Udostępnij teraz w social media:

W niektórych krajach Internet jest uważany za podstawowe prawo człowieka, ale w innych wystarczy, że będziesz wdzięczny, jeśli masz stabilne połączenie. Potrzebujesz szybkiego i stabilnego połączenia internetowego, jeśli chcesz oglądać Netflix lub grać w grę online. W większości innych rzeczy nieregularne połączenie od czasu do czasu nie utrudnia pracy. Jeśli masz problemy z pobieraniem dużych plików, korzystaniem przez Skype lub bingingiem w serwisie Netflix, możesz sprawdzić, czy połączenie internetowe jest stabilne. Prosty test szybkości nie wystarczy w tym przypadku. Daje tylko migawkę połączenia w danym momencie. Aby monitorować stabilność połączenia internetowego, musisz sprawdzać coś, co nazywa się „pingiem” przez dłuższy czas.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie potrzebujesz aplikacji innej firmy do monitorowania stabilności połączenia internetowego. Wszystko, czego potrzebujesz, to wiersz polecenia i właściwe polecenie.

Sprawdź -   Jak naprawić „Nie można włączyć połączeń na innych urządzeniach” w systemie iOS

Monitoruj stabilność połączenia internetowego

Nie potrzebujesz uprawnień administratora do monitorowania stabilności połączenia internetowego. Otwórz wiersz polecenia i wprowadź następujące polecenie.

ping -t 8.8.8.8

Stuknij Enter.

To polecenie pinguje serwer Google DNS. Jeśli chcesz wysłać ping do innego serwera, być może takiego, z którym próbujesz się połączyć, zamień 8.8.8.8 na adres serwera, z którym chcesz się połączyć.

Po naciśnięciu klawisza Enter system zacznie pingować serwer w regularnych odstępach czasu. Poinformuje Cię, jak szybko udało mu się uzyskać odpowiedź z serwera. Co sekundę otrzymasz nową odpowiedź. Pozwól mu działać przez dłuższy czas.

Jeśli serwer jest nieosiągalny, w wierszu poleceń zostanie wyświetlony komunikat „Przekroczono limit czasu żądania”. Jeśli Twój internet umrze, w wierszu polecenia pojawi się komunikat „Błąd ogólny”.

Sprawdź -   Jak skompresować/zmniejszyć plik MOV

Jeśli nie otrzymasz żadnej z tych wiadomości, przyjrzyj się uważnie otrzymywanym wartościom „Czas”. Informuje, jak szybko otrzymałeś odpowiedź z serwera. Jeśli zauważysz znaczną zmianę w tym czasie, mogą występować problemy z połączeniem lub serwerem.

Aby odróżnić, czy działa serwer, czy połączenie, wyślij ping do serwera DNS Google. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby wystąpiły problemy z łącznością. Wszelkie drastyczne różnice w czasie pingowania zostaną przypisane niestabilności połączenia.

Stuknij Ctrl + C, aby zatrzymać pingowanie serwera. Na koniec otrzymasz raport podsumowujący. Sprawdź, jakie są różnice między maksymalnym a minimalnym czasem podróży w obie strony. Sprawdź także, ile masz utraconych pakietów. W idealnym przypadku nie powinno być żadnej utraty pakietów.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „Brak połączenia internetowego” w mobilnym punkcie dostępowym systemu Windows 10

Ping a prędkość połączenia

Możesz się zastanawiać, czy prędkość Internetu może wpływać na czas pingowania. Odpowiedź brzmi nie. Twoja prędkość internetu i ping to dwie różne rzeczy. Szybkość pobierania to szybkość przesyłania danych, a ping to czas odpowiedzi. Możesz mieć najszybsze połączenie na świecie, ale jeśli ping jest niski z powodu niestabilnego serwera, połączenie nie przyniesie Ci większych korzyści. Jeśli łączysz się przez VPN, może to wpłynąć na szybkość pingowania. Upewnij się, że łączysz się z szybką siecią VPN, aby uzyskać lepsze współczynniki ping.