Jak nagrać wideo z przeglądarki Chrome

Robienie zrzutów ekranu jest proste, ale nagrywanie wideo z Chrome lub innej używanej aplikacji może być bardziej skomplikowane. Oto, co należy zrobić, zamiast kierować telefon w stronę monitora.

Komputer z systemem Windows: użyj paska gier

Pasek gier systemu Windows jest przeznaczony do nagrywania gier komputerowych, ale działa w dowolnej aplikacji. Upewnij się, że jest włączona, wyszukując ją w aplikacji Ustawienia systemu Windows i upewniając się, że przełącznik „Nagrywaj klipy z gry, zrzuty ekranu i transmituj za pomocą paska gier” jest włączony.

zezwól paskowi gry na nagrywanie klipów

Teraz z poziomu Google Chrome lub dowolnej innej aplikacji, którą chcesz nagrać, możesz otworzyć pasek gier, naciskając Windows + G. Kliknij czerwony przycisk, aby rozpocząć nagrywanie tej aplikacji.

Domyślnie Twoje nagrania będą zapisywane w folderze Filmy w innym folderze o nazwie „Ujęcia”.

Mac: użyj narzędzia Screenshot Tool

Narzędzie do zrzutów ekranu systemu macOS

Jest to jeszcze łatwiejsze na komputerze Mac, ponieważ macOS ma wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu z opcjami nagrywania filmów. Będzie działać w Chrome lub dowolnej innej przeglądarce internetowej, w tym Safari. W rzeczywistości będzie działać w dowolnej aplikacji na komputerze Mac.

Przywołaj to za pomocą Command + Shift + 5, wybierz obszar lub aplikację, którą chcesz nagrać, i przełącz na tryb nagrywania, klikając „Nagraj wybraną część” po prawej stronie menu.

Kliknij przycisk nagrywania, aby rozpocząć przechwytywanie wideo. Kiedy skończysz, otwórz ponownie menu za pomocą Command + Shift + 5 i naciśnij „Zatrzymaj nagrywanie”. Wideo zostanie zapisane na pulpicie w nowym folderze „Filmy”.

Rozszerzenie Chrome: Loom

Rozszerzenie Loom Chrome

Zwykle odradzamy instalowanie wielu rozszerzeń Chrome, ponieważ bardzo łatwo mogą stać się oprogramowaniem szpiegującym, ale Loom jest na tyle użyteczny, że zasługuje na wzmiankę.

Warsztat tkacki dodaje się do paska narzędzi Chrome i klikasz go, aby wywołać okno nagrywania. Ma opcję nagrywania kamery internetowej i mikrofonu, a nawet może nagrywać cały pulpit z Chrome. Po prostu kliknij „Rozpocznij nagrywanie”, a następnie naciśnij zielony przycisk w lewym dolnym rogu, aby zakończyć nagrywanie.

Najbardziej użyteczną częścią Loom jest to, że po zakończeniu nagrywania klip zostanie automatycznie przesłany do usługi hostingowej Loom i zapewni link, który możesz udostępnić innym. Jeśli szukasz tego rodzaju funkcji, ale nie chcesz korzystać z Loom, możesz spróbować użyć Możliwość przesyłania strumieniowego, host wideo typu „przeciągnij i upuść”.

Narzędzia innych firm: OBS

Okno OBS

Jeśli chcesz mieć więcej funkcji w swoich nagraniach, warto dowiedzieć się, jak z nich korzystać Open Broadcaster Software (OBS). OBS jest powszechnie używany do przesyłania strumieniowego na żywo w witrynach takich jak Twitch i YouTube, ale działa równie dobrze podczas nagrywania na dysk. Jest wieloplatformowy, działa w systemach Windows, macOS i Linux.

OBS jest bardzo potężny i dość skomplikowany. Możesz mieć wiele „Scen” z różnymi ustawieniami, co jest przydatne, jeśli przełączasz się między nimi podczas transmisji na żywo, ale nie jest do końca przydatne do nagrywania offline. W każdej scenie masz „Źródła”, które przechwytują audio i wideo i miksują je razem.

Domyślnie OBS powinien być skonfigurowany do korzystania z domyślnego mikrofonu i przechwytywania obrazu, ale możesz dodać nowe źródła, klikając prawym przyciskiem myszy puste okno:

Źródła OBS

Gdy będziesz zadowolony z konfiguracji i układu, naciśnij „Rozpocznij nagrywanie”, a po zakończeniu „Zatrzymaj nagrywanie”.

Będziesz chciał sprawdzić w Ustawieniach, w których OBS zapisuje twoje nagrania, które można znaleźć w sekcji „Wyjście”.

Ustawienia OBS

Możesz tu także dostosować rozdzielczość wideo i liczbę klatek na sekundę, a także skonfigurować skróty klawiszowe do wszystkiego.

x