Jak łatwo poddać recyklingowi starą elektronikę, której nie możesz sprzedać

Wierzymy w sprzedaż używanych gadżetów. Twój stary sprzęt prawdopodobnie komuś się przyda, a szkoda, że ​​zbiera kurz. Ale nie wszystko można sprzedać, lub po prostu może nie być warte twojego czasu.

Zamiast tworzyć więcej śmieci lub spędzać godziny na poszukiwaniu kupującego za 2 dolary używane gadżety, zalecamy recykling starej elektroniki. To szybsze i łatwiejsze niż myślisz.

Wytrzyj starą technologię, zanim ją poddasz recyklingowi (lub sprzedasz)

Jak zawsze, przed recyklingiem będziesz chciał wyczyścić swój sprzęt z wszelkich danych osobowych. Jeśli to stary telefon, przywróć ustawienia fabryczne. Jeśli jest to stary komputer, wyczyść jego dysk twardy. Nie chcesz, aby Twoje dane osobowe pozostały na jakimkolwiek urządzeniu, które opuszcza Twoje posiadanie.

Ale co, jeśli masz stary dysk twardy lub inne urządzenie pamięci masowej, które już nie działa? Jeśli zawiera prywatne informacje, prawdopodobnie lepiej jest zniszczyć dysk, niż próbować go przekazać lub poddać recyklingowi. Dzięki temu złodzieje tożsamości nie będą mogli dostać się do Twoich dokumentów podatkowych, e-maili ani innych prywatnych danych.

Po prostu przekaż to w jedno miejsce (nawet zepsute rzeczy)

Znak dobrej woli przed niektórymi drzewami.

Recykling nie musi być skomplikowany. Nie musisz wyszukiwać w Internecie dwudziestu różnych miejsc w mieście podarować cały swój sprzęt. Prawdopodobnie możesz zabrać całą swoją starą technologię do miejsca takiego jak Goodwill – tak, nawet jeśli jest zepsuta, Goodwill ją zabierze.

Goodwill zabierze wszystko, od starych komputerów stacjonarnych, laptopów i monitorów komputerowych po drukarki, skanery, smartfony, a nawet Microsoft Zune. Akceptowana jest również inna elektronika gospodarstwa domowego. Jak to Goodwill South CarolinaWitryna internetowa mówi: „To wszystko jest cenne dla dobrej woli!”. Jeśli twój stary sprzęt można odnowić i sprzedać, to będzie. Jeśli można go tylko poddać recyklingowi, zostanie poddany recyklingowi. Nie musisz o tym myśleć.

Jeśli wolisz inną organizację darowizn – być może lokalną – istnieje duża szansa, że ​​przyjmie ona również elektronikę. Wyszukaj „recykling elektroniki” w swoim mieście, a znajdziesz inne miejsca, do których możesz to zabrać. Chcesz wspierać lokalne sklepy z używaną odzieżą, które nie poddają wszystkiego recyklingowi? Przekaż im swój najlepszy, najcenniejszy sprzęt, a następnie przekaż stare, zepsute rzeczy do większego sklepu z używanymi rzeczami lub firmy zajmującej się recyklingiem elektroniki. Parzysty Najlepsza oferta oferuje recykling elektroniki w swoich sklepach.

To takie proste: prawdopodobnie możesz zabrać całą technologię, której chcesz się pozbyć, w jedno miejsce. Ta organizacja znajdzie najlepsze miejsce na Twój stary sprzęt i nie będziesz musiał o tym myśleć.

Otrzymasz nawet pokwitowanie podatkowe za swoje kłopoty. (Oczywiście jest to przydatne tylko wtedy, gdy wyszczególniasz swoje odliczenia).