Udostępnij teraz w social media:

Recenzje gier Steam pomagają nowym i starym graczom zdecydować, czy warto grać. Poczta pantoflowa może sprawić, że pobierzesz popularne tytuły bez zawracania sobie głowy ich recenzjami, ale nawet wyjątkowo popularna gra ma wpływ na sprzedaż, jeśli jej recenzje są stale negatywne. Steam ma binarny system oceny; recenzja jest pozytywna lub negatywna, jednak ludzie mogą również zostawić szczegółową recenzję. Ponadto Steam informuje, czy gra otrzymała ostatnio pozytywne, czy negatywne recenzje oraz czy gra ma mieszane recenzje. Jeśli nie jesteś pewien, co sądzić o ostatnio pozytywnych, ostatnio negatywnych lub mieszanych recenzjach gier Steam, oto niewielka pomoc.

W większości negatywne lub w większości pozytywne

To jest całkiem proste; zdecydowana większość ludzi, którzy grali w grę, albo ją lubiła, albo nie lubiła. To, jak mówią, popularna opinia. Możesz przeczytać kilka recenzji, aby zobaczyć, co gracze krytykują lub chwalą, ale nie jest to jedna z trudnych do zrozumienia.

Ostatnio negatywne lub pozytywne recenzje

Gry czasami pojawiają się w wersji beta, a Steam umożliwia użytkownikom wystawianie recenzji wersji beta. Jeśli wersja beta gry jest dobra lub zła, recenzje będą odzwierciedlać to samo. Kolejne aktualizacje gier mogą poprawić lub obniżyć ich jakość. W każdym razie niedawne negatywne lub pozytywne recenzje mogą oznaczać, że aktualizacja wpłynęła na jakość gry. Najlepiej sprawdzić, czy gra otrzymała niedawno aktualizację i czy zmiana charakteru oceny / recenzji się z nią pokrywa.

Sprawdź -   Dlaczego Notatnik nadal jest świetny do robienia notatek

Aby dowiedzieć się, jaka była zmiana oceny, kliknij recenzję i na stronie recenzji posortuj je według daty, aby zobaczyć, dlaczego nastąpił nagły napływ negatywnych / pozytywnych recenzji.

Różnorodne opinie

Mieszane recenzje są trochę trudne do zrozumienia. Mogą być wynikiem niepopularnej aktualizacji gry lub aktualizacji, która obiecała dużą, ale niedostatecznie dostarczoną. Na przykład twórca gry mógł obiecać dużą aktualizację, sprzedać ją i wycenić jako taką, ale ostatecznie dostarczył drobną i / lub przeciętną aktualizację. Chociaż niekoniecznie musi to odzwierciedlać złą grę, będzie wystarczająco irytować graczy, aby wystawić niską ocenę.

W takim przypadku najlepszym sposobem postępowania jest najpierw posortowanie recenzji według negatywnych lub pozytywnych, a następnie wyświetlenie najbardziej pomocnych. To najszybszy sposób na znalezienie prawdziwych recenzji, które pomogły innym graczom zdecydować, czy warto kupić grę. Co ważniejsze, może również wskazywać problemy techniczne z grą i sprawdzać, czy wiele innych osób ich doświadcza.

Sprawdź -   Jak utworzyć dokument główny i dodać dokumenty podrzędne w programie MS Word 2016

Na koniec możesz posortować recenzje według daty, aby sprawdzić, czy napływ dobrych / złych recenzji jest niedawny, czy nie. Jeśli jest aktualna i wszystkie recenzje podają powód, najlepiej nie kupować gry.