Udostępnij teraz w social media:

Czy masz dość przeszukiwania sklepu Snap, sklepu Flatpak i kanału AppImage, aby znaleźć odpowiednią aplikację na komputerze z systemem Linux? Czy chciałbyś łatwiej przeszukać wszystkie trzy jednocześnie? Jeśli tak, sprawdź Chob! To fajne małe narzędzie, które może wyszukiwać AppImage, Flatpak i Snap w poszukiwaniu aplikacji, którą chcesz za jednym razem!

W tym przewodniku omówimy, jak zainstalować Chob w systemie Linux. Omówimy także, jak z niego korzystać, aby znacznie łatwiej znaleźć oprogramowanie Flatpak, AppImage i Snap.

Zainstaluj Chob w systemie Linux

Istnieje wiele sposobów instalowania aplikacji Chob w systemie Linux. Obecnie deweloper ma pakiet Deb, ogólny, wbudowany plik binarny dla systemu Linux i kod źródłowy. W tej sekcji omówimy wszystkie różne sposoby instalowania programu w systemie Linux.

Aby rozpocząć instalację Choba w systemie Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają aktualnie używanej dystrybucji systemu Linux.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux Chob jest prawdopodobnie najłatwiejszy do zainstalowania, ponieważ nie ma potrzeby bałagania się z ogólnym plikiem binarnym lub kodem źródłowym. Zamiast tego pobierz pakiet DEB i zainstaluj go.

Aby pobrać pakiet Chob DEB na komputerze z systemem Ubuntu, użyj następujących poleceń wget polecenie w oknie terminala.

wget https://github.com/MuhammedKpln/chob/releases/download/0.3.5/chob.deb

Po pobraniu pakietu Chob DEB na komputer z systemem Ubuntu musisz zadzwonić pod adres dpkg polecenie, aby zainstalować pakiet w systemie.

sudo dpkg -i chob.deb

Po instalacji możesz napotkać błędy w oknie terminala. Aby naprawić te błędy, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat błędów zależności Ubuntu.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, które programy używają całej pamięci w systemie Windows

Debian

Ponieważ twórca aplikacji Chob ma dostępny pakiet DEB do pobrania, uruchomienie go w Debianie jest bardzo łatwe. Aby rozpocząć instalację, użyj wget polecenie, aby pobrać pakiet.

wget https://github.com/MuhammedKpln/chob/releases/download/0.3.5/chob.deb

Po zakończeniu pobierania pliku na komputer z systemem Debian Linux użyj dpkg polecenie załadowania pakietu w systemie.

sudo dpkg -i chob.deb

Po instalacji Choba na Debianie mogą pojawić się błędy w linii poleceń. Aby naprawić te błędy, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym rozwiązywania problemów z zależnością Debiana.

Ogólny plik binarny systemu Linux

Jeśli nie używasz Ubuntu ani Debiana, jedynym sposobem na uruchomienie Choba bez większych problemów jest użycie ogólnego pliku binarnego. Na szczęście nie jest to skomplikowane, ponieważ plik binarny to pojedynczy plik, który należy umieścić / usr / bin/.

Aby uzyskać najnowszą wersję binarną programu Chob w systemie Linux, skorzystaj z następujących poleceń wget polecenie poniżej.

wget https://github.com/MuhammedKpln/chob/releases/download/0.3.5/chob-linux

Po pobraniu pliku binarnego musisz zmienić jego nazwę z „chob-linux” na „chob”. Aby to zrobić, skorzystaj z następującego mv Komenda.

mv chob-linux chob

Po zmianie nazwy pliku zainstaluj ogólny plik binarny systemu Linux / usr / bin / z mv Komenda.

sudo mv chob /usr/bin/

Na koniec włącz Choba do użytku na komputerze z systemem Linux, aktualizując uprawnienia za pośrednictwem chmod.

sudo chmod +x /usr/bin/chob

Budowanie ze źródła

Podczas gdy ogólny plik binarny Linux powinien załatwić sprawę dla większości użytkowników Linuksa, określony segment społeczności woli skompilować swoje oprogramowanie z kodu źródłowego.

Sprawdź -   Linux 5.0 „Shy Crocodile” przybywa z szyfrowaniem Google Adiantum

Aby rozpocząć kompilację kodu źródłowego, musisz zainstalować NPM, Git i Yarn. Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza poleceń, które odpowiadają twojej dystrybucji.

Ubuntu

sudo apt install git npm sudo npm install -g yarn

Debian

sudo apt install git npm  sudo npm install -g yarn

Arch Linux

sudo pacman -S git npm yarn

Fedora

sudo dnf install npm git
sudo npm install -g yarn

OpenSUSE

sudo zypper install git npm10  sudo npm install -g yarn

Ogólny Linux

Aby zbudować Choba na Linuksie, musisz zainstalować NPM i Git. Stamtąd zainstaluj Yarn przez NPM za pomocą poniższego polecenia.

sudo npm install -g yarn

Po instalacji NPM, Git i Yarn na komputerze z systemem Linux czas rozpocząć kompilację. Używając klon gita polecenie, pobierz najnowszy kod źródłowy Chob.

git clone https://github.com/MuhammedKpln/chob.git

Po uzyskaniu kodu źródłowego Chob zbuduj oprogramowanie.

cd chob npm install && yarn

Jak korzystać z Choba

Używanie Choba jest bardzo łatwe. Aby uzyskać do niego dostęp, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.i wykonanie chob –help Komenda.

Sprawdź -   Jak dostosować napisy w filmach na Facebooku

chob --help

Używać chob aby znaleźć program w Snap Store, sklepie Flatpak Flathub lub jako AppImage, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Wykonaj chob polecenie obok zapytania wyszukiwania. Na przykład, aby znaleźć przeglądarkę Chromium, wykonaj następujące czynności:

chob "chromium"

Krok 2: Przejrzyj listę wyników wyszukiwania w terminalu. Następnie wybierz liczbę na klawiaturze, aby natychmiast załadować stronę w Snap, AppImage itp.

Zapamiętaj! Możesz przeszukiwać Chob dla dowolnej aplikacji za pomocą:

chob "appname"