Jak ładować smartfon na kempingu

Większość z nas nie może wyjść z domu bez smartfona, nawet jeśli wybieramy się na kemping w dziczy. Na szczęście istnieje wiele sposobów na naładowanie urządzenia, nawet w szczerym polu, w przypadku wiatru, deszczu lub słońca.

Bank baterii USB

Nie jest to o wiele łatwiejsze niż ładowanie banku baterii USB w domu przed wyjazdem. Następnie możesz w razie potrzeby doładować iPhone’a lub telefon z Androidem podczas całej podróży. Jest to świetne rozwiązanie na krótkie wycieczki, nocne biwaki lub weekendowe festiwale muzyczne.

Aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo energii przed wyjazdem, sprawdź całkowitą pojemność baterii swojego urządzenia (mierzoną w miliamperach lub mAh). Musisz także wziąć pod uwagę częstotliwość ładowania urządzenia, chociaż najlepiej jest używać go jak najmniej, aby zachować jak najwięcej soku.

Weźmy na przykład iPhone’a 11, który ma akumulator o pojemności 3110 mAh. Aby ładować go raz na noc przez trzy noce, potrzeba około 10 000 mAh. Choć może to wydawać się dużo, ładowarka tego rozmiaru z łatwością zmieściłaby się w plecaku lub plecaku.

Coś w rodzaju Anker PowerCore Slim 10000 powinien załatwić sprawę. Jeśli masz kompatybilne urządzenie, upewnij się, że kupujesz bank energii z szybkim dostarczaniem energii.

Jeśli szukasz wielofunkcyjnej ładowarki USB, rozważ zastosowanie specjalna latarnia kempingowa. Te źródła światła są trwałe, jasne i często zawierają wyjścia USB do ładowania gadżetów.

Myślisz poważnie o biwakowaniu i chcesz ładować urządzenia całej rodziny i zasilać światła lub laptopa, gdy Cię nie ma? Jeśli tak, możesz zainwestować w przenośną elektrownię, taką jak EcoFlow River seria. Te większe jednostki zaczynają się od 100 000 mAh (przy 3,7 V) za około 550 USD.

Przenośne panele słoneczne

Jeśli nie chcesz polegać na pakiecie baterii, którego nie możesz naładować, odpowiedzią mogą być panele słoneczne. Ich skuteczność zależy jednak od wielu czynników, w tym od tego, jak jest słonecznie i od mocy paneli fotowoltaicznych.

Problem z panelami słonecznymi polega na tym, że są one w dużej mierze zależne od pogody. Dlatego tak wiele rozwiązań przeznaczonych do ładowania smartfonów i podobnych urządzeń korzysta z wielu paneli. Aby uzyskać naprawdę skuteczne rozwiązanie do ładowania energią słoneczną, będziesz potrzebować zestawu około trzech paneli do naładowania telefonu w ciągu kilku godzin.

Ładowarka do paneli słonecznych Nekteck

Może to stanowić problem, jeśli nie mieszkasz w jednym miejscu. Wielu turystów decyduje się na zawieszenie paneli słonecznych na plecakach, aby ładować się podczas wędrówki. Oczywiście ma to nieuchronny wpływ na to, ile bezpośredniego światła słonecznego otrzymają panele słoneczne. Aby to działało efektywnie, musisz ustawić tablicę tak, aby była skierowana w stronę słońca tak długo, jak chcesz ładować.

Do indywidualnego użytku powinny wystarczyć panele słoneczne o mocy około 25 watów. Recenzje Amazon na Przenośny panel słoneczny Nekteck 28 Watt Zasugeruj, że może naładować bank energii o pojemności 10000 mAh od pustego do pełnego w ciągu dwóch dni. Inny recenzent zauważył 50-procentowy wzrost naładowania smartfona po dwóch godzinach na słońcu.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, połącz panele słoneczne z dużym akumulatorem. Ładuj, gdy świeci słońce, a gdy tak nie jest, akumulator powinien mieć wystarczającą ilość zapasowego soku na wypadek sytuacji awaryjnych.

Ładowarki z korbą ręczną

Ładowarki kinetyczne to nie to samo, co banki akumulatorów czy nawet ładowarki słoneczne. Nie będziesz ładować smartfona z pustego do pełnego za pomocą jednego z nich. Są one zaprojektowane z myślą o takich sytuacjach, w których musisz wykonać telefon, ale jesteś daleko od wtyczki.

Mają też całkiem spory przedział cenowy, od tanich 20-dolarowych ręcznych korb do 400-dolarowych generatorów napędzanych przez człowieka. Niektóre oferują surową moc wyjściową do wybranego urządzenia USB, podczas gdy inne używają korby do ładowania wbudowanej baterii, której następnie używasz do ładowania innych urządzeń. Jeśli kupisz taki z baterią, zwykle możesz go naładować w domu, zanim będziesz go potrzebować.

Przenośna korba ręczna Aivica / ładowarka USB

Na najtańszym końcu rynku (około 20 USD) znajdziesz ładowarki takie jak Ładowarka USB Aivica z radiem i latarką. Większość produktów w tym przedziale cenowym oferuje ten sam ograniczony zestaw funkcji. Będziesz długo się kręcił, aby wykonać połączenie telefoniczne, które trwa nawet minutę.

