Jak kupować i handlować bitcoinami w Chinach

Nic dziwnego, że Wielka Zapora ogniowa w Chinach sprawia, że ​​kupowanie i handel Bitcoinami jest niezwykle trudne w granicach cyfrowych tego kraju – chyba że masz VPN. Pokażemy Ci najlepsze sieci VPN do odblokowania giełd kryptowalut w Chinach, zachowując jednocześnie prywatność przed wścibskimi oczami chińskich cenzorów.

Bitcoin staje się coraz większy, a ludzie na całym świecie domagają się kupowania, handlu i wydobywania Bitcoinów. Kryptowaluta może być używana do wysyłania pieniędzy na arenie międzynarodowej i z większą anonimowością niż waluta fiducjarna, chociaż większość użytkowników jest teraz bardziej zainteresowana inwestowaniem w Bitcoin niż koniecznością wykorzystywania go do codziennych zakupów. Jedną z wielkich zalet kryptowalut, takich jak Bitcoin, jest to, że można ich używać do przesyłania pieniędzy między dowolnymi dwoma miejscami na świecie, bez martwienia się o konwersję lokalnych walut lub korzystanie z lokalnych systemów bankowych. Dzięki temu kryptowaluty stały się popularne wśród globalnych obywateli.

Jednak nie wszystkie kraje przyjęły kryptowaluty. Chociaż bitcoiny i inne kryptowaluty są legalne w Europie i Ameryce Północnej, a także w Izraelu, Turcji, Indiach, Pakistanie, Japonii, Korei Południowej i Australii, w niektórych krajach, takich jak Bangladesz, Nepal, Kambodża, Ekwador, Algieria i Maroko, kryptowaluty zostały uznane za nielegalne z powodu obaw związanych z praniem pieniędzy.

W Chinach sytuacja jest nieco inna. Kryptowaluty nie są technicznie nielegalne w Chinach, jednak rząd był pchanie trudne do regulacji lub ograniczyć ich użycie w kraju. Jest to problem dla wielu osób, ponieważ wydobycie i handel bitcoinami jest ogromny w Chinach. Więc co robisz, jeśli mieszkasz w Chinach i chcesz używać Bitcoin pomimo rządowych represji? O tym będziemy dziś dyskutować w naszym artykule na temat jak kupować i handlować bitcoinami w Chinach.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Dlaczego korzystanie z kryptowalut w Chinach jest trudne?

Chiny są znane ze swojej ekstremalnej cenzury w Internecie dzięki ograniczeniom znanym jako Wielka Zapora. Dlatego obywatele musieli znaleźć kreatywne sposoby na obejście tych ograniczeń internetowych, aby swobodnie korzystać z Internetu. Ale teraz to cenzura jest stosowana w celu ograniczenia używania Bitcoin oraz inne kryptowaluty w tym kraju. Kroki, które rząd chiński podjął w celu zniechęcenia do korzystania z kryptowalut, obejmują zakaz wstępnej oferty monet, wymaganie dowodu wpłaty środków oraz zakaz krajowej wymiany kryptowalut. Zamknięcie wymiany kryptowalut znacznie utrudniło ludziom kupowanie i handel bitcoinami w Chinach.

Jeśli mieszkasz lub podróżujesz przez Chiny i chcesz kupić lub wymienić Bitcoiny, musisz obejść ograniczenia internetowe, które rząd chiński stosuje do blokowania większości giełd. Będziesz wtedy mieć dostęp do giełd, takich jak Coinbase, gdzie możesz kupować lub handlować Bitcoinami, za walutę fiducjarną lub inne kryptowaluty.

Jak korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do wymiany bitcoinów

Kluczem do uzyskania bardziej swobodnego dostępu do Internetu w Chinach, a szczególnie do wymiany bitcoinów, jest korzystanie z VPN. VPN jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto pracuje z kryptowalutami, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i prywatność transakcji, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym traderem, czy tylko osobą, która chce dokonywać płatności za pomocą Bitcoin. Jednak VPN jest jeszcze bardziej przydatny dla osób w Chinach, które chcą pracować z kryptowalutami, ponieważ może również umożliwiać dostęp do giełd Bitcoin.

VPN działa poprzez zainstalowanie na twoim urządzeniu oprogramowania, które szyfruje cały ruch wysyłany przez Internet. Ten zaszyfrowany ruch jest wysyłany na serwer w innej lokalizacji, gdzie jest odszyfrowywany i wysyłany do pierwotnego miejsca docelowego. Szyfrowanie oznacza, że ​​nikt nie będzie w stanie przechwycić ani obserwować ruchu internetowego, dzięki czemu korzystanie z Internetu i łączności elektronicznej będzie bezpieczne i prywatne.

