Udostępnij teraz w social media:

ITunes ma monopol na zarządzanie danymi dla iPhone’ów. Niestety iTunes nie poprawia się. W poprzedniej wersji usunięto App Store i pobieranie aplikacji. Kopia zapasowa iTunes to pojedynczy plik; nie możesz wydobyć z niego konkretnych informacji, chyba że jesteś skłonny zapłacić za aplikację, która może to za Ciebie zrobić. EaseUS MobiMover może przesyłać dane między iPhone’ami. Aplikacja może przesyłać dane między iPhone’ami, ale może również przesyłać je między iPhonem a komputerem i odwrotnie. W przeciwieństwie do innych aplikacji w tej niszy jest darmowy i obsługuje najnowszą wersję iOS. Aplikacja jest dostępna dla systemu Windows i jest kompatybilna z telefonami iPhone 8 i iPhone X.

Tryby przesyłania danych

EaseUS MobiMover ma cztery tryby przesyłania danych; przesyłać na bieżące urządzenie, przenosić na inne urządzenie, przesyłać do komputera i niestandardowe.

Tryb „Przenieś na to urządzenie” umożliwia przesyłanie muzyki, filmów i zdjęć do telefonu iPhone. Możesz przesłać pojedyncze pliki lub wybrać cały folder z muzyką lub zdjęciami do przesłania do telefonu. To przebija pełną kopię zapasową, którą musisz mieć w iTunes, i nie musisz synchronizować całej biblioteki za każdym razem, gdy dodajesz nowy plik.

Sprawdź -   Jak uzyskać ciemny pasek menu i zadokować z jasnym motywem w systemie macOS

Tryb „Przenieś na inne urządzenie” umożliwia podłączenie dwóch iPhone’ów i przesyłanie danych z jednego telefonu bezpośrednio do drugiego. Nie musisz tworzyć kopii zapasowych danych, a następnie kopiować je na drugi telefon. Dodatkowo, w przeciwieństwie do kopii zapasowej, którą otrzymujesz w iTunes, możesz wybrać, jakie dane chcesz przenieść na drugi telefon.

Na przykład, jeśli chcesz zachować zdjęcia w starym telefonie, możesz nie przenosić ich na drugi telefon.

Tryb „Przenieś do komputera” umożliwia przenoszenie muzyki, obrazów, filmów, e-booków, dzwonków itp. Na komputer.

Wreszcie, tryb Niestandardowy umożliwia eksportowanie pojedynczych elementów, np. Pojedynczego tekstu lub wiadomości iMessage lub kontaktu na komputer. Możesz wybrać wiele elementów i utworzyć ich kopię zapasową.

Czas potrzebny aplikacji do przesłania danych zależy od ilości danych do przesłania. EaseUS MobiMover jest dość szybki, ale jeśli masz dużo filmów i zdjęć oraz dużą bibliotekę muzyczną, przeniesienie ich wszystkich może zająć trochę czasu.

Wyłącz iCloud

Chociaż EaseUS MobiMover działa świetnie, wymaga wyłączenia iCloud podczas przesyłania danych. Nie musisz go całkowicie wyłączać; tylko dla przedmiotów, które chcesz przesłać. Na przykład, jeśli chcesz przenieść kontakty na komputer, musisz wyłączyć tworzenie kopii zapasowych w iCloud dla aplikacji Kontakty na iPhonie. Jeśli tego nie zrobisz, transfer się nie powiedzie. Możesz ponownie włączyć iCloud po zakończeniu przesyłania, bez szkody.

Sprawdź -   Jak łatwo zmienić wielkość liter w tekście w Dokumentach Google

Aplikacja może wykryć wyłączenie iCloud dla danych. Wszystko, co musisz zrobić, to odświeżyć elementy w aplikacji. Nie ma potrzeby odłączania i ponownego podłączania urządzenia.

Przeglądanie wyeksportowanych elementów

Muzyka, zdjęcia i filmy są eksportowane w ich oryginalnym formacie i jakości. Możesz je otworzyć za pomocą domyślnej aplikacji dla odpowiedniego typu pliku. Wiadomości są sformatowane tak, aby były łatwiejsze do odczytania. Numer, z którego wysłano Ci wiadomość, jest również dołączany do eksportowanego tekstu. Jest zapisywany jako plik HTML, podobnie jak Twoje notatki, przypomnienia itp. I możesz je wszystkie wyświetlić w przeglądarce.

Usuwanie i edycja danych

EaseUS MobiMover jest w swej istocie aplikacją do przesyłania danych, ale ma dodatkowe funkcje, które pomagają zarządzać danymi na Twoim iPhonie. Na uwagę zasługuje funkcja usuwania i edycji, która działa między innymi z kontaktami i zdjęciami.

Dzięki EaseUS MobiMover możesz edytować istniejący kontakt w telefonie i dodawać do niego dodatkowe szczegóły, w tym inny numer telefonu, adres e-mail, a nawet notatkę.

Sprawdź -   Jak zmienić plan zasilania z zasobnika systemowego w systemie Windows 10

Aplikacja ma również wbudowaną przeglądarkę zdjęć, której można używać do przeglądania zdjęć z rolki aparatu lub strumienia zdjęć. Przeglądarka zdjęć jest podstawowa, ale umożliwia obracanie zdjęć i usuwanie ich enmasse. Jeśli rolka aparatu jest zatkana, a usuwanie zdjęć w telefonie iPhone trwa zbyt długo, możesz użyć EaseUS MobiMover, aby łatwo i szybko usunąć zdjęcia.

Proste, bezpłatne rozwiązanie

EaseUS MobiMover nie robi nic nowego ani wyjątkowego. Istnieje wiele aplikacji, które mogą przesyłać dane między iPhone’ami, ale EaseUS MobiMover robi to po prostu. Większość aplikacji, które oferują transfer danych, tak gubi się we wdrażaniu wielu funkcji, że zaniedbują interfejs użytkownika. EaseUS MobiMover jest łatwy w użyciu, niezależnie od tego, jak dobry lub zły jesteś z technologią. Warto również zauważyć, że aplikacja nie ułatwia przypadkowego usunięcia danych.

EaseUS MobiMover ma płatną wersję, ale potrzebujesz jej tylko wtedy, gdy planujesz komercyjne korzystanie z aplikacji. Jeśli chcesz go używać na komputerze domowym, jest bezpłatny na zawsze. Aplikacja nie ogranicza Cię do korzystania tylko z kilku urządzeń, więc możesz jej używać do zarządzania każdym urządzeniem z systemem iOS, które masz w domu.