Jeśli chcesz czegoś bardziej wydajnego, mały 30-watowy generator z korbą ręczną będzie cię kosztować około 150-250 USD. Lepsze przełożenie oznacza wydajniejsze ładowanie, ponieważ obroty na minutę zamieniasz na większy opór. Większość ładowarek w tym przedziale cenowym pozwala również kontrolować napięcie, a wiele z nich zawiera również funkcje, takie jak wodoodporność i całkowicie metalowa obudowa.

Skrzynka zasilająca K-TOR 50

Jeśli szukasz najlepszego możliwego rozwiązania i nie boisz się spocić, skorzystaj z Skrzynka zasilająca K-TOR 50 jest generatorem napędzanym pedałem o mocy wyjściowej 50 watów (przy 14 woltach, do 3 amperów). To solidne, ale przenośne rozwiązanie kosztuje około 375 USD.

Zamień bieżącą wodę na energię elektryczną

Jeśli chcesz zaimponować wszystkim na kempingu, plik Przenośna turbina WaterLily to rozwiązanie dla Ciebie. Za zaledwie 200 USD możesz zamienić płynącą wodę w rzece lub strumieniu na źródło zasilania USB lub 12 V (adapter samochodowy), które ładuje się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Możesz nawet użyć WaterLily do ładowania wiatrem, co jest idealne, jeśli nie obozujesz w pobliżu źródła wody. Kanadyjski producent twierdzi, że WaterLily może generować około 15 watów i ładować większość małych urządzeń elektronicznych w tym samym tempie, co ładowarka ścienna.

W przeciwieństwie do słońca rzeka jest stałym źródłem energii, niezależnie od pogody i pory dnia.

Główną wadą jest to, że musisz być tuż obok rzeki ze swoim urządzeniem, aby je naładować lub użyć bardzo długiego, odpornego na warunki atmosferyczne kabla. Dlatego prawdopodobnie najlepiej jest używać WaterLily do ładowania banku baterii USB, którego można następnie używać do ładowania smartfonów i innych urządzeń.

Jeśli jesteś szczególnie głodny energii, możesz również połączyć ze sobą wiele 12-woltowych jednostek WaterLily, aby podwoić lub potroić (i tak dalej) swoją moc wyjściową.

Użyj kuchenki kempingowej

Kuchenki kempingowe na to pozwalają ugotuj pyszny posiłek w szczerym polu. Plik BioLite CampStove 2 nie tylko gotuje, ale także przekształca ciepło odpadowe w energię, której można następnie użyć do naładowania smartfona. Generuje 3 waty (5 woltów) mocy i zawiera wbudowaną baterię USB, której można używać do ładowania urządzeń lub doładowania pieca.

CampStove 2 wykorzystuje patyki, skrawki drewna lub granulki biopaliwa jako podstawowe źródło paliwa. Sonda ciepła przechwytuje ciepło odpadowe, które jest następnie przetwarzane na energię elektryczną i magazynowane. Akumulator może następnie ładować smartfony lub napędzać wewnętrzne wentylatory, aby poprawić przepływ powietrza i zwiększyć intensywność pieca.

BioLite zawiera również lampę FlexLight zasilaną przez USB, dzięki czemu możesz gotować w nocy. Bateria mieści tylko około 2600 mAh. Jeśli jednak gotujesz kilka razy dziennie, powinno wystarczyć, aby większość smartfonów pozostała przy życiu przy minimalnym użyciu.

Ponieważ biomasa jest głównym źródłem paliwa, BioLite to urządzenie do gotowania i ładowania w jednym. Dopóki możesz rozpalić ogień, możesz gotować wodę do picia, coś ugotować i wykonać telefon.

Użyj swojego samochodu

Jeśli nie wędrujesz w dziczy ani nie biwakujesz daleko od swojego pojazdu, możesz użyć go jako źródła zasilania. Dopóki masz wystarczającą ilość paliwa, możesz na chwilę uruchomić silnik, aby doładować baterię telefonu lub naładować dodatkowe urządzenia.

Większość nowoczesnych pojazdów ma porty USB, które zapewniają co najmniej 5 woltów przy 1 amperach, co wystarcza do (wolnego) ładowania smartfona. Jeśli Twój pojazd jest starszy lub zabrakło Ci portów USB, możesz również zamienić 12-woltową zapalniczkę na ładowarkę z adapterem. Plik Anker PowerDrive PD 2 da ci dwuportową ładowarkę USB za około 20 USD.

Adapter Anker PowerDrive 2 PD 12V USB

Ponieważ ten 12-woltowy adapter pobiera znacznie więcej mocy (do 18 watów), może znacznie szybciej ładować smartfon. Po prostu nie zostawiaj włączonego zapłonu zbyt długo, bo możesz skończyć z rozładowaną baterią, gdy nadejdzie pora powrotu do domu.

Pozostań w kontakcie, gdziekolwiek jesteś

Chociaż na kempingu chodzi o ucieczkę od zgiełku współczesnego życia, większość z nas nie może się całkowicie wyłączyć. Ograniczenie czasu spędzanego ze smartfonem pozwoli Ci się wyłączyć i oszczędzać baterię urządzenia.

Czy minęło trochę czasu, odkąd pojechałeś na kemping? Odśwież niezbędny sprzęt, którego będziesz potrzebować przed wyruszeniem.

x