Udostępnij teraz w social media:

Kolejna specyfikacja prędkości USB jest już dostępna z urządzeniami, które są gotowe do jej obsługi. Już niedługo zobaczysz nowe modele laptopów i komputerów stacjonarnych, które reklamują, że obsługują USB 3.1. USB 3.1 ma prędkość transferu 10 Gb / s, ale nie zastąpi nagle USB 3.0. Przekonasz się, że USB 3.0 przetrwa przez jakiś czas, mimo że ma teraz dziesięć lat. Większość posiadanych obecnie urządzeń pamięci masowej to prawdopodobnie USB 3.0 i chociaż ta specyfikacja jest teraz dość powszechna, nie każdy wie, jak prawidłowo korzystać z urządzenia USB 3.0, aby uzyskać obiecaną lub prawie obiecaną prędkość.

Aby prawidłowo korzystać z urządzenia USB 3.0 i uzyskać 5 Gb / s, potrzebujesz trzech niezbędnych elementów;

Sprawdź -   Jak wstrzymać YouTube, gdy odwracasz wzrok od ekranu [Chrome]

Urządzenie USB 3.0
Port obsługujący USB 3.0
Kabel połączeniowy, jeśli jest używany, obsługujący USB 3.0

Urządzenie USB 3.0

Przy zakupie dość łatwo jest ustalić, czy urządzenie obsługuje prędkości USB 3.0, czy nie. Większość urządzeń z pewnością będzie reklamować tę specyfikację na swoim pudełku. Urządzenie USB 3.0 może kosztować nieco więcej niż urządzenie USB 2.0, ale są niewielkie szanse, że w ogóle znajdziesz urządzenie USB 2.0 do kupienia. Różnica w cenie będzie niewielka i nie warta kilku zaoszczędzonych groszy.

Oprócz reklamy urządzenia, że ​​jest to USB 3.0, będzie również mieć symbol USB 3.0 na swoim kablu (jeśli jest dołączony) lub na samym urządzeniu. Wreszcie złącze urządzenia będzie jasnoniebieskie, co oznacza, że ​​jest to USB 3.0.

Sprawdź -   Jak zmienić nazwę przypiętych elementów paska zadań w systemie Windows 10

Jeśli masz urządzenie leżące w pobliżu i chcesz sprawdzić, czy jest to USB 3.0, czy nie, istnieje dość prosty sposób na zrobienie tego.

Porty USB 3.0

Port USB 3.0 jest absolutnie niezbędny, aby uzyskać prędkość, którą reklamuje. Jeśli kupiłeś laptopa / komputer stacjonarny w ciągu ostatnich pięciu lat, prawdopodobnie ma on co najmniej jeden port USB 3.0, jeśli nie więcej. Porty te są oznaczone symbolem USB 3.0 i niebieskim kolorem. Łatwo je zidentyfikować, po prostu patrząc.

Nie wszystkie porty USB wyglądają tak samo. Porty różnią się od zwykłych portów USB 3.0 do portów USB typu C i portów Thunderbolt. Jeśli są to porty obecne w twoim laptopie lub komputerze stacjonarnym, powinieneś wiedzieć, że zarówno porty USB C, jak i Thunderbolt 2 i 3 obsługują USB 3.o.

Sprawdź -   Jak znaleźć klucz produktu systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia

Jeśli Twoje urządzenie USB 3.0 może łączyć się bezpośrednio z portem USB 3.0 systemu, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać dużą prędkość transferu, którą obiecuje ta specyfikacja. Jeśli Twoje urządzenie wymaga kabla połączeniowego, przeczytaj również następny rozdział.

Przewód łączący

Kabel łączący urządzenie USB 3.0 z portem USB 3.0 również musi być zgodny ze specyfikacją. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy łączysz się ze zwykłym portem USB 3.0, czy z portem USB C lub Thunderbolt. Kabel musi zapewniać szybkość przesyłania danych i nie może być w żaden sposób uszkodzony.

Jeśli masz wszystkie poprawne komponenty, powinieneś uzyskać prędkość transferu USB 3.0.