Udostępnij teraz w social media:

Wbrew powszechnemu przekonaniu wtyczka Adobe Flash jest nadal bardzo ważna dla treści online, szczególnie w świecie, w którym ludzie korzystają z internetowych usług subskrypcyjnych do oglądania multimediów. Z tego powodu większość użytkowników Linuksa przeszła na Google Chrome. Nietrudno zrozumieć, dlaczego, ponieważ Google zapewnia zawsze aktualną wtyczkę flash. Niestety tego samego nie można powiedzieć o Firefoksie. Firefox utknął w tej samej wersji Adobe Flash od 2012 roku i to się nie zmieni w najbliższym czasie. Na szczęście niektórzy fani Firefoksa, którzy bardzo chcą zobaczyć nowoczesną wersję wtyczki flash działającej w ich ulubionej przeglądarce, wymyślili sposób na użycie wtyczki Chrome Flash w Firefoksie. Odbywa się to za pomocą narzędzia „Fresh Player”.

Fresh Player opakowuje wtyczkę Chrome Pepper Flash w taki sposób, że działa jak każda inna wtyczka w Firefoksie. Uruchomienie tego wymaga trochę majsterkowania, ale po uruchomieniu Firefox przestanie wyświetlać ostrzeżenia o „zainstalowaniu nowoczesnej wersji flash” itp.

Instalowanie zależności

Fresh Player nie instaluje się jak normalny program, ponieważ jest wtyczką. Najlepszym sposobem, aby to działało, jest zbudowanie najnowszej wersji ze źródła. Aby zbudować, musisz najpierw spełnić wymagania wszystkich bibliotek i programów użytych do jej zbudowania. Są one znane jako „zależności”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać te zależności dla swojej dystrybucji Linuksa.

Sprawdź -   Jak wysłać dowolną aplikację Linux na tacę systemową

Debian i Ubuntu

sudo apt-get install cmake gcc g++ pkg-config ragel libasound2-dev 
libssl-dev libglib2.0-dev libpango1.0-dev libgl1-mesa-dev 
libevent-dev libgtk2.0-dev libxrandr-dev libxrender-dev 
libxcursor-dev libv4l-dev libgles2-mesa-dev libavcodec-dev 
libva-dev libvdpau-dev libdrm-dev libicu-dev

Fedora

sudo dnf install cmake gcc gcc-c++ pkgconfig ragel alsa-lib-devel openssl-devel 
glib2-devel pango-devel mesa-libGL-devel libevent-devel gtk2-devel 
libXrandr-devel libXrender-devel libXcursor-devel libv4l-devel 
mesa-libGLES-devel ffmpeg-devel libva-devel libvdpau-devel libdrm-devel 
pulseaudio-libs-devel libicu-devel

Inne systemy Linux

Niestety, oficjalna strona Github dla nowego odtwarzacza przedstawia tylko określone zależności wymagane dla Debiana, Ubuntu i Fedory. Jeśli używasz czegoś innego i chcesz zbudować wtyczkę w swoim systemie, dobrym pomysłem może być przejdź do strony i przeczytaj wszystkie zależności. Użyj nazw wymienionych dla Fedory, Debiana i Ubuntu, aby znaleźć ich odpowiedniki w systemie operacyjnym. Możesz też zapytać bezpośrednio programistę.

Tworzenie nowego odtwarzacza ze źródła

Najpierw sklonuj najnowszą wersję kodu źródłowego za pomocą Git.

Uwaga: upewnij się, że pakiet git jest zainstalowany na twoim komputerze, inaczej nie będziesz mógł zbudować Fresh Playera.

git clone https://github.com/i-rinat/freshplayerplugin.git

Za pomocą polecenia CD przejdź do sklonowanego folderu Fresh Player.

cd freshplayerplugin

Użyj polecenia mkdir, aby utworzyć nowy podfolder kompilacji.

mkdir build

cd build

W folderze kompilacji użyj Cmake, aby ustawić parametry kompilacji.

Sprawdź -   Jak anulować subskrypcje aplikacji na iPhonie lub iPadzie

cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=RelWithDebInfo ..

Przy ustawieniu Cmake użyj polecenia make, aby zbudować wtyczkę Fresh Player.

make

Na koniec zainstaluj wtyczkę w systemie, aby Firefox miał do niej dostęp za pomocą polecenia make install.

sudo make install

Wskazówka: chcesz zainstalować Fresh Player tylko do swojego użytku? Uruchom make install jako zwykły użytkownik, bez poleceń sudo lub root. Spowoduje to zainstalowanie Fresh Player w ~ / .mozilla, a nie w głównym katalogu Firefoksa.

make install

Włączanie i wyłączanie Flash Playera

Wtyczka jest zbudowana, ale zanim będzie można jej używać w przeglądarce Firefox, należy ponownie włączyć wtyczki NPAPI. Jest to konieczne, ponieważ w nowych wersjach Firefoksa tego typu wtyczki są wyłączone. Zacznij od otwarcia nowej karty przeglądarki i wklej inabout: config.

Zaakceptuj ostrzeżenie, które Firefox wyświetla podczas otwierania strony konfiguracyjnej. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu (po prostu upewnij się, że niczego nie zaznaczasz) i wybierz „Nowy” w menu prawym przyciskiem myszy. W sekcji „Nowy” musisz wybrać opcję „boolean”.

Sprawdź -   Jak firma Microsoft zamierza ulepszyć przeglądarkę Google Chrome

W wyświetlonym wyskakującym okienku wpisz plugin.load_flash_only i naciśnij klawisz Enter. Po wpisaniu, przeglądarka ustawi ją na true. Zmień go na false, klikając go dwukrotnie.

Po dodaniu nowego ciągu logicznego do przeglądarki uruchom ponownie przeglądarkę Firefox. Kiedy Firefox załaduje kopię zapasową, kliknij menu, a następnie „dodatki”. Przejdź do „wtyczek” i sprawdź, czy Twoja przeglądarka ładuje Fresh Player.

Należy pamiętać, że ta wtyczka może nadal się nie ładować w niektórych przypadkach, ponieważ wtyczka Fresh Player to w zasadzie hack. Istnieje wiele problemów do rozwiązania, a doświadczenia mogą się różnić. Aby uzyskać najlepsze wyniki, odinstaluj Chrome, aby wyczyścić komputer z innych wtyczek Pepper Flash. Alternatywnie przeczytaj instrukcje na Strona Githubi dostosuj sposób ich kompilacji. Deweloper podkreśla, że ​​może być konieczna zmiana lokalizacji, w której Cmake instaluje wtyczkę, gdy uruchomi się sudo make install.

Na koniec sprawdź stronę znanych problemów. Programiści Fresh Player mają sporo informacji, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów. Mają wszystko, od problemów z wydajnością flashowania, po prawidłowe włączanie DRM itp. Strona pomocy znajduje się tutaj.