Jak nagrać ekran za pomocą OBS w systemie Windows 10

Jeśli musisz nagrać ekran, przekonasz się, że istnieje wiele aplikacji, które mogą wykonać tę pracę. Większość podstawowych aplikacji jest darmowa, ale jeśli szukasz czegoś z zaawansowanymi narzędziami do nagrywania, zauważysz, że są opatrzone ceną, z wyjątkiem OpenBroadcasterStudio OBS. OBS jest darmowy, ale nie jest najbardziej intuicyjny w użyciu. Jeśli zdecydowałeś się użyć OBS, a interfejs nie ma natychmiastowego sensu, oto, co musisz zrobić, aby zacząć.

Interfejs OBS

Aby nagrać ekran za pomocą OBS, musisz zrozumieć, do czego odnoszą się różne elementy jego interfejsu.

Zaczynasz od dodania jednej sceny domyślnie, a do podstawowego nagrywania ekranu to wystarczy. To jedna sekcja, o którą nie musisz się martwić. W sekcji „Źródła” możesz dodać to, co nagrasz, np. Ekran. Mikser audio to kolejna sekcja, którą możesz zostawić bez zmian. Istnieją osobne elementy sterujące dla wejścia audio (mikrofon) i wyjścia audio (głośniki). Każdy ma własny przycisk wyciszenia, więc jeśli chcesz wyciszyć dźwięk podczas nagrywania ekranu, kliknij przycisk wyciszenia.

Dodawanie źródła

Aby móc nagrać ekran / ekran, musisz dodać go jako źródło. Kliknij przycisk plus pod źródłami. Z menu wybierz „Display Capture”, aby nagrać ekran. Jeśli chcesz nagrać kamerę internetową, wybierz „Urządzenie do przechwytywania wideo”. Możesz dodać wiele źródeł, więc przejdź przez konfigurację dla każdego z nich.

W oknie, które zostanie otwarte, kliknij OK, nie zmieniaj niczego w tym oknie. Na następnym ekranie domyślny ekran zostanie wybrany domyślnie. Jeśli to jedyny ekran w twoim systemie, kliknij OK. Jeśli tak nie jest, a chcesz nagrać inny, otwórz listę rozwijaną i wybierz ją. Kliknij OK.

Jeśli ekran nie pojawia się, a ekran pozostaje czarny, naprawa jest prosta.

Po dodaniu źródła wyświetlania kliknij przycisk „Rozpocznij nagrywanie” w elementach sterujących po prawej stronie.

To podstawowe nagranie. Jeśli chcesz utworzyć scenę, mamy krótki artykuł o tym, jak z niej korzystać, aby dodać nakładkę. Oczywiście możesz swobodnie korzystać z narzędzia scen, jak chcesz. Możesz także dodać wiele ekranów i nagrać je jednocześnie.

Ogólnie mówiąc, domyślne ustawienia OBS są w porządku, ale jeśli zaczniesz nagrywać i zamiast tego pojawi się komunikat „Uruchamianie wyjścia nie powiodło się. Sprawdź dziennik pod kątem błędu, musisz zmienić ustawienia wyjściowe w aplikacji.