Jak korzystać ze skrótów do aplikacji w systemie Android 7


Android 7.1 ma nową funkcję o nazwie Skróty do aplikacji. Ta funkcja będzie dostępna na wszystkich telefonach, które otrzymają aktualizację, a nie tylko na nowych telefonach Pixel. Ta funkcja jest mniej więcej repliką dotykowego iOS 3D, który Apple wprowadził wraz z iPhone’em 6S. Ta funkcja umożliwia dostęp do szybkich ustawień aplikacji z poziomu jej ikony na ekranie głównym. Jeśli chcesz przejść do szybkiej lokalizacji w Mapach Google lub zobaczyć, co zyskuje na popularności w YouTube, nie musisz otwierać aplikacji, a następnie dotykać odpowiedniego przycisku, aby to zrobić. Skróty pozwalają przejść bezpośrednio do prawego ekranu. Oto jak działają.

Programiści będą musieli dodać obsługę skrótów do aplikacji. Jeśli używasz Androida 7.1 beta, możesz sprawdzić skróty do aplikacji, które zostały już dodane do aplikacji YouTube i Mapy Google.

Aby użyć skrótu do aplikacji, dotknij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż pojawią się „skróty”. Stuknij skrót, którego chcesz użyć, aby go wykonać.

Skróty do aplikacji na Androida android-app-skróty-2

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób Android może udostępnić tę funkcję na wszystkich kompatybilnych telefonach, ale Apple potrzebuje użytkowników, aby mieć bardzo specyficzne urządzenie, odpowiedź leży w sposobie jego implementacji. Funkcja 3D touch w iOS jest najwyraźniej zależna od określonego sprzętu, chociaż tak nie jest, ponieważ istnieją poprawki jailbreak, które pozwalają na dodanie dotyku 3D do iPhone’a 6. Niestety, poprawki nie można użyć na starszym modelu niż iPhone 6, co oznacza, że ​​ta funkcja ma pewne ograniczenia sprzętowe. W przeciwieństwie do tego, skróty do aplikacji w systemie Android 7.1 to tak naprawdę tylko inteligentna implementacja gestu długiego naciśnięcia.

Różnica między nimi nie jest zauważalna. Skróty do aplikacji są responsywne i jest mało prawdopodobne, że przegapisz skrót. Jedyną rzeczą, która może mieć wpływ na to, jak dobrze lub źle działa ta funkcja, jest jakość ekranu dotykowego. Telefony z niższej półki, które nie mają tak czułego ekranu dotykowego, jak telefony wyższej klasy, prawdopodobnie będą miały słabe wrażenia.

Będziesz musiał poczekać, aż programiści twoich ulubionych aplikacji zintegrują skróty do aplikacji. Biorąc pod uwagę, że dotyczy to systemu Android, prawdopodobnie twórcy aplikacji będą mogli z nim zrobić więcej niż w zamkniętym systemie, takim jak iOS.

x