Jak masowo usuwać dane EXIF ​​ze zdjęć w systemie Windows 10

Dane EXIF ​​mogą często stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku zdjęć. Gdy ludzie udostępniają zdjęcia, starają się usunąć lub zasłonić wszelkie wrażliwe elementy, ale często pomijają dane EXIF ​​towarzyszące plikowi zdjęcia. W zależności od pochodzenia zdjęć, tj. Od tego, jakie urządzenie zostało zrobione, dane EXIF ​​mogą być dość bogate. Jeśli korzystasz z systemu Windows 10 i szukasz prostego sposobu masowego usuwania danych EXIF ​​ze zdjęć, nie szukaj dalej niż Eksplorator plików. Może doskonale wykonać tę pracę.

Masowe usuwanie danych EXIF ​​ze zdjęć

Aby zachować porządek i porządek, dobrze jest przenieść zdjęcia, z których chcesz masowo usunąć dane EXIF, do osobnego folderu. Stosowaną przez nas metodą jest tworzenie kopii zdjęć, które będą wolne od jakichkolwiek danych EXIF. W przeciwnym razie zdjęcie pozostanie niezmienione, więc możesz później usunąć oryginały, jeśli chcesz.

Wybierz wszystkie zdjęcia, z których chcesz usunąć dane EXIF, i kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne z nich. Wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

W oknie Właściwości, które zostanie otwarte, przejdź do zakładki Szczegóły i kliknij opcję „Usuń właściwości i dane osobowe” na samym dole. Otworzy się nowe okno o nazwie „Usuń właściwości”.

To okno daje dwie opcje; utwórz kopię wybranych zdjęć ze usuniętymi wszystkimi danymi EXIF ​​lub usuń wybrane dane EXIF ​​ze zdjęć. Wybór należy do Ciebie, ale ponieważ chcemy usunąć dane EXIF, wybierz opcję „Utwórz kopię z usuniętymi wszystkimi możliwymi właściwościami”. Kliknij OK, a kopia plików zostanie utworzona w tym samym folderze. Słowo „Kopiuj” zostanie dodane na końcu każdej nazwy pliku, aby uniknąć tworzenia duplikatów.

Po utworzeniu kopii zdjęcia możesz kliknąć je prawym przyciskiem myszy, wybrać Właściwości i przejść do zakładki Szczegóły, aby sprawdzić, czy pozostały jakieś dane EXIF. Zasadniczo data utworzenia i modyfikacji pliku będzie tam nadal, ale wszystko inne, łącznie z tym, kto zrobił zdjęcie, i dane o lokalizacji znikną. Jakość zdjęć pozostanie niezmieniona, więc nie musisz się martwić, że skończysz ze skompresowanym zdjęciem.

Jest to funkcja w Eksploratorze plików i można jej użyć do usunięcia metadanych z prawie wszystkich plików.