Jak korzystać ze schematów kontroli społeczności w Steam dla Linuksa

Udostępnij teraz w social media:

Masz dość podłączania kontrolera do gier do komputera z systemem Linux, tylko po to, by odkryć, że gra nie ma skonfigurowanych żadnych kontrolek gamepada? Jak się okazuje, Steam ma na to rozwiązanie. Czy wiesz, że możesz dodać niestandardowe układy kontrolerów do swoich gier Steam w systemie Linux? To prawda! Dzięki znakomitej obsłudze kontrolerów Steam w systemie Linux, każdy może powiązać niestandardowe elementy sterujące ze swoim kontrolerem do gier! Śledź dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić w swoim systemie!

Dostęp do Steam w systemie Linux

Musisz zainstalować sklep Steam na swoim komputerze z systemem Linux, aby móc korzystać z niestandardowych schematów sterowania dla swoich gier. Aby aplikacja Steam działała w systemie Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają Twojej dystrybucji Linuksa.

Ubuntu

Aby pobrać Steam na Ubuntu, użyj poniższego polecenia Apt poniżej.

sudo apt install steam

Debian

Niestety Steam nie jest darmowy. W rezultacie Debian nie oferuje pakietu domyślnie, a użytkownicy są instruowani, aby włączyć tryb „non-free”, aby go uruchomić. Włączanie non-free może być uciążliwe dla nowych użytkowników. Na szczęście istnieje alternatywa: pobranie Steam bezpośrednio z Valve.

  Jak ponownie włączyć ikony pulpitu w Gnome Shell

W terminalu użyj następującego polecenia pobierania wget, aby pobrać wersję Steam DEB. Następnie użyj dpkg, aby go zainstalować.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

sudo dpkg -i install steam.deb

Napraw wszelkie problemy z zależnościami, które mogą wystąpić w przypadku:

sudo apt-get install -f

Arch Linux

W Arch Linux uruchomienie Steam jest tak proste, jak wprowadzenie poniższego polecenia Pacman.

sudo pacman -S steam

Fedora

Niestety Fedora Linux nie rozprowadza Steam za pośrednictwem swoich repozytoriów oprogramowania. Aby uzyskać najlepsze wyniki, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak.

OpenSUSE

Steam jest dostępny dla wszystkich użytkowników OpenSUSE Linux, chociaż aplikacja ma pewne problemy z działaniem w systemie operacyjnym bez pewnych ulepszeń. Aby uniknąć całego zamieszania, postępuj zgodnie z instrukcjami Flatpak.

Flatpak

Steam jest w sklepie Flatpak, co jest mile widziane, ponieważ sprawia, że ​​uruchamianie Steam na prawie każdym systemie operacyjnym Linux z łatwością staje się rzeczywistością. Jeśli chcesz zainstalować wersję Flatpak Steam, upewnij się, że masz włączone środowisko wykonawcze Flatpak. Następnie wprowadź poniższe polecenia.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Dodawanie kontrolera do Steam

Podczas gdy większość gier wideo instalowanych na Steam może automatycznie wykryć twój kontroler, Steam czasami wyłączy do niego dostęp, ponieważ nie jest dodany w ustawieniach kontrolera.

  Jak włączyć lub wyłączyć Find My iPad

Aby dodać kontroler do Steam, zaloguj się do aplikacji za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dodać kontroler do Steam.

Krok 1: Znajdź menu „Steam” w lewym górnym rogu aplikacji i kliknij je myszą, aby wyświetlić opcje.

Krok 2: W menu „Steam” znajdź opcję „Ustawienia” i wybierz ją myszą, aby uzyskać dostęp do obszaru „Ustawienia” aplikacji Steam.

Krok 3: W obszarze „Ustawienia” znajdź „Kontroler” po lewej stronie okna i kliknij go. Następnie kliknij „OGÓLNE USTAWIENIA STEROWNIKA”.

Krok 4: W „OGÓLNYCH USTAWIENIACH REGULATORA” zobaczysz listę różnych typów obsługi kontrolera. Zaznacz pole obok typu kontrolera, który będziesz dodawać do pary.

W przypadku Xbox One i Xbox 360 kliknij pole z napisem „Xbox Configuration Support”. W przypadku PS4 i PS3 sprawdź „Obsługa konfiguracji PlayStation”. W przypadku Nintendo Switch zaznacz „Switch Pro Configuration Support”, a dla ogólnych gamepadów kliknij „Generic Gamepad Configuration Support”.

Krok 5: Podłącz kontroler i włącz go, aby Steam mógł go wykryć.

Krok 6: Zajrzyj do sekcji „Wykryte kontrolery” i kliknij myszą kontroler, aby wyświetlić opcje kontrolera.

Krok 7: Kliknij przycisk „Identyfikuj”, aby dołączyć kontroler do swojego profilu Steam.

Pobieranie schematów sterowania na Steam

Chociaż możliwe jest utworzenie własnego schematu sterowania w aplikacji Steam, znacznie lepiej jest pobrać schematy sterowania, ponieważ istnieją (częściej niż nie) niestandardowe skróty klawiszowe dla kontrolera, które można pobrać za pośrednictwem Steam. Aby pobrać schematy sterowania na Steam, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

  Jak zmienić kolor i rozmiar wskaźnika myszy w systemie Windows 10

Krok 1: Upewnij się, że kontroler jest podłączony do komputera.

Krok 2: Znajdź przycisk Steam Big Picture i kliknij go, aby otworzyć Steam w trybie Big Picture.

Krok 3: Znajdź „Bibliotekę” i wybierz ją za pomocą kontrolera lub myszy.

Krok 4: Znajdź grę, w którą chcesz zagrać i wybierz ją za pomocą kontrolera lub myszy. Następnie znajdź „Zarządzaj grą” i wybierz ją.

Krok 5: Przejrzyj obszar „Zarządzaj grą” pod kątem „Konfiguracja kontrolera” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do konfiguracji kontrolera dla gry, w którą chcesz zagrać.

Krok 6: Wybierz przycisk „Przeglądaj konfiguracje” za pomocą kontrolera lub myszy.

Krok 7: Przejrzyj dostępne do pobrania schematy sterowania i wybierz ten, którego chcesz używać z kontrolerem lub myszą.

Krok 8: Kliknij „Apply Configuration”, aby zastosować nowy schemat sterowania.

Tworzenie własnych schematów sterowania w Steam

Chociaż zalecamy pobieranie schematów kontroli społeczności, możliwe jest również tworzenie własnych. Aby utworzyć niestandardowe schematy sterowania w Steam, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Wykonaj kroki 1-5 z sekcji powyżej.

Krok 2: Użyj kontrolera ekranowego, aby skonfigurować każdy przycisk na kontrolerze do niestandardowej kontroli.

Po utworzeniu własnego schematu sterowania kliknij „Gotowe”.

x