Udostępnij teraz w social media:

Porty USB stały się powszechnym urządzeniem do instalowania dowolnego systemu operacyjnego. Są wystarczająco łatwe do przenoszenia, każdy komputer ma co najmniej jeden port USB, są w dużych konfiguracjach w niskiej cenie, a napędy optyczne prawie zniknęły z komputerów, więc naprawdę nie ma wielkiego wyboru.

Przekonasz się, że istnieje wiele aplikacji, które mogą nagrać dysk na dysk USB. Standardowe narzędzia w systemie Windows 10 nie obsługują jeszcze nagrywania na USB, ale dajmy mu dziesięć lat i na pewno nadrobią zaległości. Nagrywanie obrazu dysku na USB jest dość łatwe, ale jeśli chcesz nagrać obraz dysku na kartę SD, przekonasz się, że niektóre najlepsze aplikacje go nie obsługują. Oto jak możesz nagrać obraz płyty na kartę SD.

Sprawdź -   Co to jest przetwarzanie języka naturalnego i jak to działa?

Nagraj obraz płyty na kartę SD

Niezawodnym narzędziem do nagrywania obrazów płyt jest Etcher. Obsługuje nagrywanie na wszelkiego rodzaju urządzeniach pamięci i działa na komputerach Mac, Windows i Linux. Jest również bezpłatny i łatwy w użyciu. Pobierz to, zainstaluj go i uruchom aplikację.

Upewnij się, że masz obraz płyty gotowy do nagrania, i włóż kartę SD do komputera / laptopa.

Etcher zwykle automatycznie wybiera pierwsze urządzenie, które wykryje do wypalenia, więc może automatycznie wykryć kartę SD. Jeśli nie, lub wykryje inne urządzenie, kliknij opcję Zmień pod nazwą urządzenia i wybierz kartę SD.

Następnie wybierz obraz dysku, który chcesz na nim nagrać, a następnie kliknij Flash. Etcher powie ci, kiedy proces się zakończy, i możesz użyć karty SD, aby zainstalować wszystko, co do niej nagrałeś.

Sprawdź -   Jak naprawić linie na ekranie monitora w systemie Windows 10

Karty SD jako urządzenia rozruchowe

Za pomocą Etchera możesz wypalić prawie wszystko na karcie SD, ale niekoniecznie możesz użyć karty SD jako urządzenia rozruchowego dla różnego rodzaju urządzeń. Istnieją wybrane urządzenia, które pozwalają na używanie go jako urządzenia rozruchowego, a laptop / PC nie jest jednym z nich. Etcher pozwoli Ci wypalić system Windows 10 ISO na karcie SD, ale sama karta nie pojawi się jako urządzenie, z którego można uruchomić system BIOS, i nic nie możesz na to poradzić.

Od Ciebie zależy, czy na karcie SD będzie wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić obraz, który zostanie do niej spalony. Posiadanie miejsca równego rozmiarowi obrazu nie zawsze wystarcza. Sprawdź wymagania dotyczące pliku obrazu i upewnij się, że karta SD spełnia je wszystkie.