Jak mnożyć liczby w Arkuszach Google

Niezależnie od tego, czy masz dwie liczby całkowite, kilka komórek, czy kilka kolumn, które należy pomnożyć, Arkusze Google zapewniają kilka różnych sposobów znalezienia iloczynu danych. Oto jak.

Pomnóż dwie liczby całkowite razem

Istnieją dwa sposoby znalezienia iloczynu dwóch liczb. Jeden używa wbudowanej formuły, podczas gdy drugi używa operandu mnożenia do zakończenia obliczeń. Oba działają praktycznie tak samo i mnożą liczby tak, jak można się spodziewać.

Korzystanie z formuły MULTIPLY

Uruchom przeglądarkę, przejdź do Arkusze Googlei otwórz arkusz kalkulacyjny.

Kliknij pustą komórkę i wpisz = MULTIPLY (,) w polu wprowadzania formuły, zastępując i dwiema liczbami całkowitymi, które chcesz pomnożyć.

Kliknij pustą komórkę i wpisz

Możesz także użyć danych w innej komórce. Zamiast liczby wpisz numer komórki, a Arkusze automatycznie wstawią na jej miejsce liczbę całkowitą z tej komórki.

Zamiast liczby wpisz numer komórki, a Arkusze automatycznie wstawią dane z tej komórki w jej miejsce.

Po wprowadzeniu liczb lub numerów komórek naciśnij klawisz Enter, a Arkusze umieszczą wyniki w komórce.

Tada!  Mamy już wyniki!

Używanie argumentu mnożenia

Ta metoda używa operandu mnożenia

aby znaleźć iloczyn kilku liczb. Jedyną różnicą jest to, że możesz wprowadzić więcej niż dwie wielokrotności, podczas gdy poprzednia formuła jest ograniczona do dwóch. W arkuszu kalkulacyjnym Arkuszy Google kliknij pustą komórkę i wpisz = * w polu wprowadzania formuły, zastępując i

dwiema liczbami całkowitymi, które chcesz pomnożyć.

Kliknij pustą komórkę i wpisz

Tak jak poprzednio, możesz odwoływać się do innych komórek w arkuszu kalkulacyjnym.  Zastąp dowolną liczbę numerem komórki zawierającej liczbę całkowitą.

Tak jak wcześniej, zastąp jedną z liczb całkowitych numerem komórki, której chcesz użyć.

Po wprowadzeniu liczb całkowitych lub komórek naciśnij klawisz Enter, a Arkusze umieszczą wyniki w komórce.

Tada! Wyniki są generowane, abyś mógł je wyświetlić.

Wskazówka dla profesjonalistów: jeśli pracujesz z tabelą i chcesz pomnożyć dane z wierszy 1 i 2 do wiersza 3, Arkusze Google mają fajną funkcję, która stosuje formułę do pozostałych komórek.  Wypełnia pozostałe komórki formułą i wynikami.  Kliknij dwukrotnie mały niebieski kwadrat i, podobnie jak w przypadku magii, reszta tabeli zostanie wypełniona iloczynem dwóch liczb.

Kliknij mały niebieski kwadrat komórki, w której wpisałeś formułę, aby zastosować ją do pozostałej części tabeli.

Pomnóż za pomocą ArrayFormula

Ta następna metoda używa funkcji ARRAYFORMULA do wyświetlania wartości zwracanych z wielu wierszy lub kolumn o tym samym rozmiarze. W arkuszu kalkulacyjnym Arkuszy Google kliknij pustą komórkę i wpisz = ARRAYFORMULA ( * ) w polu wprowadzania formuły, zastępując i

=ARRAYFORMULA(A:A*B:B)

z dwiema kolumnami, które chcesz pomnożyć.  Powinien wyglądać mniej więcej tak: kliknij pustą komórkę i wpisz *

) ”W polu wprowadzania formuły.” width = ”650 ″ height =” 291 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”>

Jeśli Twoje kolumny mają nagłówek w pierwszym wierszu, Arkusze zgłoszą błąd, ponieważ jako parametry oczekuje tylko liczb.

Jeśli masz nagłówki na górze tabeli, zobaczysz ten błąd. Oznacza to po prostu, że formuła akceptuje tylko liczby całkowite jako wartości, a nie słowa.

Zamiast tego musisz zacząć od pierwszej komórki zawierającej liczbę.  Na przykład zamiast A: A * B: B wpiszesz w formule A2: A * B2: B.

Zamiast tego rozpocznij zakres od następnego wiersza w dół. W tym przypadku zaczniemy od B2 i C2.

Jedynym zastrzeżeniem do używania takiej formuły jest to, że wszystkie puste komórki będą używały „0” w formule.  Jednak wszelkie inne dane dodane do tabeli są obliczane dynamicznie, zastępując każde zero wynikami.

O ile nie określono inaczej, na końcu wyników będziesz mieć długą listę zer.

=ARRAYFORMULA(B2:B100*C2:C100)

Jeśli chcesz ograniczyć liczbę końcowych zer w wynikach, podczas wprowadzania formuły wybierz stały zakres. Nowa formuła będzie wyglądać następująco:

W ten sposób arkusz kalkulacyjny wykorzystuje tylko 100 komórek jako rezerwę dla wszelkich danych wprowadzonych później. Możesz edytować formułę i usuwać nieużywane komórki, zmieniając 100 na mniejszą liczbę.

Niezależnie od tego, czy musisz pomnożyć statyczne liczby całkowite, dane z dwóch komórek, czy całą zawartość dwóch kolumn, Arkusze Google oferują kilka metod, które pomogą Ci obliczyć iloczyn.