Jak łatwo przesyłać dane z komputera do telefonu

Debata na temat iOS vs Android trwa od lat. Prawdopodobnie będzie to trwało przez wiele lat. Nie można tego rozstrzygnąć. To trochę jak debata Mac vs PC. Jest jednak jedna rzecz, co do której mogą się zgodzić zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS; najgorsze jest przesyłanie danych do iPhone’a. Android nigdy nie miał tego problemu. Pomimo fragmentacji żaden producent Androida nigdy nie utrudniał przesyłania danych z komputera do telefonu. Apple zrobił to za pośrednictwem iTunes. Tak dobre, jak urządzenie Apple, iTunes jest równie gorsze. To zagmatwane, powolne i zawsze próbuje pobrać QuickTime. Nic dziwnego, że jako użytkownicy szukacie lepszych sposobów przesyłania danych z komputera do telefonu.

Spotykać się TunesGo – narzędzie do zarządzania danymi, które działa zarówno na iOS, jak i Androida i oferuje dwukierunkową synchronizację. TunesGo może przesyłać dane z komputera PC lub Mac do telefonu iPhone lub telefonu z systemem Android oraz kopiować dane z telefonu do komputera. Obejmuje to tworzenie kopii zapasowych wiadomości i przenoszenie zakupionych multimediów na komputer. Może również przesyłać dane z jednego telefonu do drugiego. TunesGo można kupić w ramach abonamentu rocznego lub kupić dożywotnią licencję.

Dożywotnia licencja na urządzenia z systemem iOS kosztuje 59,95 USD, a dla urządzeń z systemem Android 49,95 USD – oto nasza recenzja TunesGo, która pomoże Ci zdecydować, czy powinieneś z niej korzystać.

Podłączanie urządzenia

TunesGo wymaga podłączenia urządzenia do komputera PC lub Mac. Jeśli chcesz przesyłać dane między dwoma telefonami, musisz podłączyć je oba do komputera PC lub Mac. Wystarczy prosty kabel USB. Po podłączeniu telefonu otwórz TunesGo i poczekaj, aż pojawi się Twoje urządzenie.

Przesyłanie danych

TunesGo może przesyłać muzykę, filmy, zdjęcia, kontakty, wiadomości i aplikacje. Ma również eksplorator plików, który umożliwia dostęp do folderów z ograniczeniami w inny sposób w telefonie, chociaż jest to bardziej przydatne, jeśli masz telefon z Androidem. W przypadku iPhone’ów te foldery są zablokowane, więc nie możesz uzyskać dostępu do zbyt wielu informacji, chyba że jailbreakujesz swoje urządzenie.

Po podłączeniu telefonu do komputera wybierz z zakładek w TunesGo, jakie dane chcesz przesłać. Ekran główny TunesGo zawiera akcje zbiorcze, takie jak przesyłanie multimediów do komputera, przesyłanie danych między telefonami i tworzenie kopii zapasowych zdjęć.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe transfery danych, użyj jednej z pozostałych kart. Nazwy kart są oczywiste, z wyjątkiem karty Informacje. Tam możesz zarządzać kontaktami i wiadomościami tekstowymi.

Powiedzmy, że chcesz dodać muzykę do swojego iPhone’a, ale nie chcesz przechodzić przez cały proces synchronizacji jej przez iTunes. Być może jesteś na innym komputerze, z którym nie zsynchronizowałeś biblioteki iTunes. IPhone może zsynchronizować swoją bibliotekę iTunes tylko na jednym komputerze. Jeśli spróbujesz przenieść utwór z innego komputera na iPhone’a, w końcu usuniesz bibliotekę iTunes, która już się w nim znajduje. W tym miejscu TunesGo może Ci pomóc. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć telefon i przejść do zakładki Muzyka.

Dodaj utwory, które chcesz przenieść do telefonu, i kliknij opcję „Eksportuj” u góry. Możesz wyeksportować multimedia z telefonu do komputera lub po prostu dodać multimedia z komputera do iTunes, czyli telefonu.

TunesGo może brzmieć tak, jakby służył do zarządzania muzyką, biorąc pod uwagę jej nazwę, ale jak wspomniano wcześniej, obsługuje prawie wszystkie typy danych. Jeśli podłączysz iPhone’a do TunesGo, posortuje Twoje zdjęcia do albumów utworzonych na Twoim iPhonie. Możesz dodawać zdjęcia i filmy do swojego iPhone’a lub możesz konwertować filmy na GIF.

W telefonach z systemem Android TunesGo ma większą swobodę. Możesz ustawić domyślną lokalizację przechowywania na urządzeniu lokalnym lub na karcie SD. Dodatkowo możesz także ustawić domyślną lokalizację przesyłania muzyki, filmów i zdjęć do.

Ograniczenia

TunesGO nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o Androida. W przypadku iPhone’ów, a dokładniej iOS, istnieją pewne ograniczenia. TunesGo nie może przesyłać aplikacji ani danych aplikacji z iPhone’a, jeśli działa na czymś powyżej iOS 9. Pracują nad dodaniem obsługi iOS 10 i możesz liczyć na to, że dodadzą obsługę iOS 11. Podczas testów nie wykrył wiadomości na telefonie iPhone 6 z wersją beta iOS 11.

Wniosek

TunesGo to więcej niż aplikacja do przesyłania danych. To menedżer multimediów, który pomoże Ci uporządkować bibliotekę zdjęć i muzyki w systemie iOS i Android. Może nawet zrootować Twój telefon z Androidem jednym kliknięciem. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z rootowaniem i nie chcesz ryzykować zablokowania swojego urządzenia, bezpieczną opcją jest narzędzie do rootowania jednym kliknięciem, takie jak TunesGo.

TunesGo działa zarówno z iOS, jak i Androidem, ale dla użytkowników iOS ta aplikacja oznacza wolność od iTunes. Możesz go użyć do tworzenia pełnych kopii zapasowych telefonu i przywracania telefonu z tej kopii zapasowej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ulepszanie telefonu z Androidem lub zarządzanie danymi na iPhonie jest czymś, z czym walczysz, TunesGo jest rozsądną alternatywą.

x