Jak korzystać z VPN z Kodi

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Jeśli chodzi o zebranie wszystkich ulubionych rozrywek w jednym miejscu, nie ma nic lepszego niż Kodi. Ale jako narzędzie o otwartym kodzie źródłowym Kodi może narazić Cię na złośliwe oprogramowanie, które może być ukryte w niektórych dodatkach, zwłaszcza tych, które nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Zespół Kodi. Ponadto możesz nie być w stanie przesyłać strumieniowo wszystkich swoich ulubionych treści z powodu ograniczeń geograficznych.

Na szczęście dobra sieć VPN może pomóc Ci przezwyciężyć te wyzwania i nie tylko. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z VPN z Kodi, aby móc przesyłać strumieniowo bezpiecznie i anonimowo, bez względu na to, gdzie mieszkasz.

Jak korzystać z VPN z Kodi

Kodi to pakiet oprogramowania rozrywkowego typu open source, który umożliwia zebranie wszystkich cyfrowych multimediów w jednym miejscu. Łączy wszystkie źródła rozrywki w jeden bezkonkurencyjny pakiet, w tym lokalne nośniki pamięci, giganty internetowego przesyłania strumieniowego online, takie jak YouTube i Netflix, oraz kanały telewizyjne na żywo z całego świata.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Co więcej, Kodi oferuje prosty interfejs, który pomaga błyskawicznie znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy chcesz odtwarzać muzykę, oglądać film, czy słuchać radia internetowego, wszystkie zakładki znajdziesz na stronie głównej aplikacji.

Mimo wszystkich zalet, korzystanie z Kodi bez VPN nie pozwala na ominięcie ograniczeń geograficznych nałożonych przez platformy streamingowe, takie jak Netflix i YouTube. Oznacza to, że możesz nie mieć dostępu do ulubionych, w zależności od miejsca zamieszkania.

I chociaż Kodi jest bardzo bezpieczną aplikacją, nadal jest podatna na złośliwe oprogramowanie, które może uszkodzić Twoje urządzenia, a nawet ujawnić Twoje dane osobowe hakerom i innym stronom trzecim. W szczególności bycie oprogramowaniem typu open source oznacza, że ​​każdy może modyfikować aplikację i tworzyć nowe dodatki, które mogą zawierać złośliwy kod.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Ale dzięki VPN możliwości są nieograniczone.

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to usługa, która kieruje Twoje dane przez zaszyfrowany tunel. W ten sposób cały ruch pozostaje chroniony przed wścibskimi spojrzeniami, nawet podczas łączenia się przez niezabezpieczone sieci, takie jak publiczne Wi-Fi.

Możesz także użyć VPN, aby oszukać swoją lokalizację i sprawić, by wyglądała, jakbyś uzyskiwał dostęp do Internetu z innego kraju, co daje dostęp do treści, które mogą być blokowane w Twojej okolicy.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Dobra sieć VPN ochroni Cię również przed złośliwym kodem, który może być ukryty w dowolnych dodatkach, których zdecydujesz się użyć w Kodi.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele usług VPN, ExpressVPN cieszy się popularnością wśród użytkowników Kodi, ponieważ jest bezpieczny, niezawodny i niedrogi. Ponadto jest wyposażony w schludny i łatwy w użyciu interfejs, który pomoże Ci skonfigurować sieć, nawet jeśli nie masz doświadczenia w sieci.

Najpierw przyjrzyjmy się, jak ExpressVPN współpracuje z Kodi na komputerze.

Jak korzystać z VPN z Kodi na komputerze?

Konfiguracja VPN na komputerze za pomocą ExpressVPN jest prosta:

 • Odwiedź oficjalną stronę ExpressVPN i załóż konto.
 • Kup abonament, który odpowiada Twoim potrzebom.
 • Pobierz i zainstaluj aplikację ExpressVPN dla systemu Windows.
 • Po instalacji otwórz ExpressVPN i wprowadź swoją nazwę użytkownika oraz hasło, aby się zalogować.
 • Po otwarciu ekranu głównego aplikacji aktywuj usługę, klikając przycisk „Włącz”.
  • Aplikacja uruchomi algorytm ruchu i wybierze lokalizację inteligentnego serwera; ta lokalizacja pomaga w maksymalnym wykorzystaniu usługi, optymalizując prędkość, odległość i opóźnienie.
  • Jeśli czujesz się komfortowo w dowolnej lokalizacji serwera na całym świecie, wybór aplikacji powinien działać dobrze. Jeśli jednak chcesz przekierować ruch sieciowy na serwer w określonej lokalizacji, przejdź do kroku 6.
 • Kliknij wielokropek (trzy małe kropki) na stronie głównej, tuż obok „Inteligentnej lokalizacji”.
 • Kliknij „Zalecane”, aby wybrać serwer z listy najpopularniejszych serwerów wśród użytkowników. Jeśli chcesz wyświetlić bardziej obszerną listę dostępnych serwerów, przejdź do kroku 8.
 • Kliknij „Wszystkie lokalizacje”. Powinno to otworzyć listę krajów i pokazać miasta, w których znajduje się co najmniej jeden serwer ExpressVPN. Na przykład, jeśli chcesz mieć serwer w USA, możesz wybrać serwer w Nowym Jorku.
 • Po wybraniu lokalizacji serwera ExpressVPN automatycznie przejmie ruch sieciowy i zacznie kierować wszystko przez ten serwer. Możesz teraz otworzyć Kodi i rozpocząć strumieniowe przesyłanie radia, muzyki lub filmów, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich danych.

