Jak korzystać z zewnętrznego mikrofonu w MacBooku

MacBooki i ogólnie komputery Mac mają tylko jedno gniazdo słuchawkowe. Możesz podłączyć do niego urządzenie combo słuchawek / mikrofonu i będzie działać dobrze. Możesz także użyć urządzenia zewnętrznego, chociaż normalnie nadal będzie ono wykrywane jako urządzenie combo. Jeśli chcesz używać zewnętrznego mikrofonu z MacBookiem, jest to dość łatwe. Musisz tylko dokonać jednej małej zmiany.

Zewnętrzny mikrofon z MacBookiem

Uruchom komputer Mac i podłącz mikrofon do gniazda słuchawkowego. Mikrofony są dostępne w różnych konfiguracjach; niektóre nie wymagają oddzielnego zasilania, inne mają własne źródło zasilania. Jeszcze inni mogą mieć przycisk włączania / wyłączania, podczas gdy może być nieobecny na ogólnym mikrofonie biurkowym. Do Ciebie należy określenie, w jaki sposób mikrofon zostanie wprowadzony w stan „roboczy”.

Gdy wiesz, że jest włączone, musisz ustawić je jako urządzenie wejściowe. Można to zrobić na dwa sposoby.

Urządzenie wejściowe – pasek menu

Aby ustawić urządzenie wejściowe z paska menu, przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij ikonę głośnika na pasku menu. W menu pojawi się sekcja „Urządzenie wejściowe”, a pod nią zostanie wyświetlony Twój zewnętrzny mikrofon. Jest możliwe, że jeśli używasz markowego mikrofonu, np. Mikrofonu Yeit, pojawia się on z własną nazwą / numerem modelu. Jeśli jest to mikrofon ogólny lub niski, prawdopodobnie pojawi się jako „mikrofon zewnętrzny”. Wybierz go i możesz używać zewnętrznego mikrofonu do nagrywania.

Urządzenie wejściowe – Preferencje systemowe

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji Dźwięk. Jest podzielony na kilka zakładek. Przejdź do zakładki Wejście, a Twoje urządzenia wejściowe zostaną tam wymienione. Twój zewnętrzny mikrofon również powinien się tam pojawić. Może pojawiać się ze swoją marką i / lub nazwą modelu lub po prostu jako ogólny mikrofon. Wybierz go, a będzie używany jako urządzenie wejściowe. Możesz teraz z niego nagrywać.

Wyjście audio

Po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu do MacBooka przez gniazdo słuchawkowe zwykle oczekuje się, że urządzenie będzie w stanie obsługiwać zarówno wejście, jak i wyjście audio. Może przełączyć się na używanie go jako urządzenia wejściowego, co dzieje się po wybraniu mikrofonu. Wszystko to oznacza, że ​​gdy masz zewnętrzny mikrofon podłączony do MacBooka, nie będziesz w stanie wyprowadzić dźwięku na głośniki. Jeśli przejdziesz do zakładki wyjścia, nie będziesz w stanie wybrać głośników MacBooka.