Jak korzystać ze schematów kontroli społeczności w Steam dla Linuxa

Masz ochotę podłączyć kontroler gier do komputera z systemem Linux, ale okazało się, że w grze nie ma żadnych ustawień kontrolera? Jak się okazuje, Steam ma na to rozwiązanie. Czy wiesz, że możesz dodać niestandardowe układy kontrolerów do gier Steam w systemie Linux? To prawda! Dzięki wsparciu gwiezdnego kontrolera Steam w systemie Linux każdy może przypisać niestandardowe kontrolery do kontrolera do gier! Śledź dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić w systemie!

Dostęp do Steam w Linuksie

Aby korzystać z niestandardowych schematów kontroli gier, musisz zainstalować sklep z grami Steam na komputerze z systemem Linux. Aby aplikacja Steam działała w systemie Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają twojej dystrybucji Linuksa.

Ubuntu

Aby uzyskać Steam na Ubuntu, skorzystaj z następujących opcji Trafny polecenie poniżej.

sudo apt install steam

Debian

Niestety, Steam nie jest darmowy. W rezultacie Debian nie oferuje pakietu domyślnie, a użytkownicy są instruowani, aby włączyć tryb „niewolny”, aby go uruchomić. Włączenie opcji non-free może być uciążliwe dla nowych użytkowników. Na szczęście istnieje alternatywa: pobranie Steam bezpośrednio z Valve.

W terminalu użyj następujących opcji wget polecenie pobierania, aby pobrać wersję Steam DEB. Następnie użyj dpkg zainstalować.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb  sudo dpkg -i install steam.deb

Napraw wszelkie problemy zależności, które mogą wystąpić w:

sudo apt-get install -f

Arch Linux

W Arch Linux uruchomienie Steam jest tak proste, jak wejście na Pacman polecenie poniżej.

sudo pacman -S steam

Fedora

Niestety Fedora Linux nie dystrybuuje Steam za pośrednictwem repozytoriów oprogramowania. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zamiast tego postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak.

OpenSUSE

Steam jest dostępny dla wszystkich użytkowników OpenSUSE Linux, chociaż aplikacja ma pewne problemy z uruchomieniem w systemie operacyjnym bez drobnych poprawek. Aby uniknąć zamieszania, postępuj zgodnie z instrukcjami Flatpak.

Flatpak

Steam jest w sklepie Flatpak, co jest mile widziane, ponieważ sprawia, że ​​obsługa Steam na prawie każdym systemie operacyjnym Linux z łatwością staje się rzeczywistością. Jeśli chcesz zainstalować wersję Steam Flatpak, upewnij się, że masz włączone środowisko uruchomieniowe Flatpak. Następnie wprowadź poniższe polecenia.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo  flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Dodanie kontrolera do Steam

Podczas gdy większość gier wideo instalowanych na Steam może automatycznie wykryć kontroler, Steam czasami wyłącza dostęp do niego, ponieważ nie jest on dodawany w ustawieniach kontrolera.

Aby dodać kontroler do Steam, zaloguj się do aplikacji przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby dodać kontroler do Steam.

Krok 1: Znajdź menu „Steam” w lewym górnym obszarze aplikacji i kliknij je myszą, aby wyświetlić opcje.

Krok 2: Przejrzyj menu „Steam”, aby znaleźć opcję „Ustawienia” i wybierz ją myszą, aby uzyskać dostęp do obszaru „Ustawienia” aplikacji Steam.

Krok 3: W obszarze „Ustawienia” znajdź „Kontroler” po lewej stronie okna i kliknij go. Następnie kliknij „OGÓLNE USTAWIENIA STEROWNIKA”.

Krok 4: W „OGÓLNYCH USTAWIENIACH KONTROLERA” zobaczysz listę różnych rodzajów obsługi kontrolerów. Zaznacz pole obok typu kontrolera, który dodasz do pary.

W przypadku Xbox One i Xbox 360 kliknij pole „Wsparcie konfiguracji Xbox”. W przypadku PS4 i PS3 zaznacz „Wsparcie konfiguracji PlayStation”. W przypadku konsoli Nintendo Switch zaznacz „Switch Pro Configuration Support”, a dla ogólnych gamepadów kliknij „Generic Gamepad Configuration Support”.

Krok 5: Podłącz kontroler i włącz go, aby Steam mógł go wykryć.

Krok 6: Zajrzyj do „Wykrytych kontrolerów” i kliknij kontrolerem myszą, aby wyświetlić opcje kontrolera.

Krok 7: Kliknij przycisk „Identyfikuj”, aby dołączyć kontroler do swojego profilu Steam.

Pobieranie schematów kontroli w Steam

Chociaż możliwe jest utworzenie niestandardowego schematu sterowania w aplikacji Steam, o wiele lepiej jest pobrać schematy sterowania, ponieważ istnieją (częściej niż nie) niestandardowe skróty klawiszowe dla kontrolera dostępne do pobrania za pośrednictwem Steam. Aby pobrać schematy kontroli w Steam, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Upewnij się, że kontroler jest podłączony do komputera.

Krok 2: Znajdź przycisk Steam Big Picture i kliknij go, aby otworzyć Steam w trybie Big Picture.

Krok 3: Znajdź „Bibliotekę” i wybierz ją za pomocą kontrolera lub myszy.

Krok 4: Znajdź grę, w którą chcesz zagrać, i wybierz ją za pomocą kontrolera lub myszy. Następnie znajdź „Zarządzaj grą” i wybierz ją.

Krok 5: Przejrzyj obszar „Zarządzaj grą” pod kątem „Konfiguracja kontrolera” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do konfiguracji kontrolera dla gry, w którą chcesz zagrać.

Krok 6: Wybierz przycisk „Przeglądaj konfiguracje” za pomocą kontrolera lub myszy.

Krok 7: Przejrzyj schematy sterowania dostępne do pobrania i wybierz ten, którego chcesz używać ze sterownikiem lub myszą.

Krok 8: Kliknij „Apply Configuration”, aby zastosować nowy schemat kontroli.

Tworzenie własnych schematów sterowania w Steam

Chociaż zalecamy pobieranie schematów kontroli społeczności, możliwe jest również utworzenie własnych. Aby utworzyć niestandardowe schematy sterowania w Steam, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Wykonaj kroki 1-5 w powyższej sekcji.

Krok 2: Użyj kontrolera ekranowego, aby skonfigurować każdy przycisk na gamepadzie do sterowania niestandardowego.

Po zakończeniu tworzenia niestandardowego schematu kontroli kliknij „Gotowe”.

x