Jak łatwo zabić Endermana w Minecrafcie

Enderman to wyjątkowe, neutralne moby w grze Minecraft. Możesz ich znaleźć w Netherze, zaświatach i na Końcu. Upuszczają perły Endu, które są ważne, jeśli chcesz naprawić portal końcowy w twierdzy. Endermani są neutralni, ale jeśli ich przywiążesz, staną się wrogo nastawieni.

Enderman w Minecrafcie

Enderman zazwyczaj odradza się w nocy, chociaż może odradzać się w ciągu dnia, jeśli jest słabe światło. Mogą również odradzać się w jaskiniach. Ponieważ zaczynają jako neutralne moby, nie zaatakują cię i będziesz musiał zwrócić ich uwagę. Mogą się teleportować i nienawidzą wody, więc jeśli polujesz na Endermanów, upewnij się, że nie jesteś blisko wody.

Zabij Endermana w Minecraft

Do zabicia Endermana możesz użyć dowolnej broni, ale jeśli chcesz zrobić to szybko, użyj broni diamentowej. Aby uniknąć ataku, ale i tak ich zabić, stwórz półkę wysoką na dwa bloki i stań pod nią. Endermeni mają trzy bloki wysokości, więc nie będą w stanie cię zaatakować, gdy będziesz pod półką, ale możesz ich zaatakować od dołu.

Poczekaj na noc i poczekaj na pojawienie się Endermenów.
Gdy zobaczysz Endermana, najedź na niego kursorem. Endermeni stają się wrogo nastawieni, gdy na nich spojrzysz. Usłyszysz, jak „krzyczą”.
Enderman przeteleportuje się i zaatakuje.
Dopóki znajdujesz się pod półką, nie zostaniesz skrzywdzony i możesz się odwzajemnić.
Uważaj na inne moby.

Perły Endera

Zabicie Endermana nie gwarantuje, że spadnie perła. Zawsze jest szansa, że ​​tak się nie stanie. Możesz użyć Perły Endu do teleportacji i odnajdywania twierdz. Aby stworzyć Eye of Ender, musisz umieścić na stole rzemieślniczym perłę endera i płonący proszek. Moc Płomienia uzyskuje się poprzez zabicie Płomienia w Netherze. Blaze upuszcza pręty Blaze’a, które po umieszczeniu na stole rzemieślniczym dają płonący proszek.

Wniosek

Dla wielu graczy największym problemem jest znalezienie Endermenów. W podstawowej wersji Minecrafta wydają się pojawiać znacznie rzadziej niż w wersji Java. Różne wersje gry miały również różne współczynniki pojawiania się tego konkretnego moba, chociaż przypisuje się to błędowi, a nie zmianie w podstawowej mechanice gry. Endermeni pojawiają się w mobach po pięć, ale szybko znikają, więc być może będziesz musiał polować kilka nocy, zanim będziesz mieć tyle pereł Ender, ile potrzebujesz.