Ale możesz również użyć tego procesu, aby ominąć regionalne ograniczenia, takie jak te, które Chiny obowiązują na giełdach kryptowalut. Ponieważ dane wysłane z twojego urządzenia mogą być kierowane przez serwer znajdujący się w innym kraju, wydaje się stronom internetowym, jakbyś miał do nich dostęp z tego innego kraju. Oznacza to również, że lokalne ograniczenia internetowe nie są stosowane, ponieważ Twoje zaszyfrowane dane nie pokazują, którą konkretną stronę internetową chcesz odwiedzić.

Oznacza to, że możesz otworzyć oprogramowanie VPN, połączyć się z serwerem w innym kraju, takim jak Hongkong, Singapur, Tajwan lub Japonia, a następnie uzyskać dostęp do dowolnej wymiany bitcoinów bez blokowania przez chińskie ograniczenia internetowe. Następnie możesz normalnie używać giełdy do kupowania lub wymiany bitcoinów.

Jak wybrać VPN dla użytkowników Bitcoin

Kolejnym krokiem do handlu Bitcoinami w Chinach jest wybór VPN, którego chcesz użyć. Istnieje wielu różnych dostawców VPN do wyboru, jednak nie wszyscy z nich będą działać w Chinach. Dlatego zalecamy wybór najlepszych VPN dla użytkowników Bitcoin w Chinach, w oparciu o następujące kryteria:

 1. Działa w Chinach. Przy twardym bezpieczeństwie Wielkiej zapory nie wszystkie sieci VPN działają w Chinach. Wiele sieci VPN nie może obejść oprogramowania blokującego VPN używanego dla zapory. Dlatego szukaliśmy sieci VPN, o których wiadomo, że nadal działają w Chinach w 2019 r.
 2. Opcja płatności za pomocą Bitcoin. Musisz zapłacić za subskrypcję VPN, a większość VPN akceptuje tylko karty kredytowe lub podobne formy płatności, takie jak Paypal. Nie jest to idealne, ponieważ tworzy wyraźny związek między korzystaniem z Internetu a twoją osobistą tożsamością. Aby promować maksymalną anonimowość, szukaliśmy sieci VPN, które miały opcję płacenia za subskrypcje w Bitcoin lub innych kryptowalutach.
 3. Doskonałe bezpieczeństwo. Aby sieć VPN zapewniła Ci bezpieczeństwo, ważne jest, aby mieć doskonałe funkcje bezpieczeństwa, takie jak silne szyfrowanie 256-bitowe i firma nie posiadająca zasad rejestrowania.
 4. Rozległa sieć serwerów. Im więcej serwerów ma dostawca VPN, tym łatwiej będzie Ci znaleźć serwer, który spełnia Twoje potrzeby i który działa dobrze. Lubimy widzieć VPN z wieloma serwerami w wielu różnych krajach dla maksymalnej elastyczności.
 5. Szybkie prędkości połączenia. Złe VPN mogą mieć bardzo wolne połączenia, co oznacza niekończące się czekanie na załadowanie stron. To duży ból, dlatego zamiast tego znajdujemy sieci VPN, które mają super szybkie połączenia, które Cię nie spowolnią.
 6. Obsługa różnych systemów operacyjnych. Po opłaceniu subskrypcji VPN możesz korzystać z tej jednej subskrypcji, aby chronić wiele różnych urządzeń jednocześnie. Tak długo, jak oprogramowanie VPN jest dostępne dla komputera, telefonu i tabletu, możesz chronić wszystkie swoje urządzenia za pomocą jednej subskrypcji.

Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie te różne czynniki, oto VPN, które zalecamy użytkownikom Bitcoin w Chinach:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest popularny wśród użytkowników na całym świecie dzięki superszybkim prędkościom i zdolności do pracy, nawet gdy inne VPN są ograniczone. Jest to najlepsza opcja do użytku w Chinach, ponieważ jest to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów obchodzenia bloków VPN, takich jak te stosowane w Chinach. Możesz również zapłacić za subskrypcję VPN za pomocą Bitcoin, abyś wiedział, że możesz pozostać bezpieczny i anonimowy.

Bezpieczeństwo oferowane przez ExpressVPN jest doskonałe, z silnym 256-bitowym szyfrowaniem i polityką braku rejestrowania, co oznacza, że ​​twoje działania internetowe nigdy nie będą rejestrowane. Sieć dostępnych serwerów jest ogromna, z ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, w tym wielu w Azji Południowo-Wschodniej, więc możesz połączyć się z serwerem w pobliżu, aby uzyskać najlepszą możliwą prędkość. Połączenia są jednymi z najszybszych dostępnych, więc nie spowalniają Cię, a oprogramowanie ExpressVPN można zainstalować na wielu różnych platformach, w tym Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android i wielu innych. Ponadto dostępne są również rozszerzenia przeglądarek dla przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome i Apple Safari, które stanowią wygodny sposób kontrolowania sieci VPN podczas przeglądania.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje serwis Netflix i inne serwisy streamingowe
 • Najszybsze serwery, które przetestowaliśmy
 • Dozwolone torrentowanie / P2P
 • Surowe zasady braku dzienników
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Maksymalnie 3 jednoczesne połączenia
 • Nieco droższy niż niektóre inne opcje.

