma inne tryby, które być może znasz, takie jak tryb na żywo, Boomerang i przewijanie do tyłu.

Jeśli Instagram obsługuje tryb Focus na Twoim telefonie, zobaczysz, że pojawia się on między Rewind a Boomerang. Będzie szukał twarzy, ponieważ ten tryb jest przeznaczony do selfie. To powiedziawszy, działa również z obiektami.

Tryb ostrości zasadniczo skupia się na głównym temacie zdjęcia. W przypadku autoportretów tryb ostrości automatycznie wykryje twarze i rozmyje wszystko inne w tle. Działa z tylną kamerą, o czym świadczą powyższe zrzuty ekranu. Aplikacja skupiła się na obiekcie znajdującym się najbliżej aparatu, tj. Samochodzie-zabawce i rozmyła obiekt w tle, czyli dywan i kotka.

W trybie ostrości możesz zrobić zdjęcie lub przytrzymać przycisk przechwytywania i nagrać wideo. Obraz można opublikować w swojej historii lub, jeśli chcesz udostępnić go w swoim kanale, możesz zapisać go w rolce z aparatu, a następnie przesłać.

Jeśli Twój telefon nie ma tej funkcji i masz telefon z Androidem, nie możesz zmusić go do pojawienia się. Możesz jednak poszukać innych aplikacji, które będą replikować tę funkcję. Tryb ostrości nie jest wyjątkowy w tym, co robi. Aplikacja Aparat Google na telefonach Pixel ma tryb portretowy, który jest w zasadzie tym samym. iPhone’y, nowsze, mają podobną funkcję.

Jeśli nie masz telefonu Pixel, spróbuj sprawdzić, czy przeniesiony mod aplikacji Aparat Google będzie działał na Twoim telefonie. Wreszcie możesz skorzystać z trybu Blur, który jest dostępny na wielu telefonach z Androidem. Dla posiadaczy iPhone’ów ze starszym modelem nie ma wielu możliwości regresu.