Udostępnij teraz w social media:

Przyciąganie okien aplikacji to wyjątkowo popularna funkcja w systemie Windows. Został dodany w systemie Windows XP i pozostał częścią każdej nowej iteracji systemu operacyjnego. Użytkownicy systemu macOS często instalują aplikacje, aby replikować tę funkcję.

Przyciągaj układy w systemie Windows 11

Przyciąganie okien pozostało w większości niezmienione. Działa mniej więcej tak samo, jak wtedy, gdy po raz pierwszy został wprowadzony z użytkownikami, którzy mogli przyciągać swoje okna do połowy lub jednej czwartej ekranu.

Sprawdź -   Jak przekonwertować wiadomość e-mail na format PDF w systemie Windows 10

W systemie Windows 11 funkcja została ulepszona. Użytkownicy otrzymują teraz siatkę różnych kombinacji przyciągania. Kliknięcie pozycji na siatce powoduje przyciągnięcie do niej okna.

Użyj układów przyciągania w systemie Windows 11

Aby użyć Snap Layouts w systemie Windows 11, wykonaj następujące kroki.

Otwórz/zmaksymalizuj okno, które chcesz przyciągnąć.
Najedź myszą na przycisk maksymalizacji okna.
Poczekaj, aż pojawi się nakładka Snap Layouts.
Kliknij blok, do którego chcesz przyciągnąć okno.
Powtórz dla innych okien aplikacji.

Włącz/wyłącz układ przyciągania

Funkcja Snap Layout jest doskonała. Sposób działania jest podobny do tego, jak działa wiele popularnych aplikacji do zarządzania oknami. To powiedziawszy, jeśli nie podoba ci się ta funkcja, możesz ją wyłączyć. Jeśli próbujesz użyć układu przyciągania, który nie działa, może być konieczne włączenie tej funkcji.

Sprawdź -   Jak naprawić czarny pulpit po aktualizacji systemu Windows 10 1803

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do Systemu z kolumny po lewej stronie.
Wybierz Wielozadaniowość w okienku po prawej stronie.
Aby włączyć układy przyciągania, włącz opcję Pokaż układy przyciągania, gdy najeżdżam na pole przycisku maksymalizacji okna.
Aby wyłączyć układy przyciągania, wyłącz opcję Pokaż układy przyciągania, gdy najeżdżam na pole przycisku maksymalizacji okna.

Przyciągaj okna za pomocą przeciągania

Windows 11 może mieć nową metodę przyciągania okien, ale nie usunął metody przeciągania do przyciągania okien. Nadal możesz kliknąć i przytrzymać pasek tytułu aplikacji i przyciągnąć go do krawędzi ekranu.

Wniosek

Istnieje wiele aplikacji innych firm, które mogą naśladować układy Snap w systemie Windows 11. Ta funkcja nie jest jednak unikalną koncepcją, ponieważ jest teraz funkcją systemową, użytkownicy nie muszą instalować dodatkowych aplikacji, co zawsze jest lepsze. macOS ma coś podobnego do zarządzania oknami, ale od Big Sur nadal nie mierzy się z funkcją przyciągania w systemie Windows 11. Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, możesz zainstalować aplikacje innych firm, aby uzyskać Snap Layouts lub Windows 10 -jak pstryknięcie.

Sprawdź -   Pobierz filmy video z Instagrama za darmo