2. NordVPN

NordVPN to najlepszy wybór dla tych, którzy chcą wyjątkowego bezpieczeństwa i wysokiego poziomu niezawodności. NordVPN jest jedną z najbardziej niezawodnych sieci VPN do pracy w Chinach, dzięki ich najnowszej aktualizacji usług do zarządzania połączeniami w Chinach. Możesz użyć ich zaciemnionych serwerów, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby ukryć fakt, że korzystasz z VPN, dzięki czemu będą działać nawet w sieciach, w których VPN jest blokowany. Zobacz ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak ta VPN omija chińskie ograniczenia: https://nordvpn.com/blog/vpn-for-china/. Możesz zapłacić za subskrypcję również za pomocą Bitcoin, korzystając z systemu BitPay, dzięki czemu będziesz mógł pozostać anonimowy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, NordVPN nie tylko oferuje wysokie zabezpieczenia 256-bitowego szyfrowania i zasady braku rejestrowania, ale także specjalną funkcję zwaną podwójnym szyfrowaniem. To tutaj Twoje dane są wysyłane na dwa różne serwery i są dwukrotnie szyfrowane, aby praktycznie nikt nie mógł ich złamać, nawet przy użyciu najnowszych narzędzi. Dostępna jest absolutnie ogromna liczba serwerów, z siecią ponad 5 100 serwerów w 59 krajach na całym świecie, w tym wiele w Azji Południowo-Wschodniej. Z tych serwerów możesz połączyć się ze specjalistycznymi serwerami, aby korzystać ze specjalnych funkcji, takich jak anty DDoS, dedykowane IP, podwójne VPN, cebulowe połączenie VPN i P2P. Połączenia są szybkie, a oprogramowanie można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Android i iOS, a także można skorzystać z rozszerzeń przeglądarki dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Ocena użytkowników GooglePlay: 4,3 / 5,0
 • Podłącz do 6 urządzeń jednocześnie
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Niewiele
 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

3. PureVPN

PureVPN jest świetny, jeśli chcesz prosty, wszystko w jednym pakiecie bezpieczeństwa. Możesz używać tej sieci VPN w Chinach, a cała sekcja stron pomocy poświęcona jest pomaganiu użytkownikom w Chinach w maksymalnym wykorzystaniu ich sieci VPN: https://support.purevpn.com/article-categories/for-users-in-china. Możesz zapłacić za subskrypcję za pośrednictwem systemu CoinPayments, który pozwala na korzystanie z różnych kryptowalut do płatności, w tym Bitcoin, a także altcoiny, takie jak Ether, Litecoin, BitBean, CloakCoin, Dash, LeoCoin i inne. Pozwala to zachować anonimowość i bezpiecznie korzystać z Internetu w Chinach.

Oferowane zabezpieczenia obejmują nie tylko VPN z silnym 256-bitowym szyfrowaniem i zasadą braku logowania, a także więcej funkcji bezpieczeństwa, takich jak ochrona przed DDoS, przełącznik „zabicia”, opcja dedykowanego adresu IP i zapora NAT. Oprócz VPN subskrypcja PureVPN zapewnia również dostęp do innych programów zabezpieczających, takich jak ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami, oraz filtr antyspamowy, który chroni niechciane wiadomości ze skrzynki odbiorczej. Połączenia są szybkie, a sieć serwerów obejmuje ponad 2000 serwerów w 140 różnych krajach. Możesz zainstalować oprogramowanie na urządzeniach z Windows, Mac OS, Android, iOS i Android TV lub skorzystać z rozszerzeń przeglądarki, które są dostępne dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Wniosek

Bitcoiny i inne kryptowaluty są bardzo popularne w Chinach, ale rząd tłumi ich wykorzystanie, ograniczając dostęp do giełd kryptowalut, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Jeśli chcesz kupować i handlować bitcoinami w Chinach, musisz użyć VPN, aby obejść te ograniczenia i uzyskać dostęp do giełd takich jak Coinbase. Ale uważaj, ponieważ nie każda sieć VPN działa w Chinach i nie wszystkie sieci VPN pozwalają płacić za subskrypcję w Bitcoin, co najlepiej chroni Twoją prywatność.

Poleciliśmy cztery wysoce niezawodne i godne zaufania sieci VPN, których możesz używać w Chinach i za które możesz zapłacić Bitcoinem, aby uzyskać najlepszy możliwy dostęp do giełd kryptowalut. Czy wypróbowałeś którąś z tych sieci VPN w Chinach i jakie były twoje doświadczenia z nimi? Poinformuj nas o tym w komentarzach poniżej.