Jak nagrywać dźwięk systemowy za pomocą FFMPEG w systemie Windows 10

Nagrywanie dźwięku, tj. Dźwięku z głośników, jest trudnym procesem. Nie możesz po prostu nagrać go jako wejścia wykrytego przez mikrofon, ponieważ w nagraniu będzie sporo szumów. Oczywiście są na to sposoby i aplikacje, które na to pozwalają. Omówiliśmy, jak możesz nagrywać dźwięk z określonej aplikacji za pomocą Audacity, jednak działa to w przypadku określonej aplikacji. Jeśli chcesz nagrać dowolny dźwięk systemowy, najlepiej użyć FFMPEG. Narzędzie to jest narzędziem wiersza poleceń i rozpoczęcie z nim może być nieco zniechęcające, ale jest to jeden z najłatwiejszych sposobów nagrywania dźwięku systemowego.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że „Miks stereo” pojawia się jako urządzenie pod dźwiękami.

Nagrywaj dźwięk systemowy za pomocą FFMPEG

Pobierz FFMPEG. Możesz dodać go do ŚCIEŻKI, jeśli chcesz, ale nie jest to konieczne. Otwórz Eksplorator plików i przejdź do pobranego pliku zip. Rozpakuj go iw wyodrębnionym folderze przejdź do folderu „bin”. Kliknij pasek lokalizacji w Eksploratorze plików i wpisz „cmd”. Stuknij Enter. Spowoduje to otwarcie nowego okna wiersza polecenia, które jest już w tym katalogu.

Następnie otwórz nowe okno Eksploratora plików i utwórz folder, w którym zapiszesz utworzony plik audio. Ten folder można utworzyć w dowolnym miejscu. Nie musisz tworzyć go w folderze FFMPEG. Może znajdować się na innym dysku lub dysku zewnętrznym.

Wróć do okna wiersza polecenia i uruchom następujące polecenie.

ffmpeg -list_devices true -f dshow -i dummy

To polecenie zwróci listę urządzeń, które mogą nagrywać lub odtwarzać dźwięk. Obejmuje to głośniki, mikrofony i kamery internetowe. Na tej liście poszukaj nazwy urządzenia audio, tj. Głośników, z których chcesz nagrywać dźwięk. Skopiuj go do schowka i wklej w miejsce, w którym będziesz mógł go łatwo odzyskać. Na poniższym zrzucie ekranu urządzenie audio, z którego mam nagrywać dźwięk, nazywa się „Stereo Mix (Realtek Audio)”.

Teraz, gdy znasz już nazwę urządzenia, użyj następującego polecenia, aby rozpocząć nagrywanie. Zmień nazwę urządzenia na dowolną, którą chcesz nagrać, oraz ścieżkę i nazwę pliku na dowolną. Możesz także zmienić format pliku na inny obsługiwany przez FFMPEG.

Komenda

ffmpeg -f dshow -i audio="Device name" path-to-filefile-name.mp3

Przykład

ffmpeg -f dshow -i audio="Stereo Mix (Realtek Audio)" C:UsersfatiwDesktopAudiooutput.mp3

Nagrywanie rozpocznie się od razu. Możesz zminimalizować okno wiersza polecenia, jeśli chcesz, ale nie zamykaj go. Jeśli chcesz zatrzymać nagrywanie, wróć do okna wiersza polecenia i dotknij skrótu klawiaturowego Ctrl + C.

Otwórz folder określony w ścieżce, a zobaczysz tam plik audio.

x