01/18/2022

Jak łatwo znaleźć pliki za pomocą TagSpaces w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Nie ma znaczenia, jak szybki jest twój system operacyjny ani jak szybkie jest pole wyszukiwania, jeśli twoje osobiste pliki mają dziwne, niemożliwe do przeszukiwania nazwy, nie znajdziesz ich. Aby rozwiązać ten problem, znajdź pliki z Tagspaces w systemie Linux. TagSpaces to wyjątkowa aplikacja, która umożliwia łatwe znajdowanie plików w systemie Linux poprzez wstawianie tagów do nazwy pliku. Podążanie tą drogą eliminuje potrzebę bazy danych i zapewnia, że ​​bez względu na system operacyjny lub komputer, na którym znajdują się Twoje cenne pliki, są one uporządkowane.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Zainstaluj TagSpaces

Aplikacja TagSpaces zapewnia pierwszorzędne wsparcie dla dystrybucji Linuksa z rodziny Debian i Redhat, a na stronie dostępne są pakiety do pobrania. Użytkownicy innych dystrybucji Linuksa mogą uruchamiać oprogramowanie za pośrednictwem przenośnego archiwum Tar.

Aby zainstalować to oprogramowanie, otwórz terminal i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi twojego systemu operacyjnego.

Debian / Ubuntu

Za pomocą narzędzia wget pobierz najnowszy pakiet DEB na swój komputer.

Sprawdź -   Jak zmienić menedżera wyświetlania w systemie Linux

Uwaga: aplikacja obsługuje wersję 32-bitową, ale nie ma możliwości pobrania dla 32-bitowego pakietu DEB. Jeśli potrzebujesz wersji 32-bitowej, pomiń te instrukcje i postępuj zgodnie z instrukcjami dla „Generic Linux” poniżej.

wget https://www.tagspaces.org/downloads/tagspaces-amd64.deb

Mając pakiet na komputerze z systemem Linux, użyj narzędzia dpkg, aby zainstalować pakiet.

sudo dpkg -i tagspaces-amd64.deb

Zainstalowanie aplikacji za pomocą dpkg zwróci kilka błędów. Aby rozwiązać ten problem, uruchom polecenie apt install z flagą „f”. To poprawi wszelkie zależności, które się nie instalują.

sudo apt install -f

Arch Linux

Arch Linux nie ma oficjalnego pakietu do pobrania. Zamiast tego musisz zbudować oprogramowanie na podstawie AUR.

Aby zbudować pakiet z AUR, będziesz potrzebować pakietu Git i pakietu base-devel. Zainstaluj je za pomocą narzędzia do obsługi pakietów Pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Mając oba pakiety w systemie Arch, użyj Git, aby ściągnąć migawkę AUR i zbudować ją. Pamiętaj, że pakiet będzie wywoływał różne zależności. Zależności te mogą nie zbudować wszystkiego i należy je zainstalować ręcznie.

git clone https://aur.archlinux.org/tagspaces-bin.git

cd tagspaces-bin

makepkg -si tagspaces-bin

Fedora / OpenSUSE

Aby zainstalować TagSpaces w Fedorze lub OpenSUSE, musisz pobrać oficjalny pakiet RPM. W terminalu użyj wget i pobierz go ze strony internetowej.

wget https://www.tagspaces.org/downloads/tagspaces-amd64.rpm

Po pobraniu pakietu zainstaluj go na komputerze Fedora lub OpenSUSE.

Sprawdź -   4 najlepsze aplikacje do obrazowania USB do użytku w systemie Linux

Fedora

sudo dnf install tagspaces-amd64.rpm

OpenSUSE

sudo zypper install tagspaces-amd64.rpm

Ogólny Linux

Jeśli potrzebujesz zainstalować TagSpaces, ale nie masz dystrybucji Linuksa w rodzinie Debian lub Redhat, masz szczęście; aplikacja ma ogólne archiwum Tar, z którego każdy może korzystać w dowolnym systemie operacyjnym Linux! Aby go zdobyć, otwórz terminal i użyj narzędzia wget, aby go pobrać.

wget https://www.tagspaces.org/downloads/tagspaces-linux64.tar.gz

lub dla wersji 32-bitowej:

wget https://www.tagspaces.org/downloads/tagspaces-linux32.tar.gz

Wypakuj archiwum Tar, aby uzyskać dostęp do plików w środku.

tar -xzvf tagspaces-linux*.tar.gz

Po wyodrębnieniu archiwum można go używać. Aby uruchomić program, uruchom:

./tagspaces

Skonfiguruj TagSpaces

TagSpaces działa poprzez dodawanie przeszukiwalnych tagów bezpośrednio do nazwy pliku. Nie może wykrywać plików automatycznie. Aby skorzystać z programu, musisz ręcznie dodać lokalizację. Aby połączyć się z lokalizacją, kliknij przycisk „Wybierz lokalizację”.

Wybranie opcji „wybierz lokalizację” otwiera menu „Połącz lokalizację”. W tym menu znajdź ikonę folderu i kliknij ją, aby otworzyć okno dialogowe „przeglądaj lokalizację”.

W menu „przeglądaj lokalizację” wyszukaj swój katalog domowy i kliknij „OK”.

Sprawdź -   Jak uprościć DD z GdiskDump w systemie Linux

Oznaczanie przedmiotów

Oznaczanie plików polega na przeszukiwaniu połączonej lokalizacji i dodawaniu metadanych. Aby dodać metadane, spójrz na lewą stronę aplikacji i wybierz folder do sortowania.

Wybranie folderu spowoduje załadowanie wszystkich zawartych w nim plików na przewijaną listę. Zaznacz pola obok plików, które chcesz otagować.

Po przygotowaniu plików kliknij dowolny z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz przycisk „Dodaj / usuń tag”.

W menu tagowania wprowadź jak najwięcej odpowiednich słów, które można przeszukiwać dla wybranego pliku. Po zakończeniu kliknij „dodaj tagi”, aby go zapisać.

Dodatkowe aplikacje wyszukiwania

W systemie Linux istnieje wiele aplikacji wyszukujących, które mogą współpracować z metodą TagSpaces „oznaczanie nazw plików”, dzięki czemu pliki są łatwiejsze do znalezienia. Jeśli jednak szukasz najlepszej, najwyższej klasy aplikacji do wyszukiwania plików, jest tylko jedna odpowiedź: Fsearch.

Powód, dla którego warto wybrać Fsearch? Jest super szybki! Łącząc znaczniki nazw plików Fsearch z super szybkim indeksowaniem i wyszukiwaniem, znajdziesz swoje pliki bez względu na wszystko! Co więcej, kod jest otwarty, a opcje kompilacji są łatwe do wykonania. W rezultacie można uruchomić oprogramowanie na dowolnej dystrybucji Linuksa.

Dowiedz się więcej o tym, jak zainstalować Fsearch tutaj!

x