  Jak korzystać z VPN z Kodi na komputerze Mac?

  Dzięki Kodi możesz cieszyć się ulubioną muzyką lub filmami w zaciszu swojego Maca.

  Aby jednak w pełni wykorzystać oprogramowanie, jednocześnie chroniąc swoją prywatność i dane osobowe, potrzebujesz sieci VPN.

  Oto jak korzystać z ExpressVPN z Kodi na komputerze Mac:

 • Odwiedź oficjalną stronę ExpressVPN i uzyskaj subskrypcję ExpressVPN.
 • Pobierz i zainstaluj aplikację ExpressVPN na Maca.
 • Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją i wprowadź swoją nazwę użytkownika oraz hasło, aby się zalogować.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować VPN.
 • Po zakończeniu konfiguracji kliknij przycisk zasilania, aby natychmiast połączyć się ze Smart Server. Jeśli chcesz połączyć się z serwerem w określonej lokalizacji, przejdź do kroku 6.
 • Kliknij trzy małe kropki obok „Bieżącej lokalizacji”, aby wybrać serwer w dowolnym wybranym kraju.
 • Po wybraniu preferowanej lokalizacji serwera możesz teraz otworzyć i normalnie korzystać z Kodi.
 • Jak korzystać z VPN z Kodi na Roku

  Niestety Roku nie obsługuje Kodi. Ale dobrą wiadomością jest to, że dzięki dublowaniu ekranu możesz przesłać urządzenie obsługiwane przez Kodi, takie jak komputer PC lub telefon z Androidem, na Roku.

  Zobaczmy, jak to zrobić, zakładając, że przesyłasz z komputera:

 • Kup plan subskrypcji ExpressVPN z oficjalnej strony internetowej.
 • Kup router VPN zgodny z ExpressVPN. Jeśli nie masz pojęcia, który router najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, ta strona jest dobrym początkiem.
 • Skonfiguruj router. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, jak się do tego zabrać, kliknij tutaj.
 • Przywróć urządzenie Roku do ustawień fabrycznych. Aby to zrobić, otwórz aplikację, przejdź do „Ustawienia”, wybierz „Zaawansowane ustawienia systemu” i kliknij „Przywracanie ustawień fabrycznych”.
 • W tym momencie musisz skonfigurować urządzenie Roku od podstaw. Aby to zrobić, włącz urządzenie, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 • Na stronie „wybór sieci” wybierz „Wi-Fi”, a następnie podłącz Roku do nowego routera VPN.
 • Po podłączeniu urządzenia Roku do sieci VPN podłącz komputer do tej samej sieci Wi-Fi.
 • Włącz dublowanie ekranu na swoim urządzeniu Roku.
 • Teraz prześlij ekran komputera na urządzenie Roku. Aby to zrobić,
  • Otwórz „Ustawienia” na swoim komputerze i wybierz „Urządzenia”.
  • Kliknij „Dodaj Bluetooth lub inne urządzenia”, a następnie wybierz „Wyświetlacz bezprzewodowy”.
  • Gdy urządzenie Roku pojawi się na ekranie, kliknij je, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej.
 • Po zdublowaniu ekranu komputera na Roku otwórz Kodi i zacznij przesyłać strumieniowo, co tylko chcesz.
 • Bezpieczne i bezpieczne przesyłanie strumieniowe

  Prywatność staje się coraz większym problemem we współczesnym świecie. Ponieważ tak wiele aspektów naszego życia krąży wokół Internetu, ludzie mają więcej niż kiedykolwiek okazji do kradzieży Twoich danych osobowych i wykorzystywania ich do samolubnych korzyści.

  Jest to szczególnie ważne, gdy używasz Kodi na urządzeniu, które ma dostęp do wszelkiego rodzaju poufnych danych, w tym do komputera PC, Mac lub odtwarzacza multimedialnego Roku.

  Aby uzyskać najlepsze wyniki, powinieneś używać ExpressVPN z Kodi. Nie tylko chroni Twoje dane, ale także chroni Cię przed kradzieżą tożsamości i innymi oszustwami internetowymi. Chroni Twoją prywatność, szyfrując cały ruch za pomocą metod klasy wojskowej, dzięki czemu nikt nie będzie mógł zobaczyć, co robisz online.

  Czy lubisz przesyłać strumieniowo treści za pomocą Kodi? W jaki sposób VPN okazał się pomocny?

  Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x