Jak nagrywać dźwięk w systemie Windows 11?

Udostępnij teraz w social media:

System Windows 11 nie ma wbudowanego rejestratora ekranu, ale istnieje wiele aplikacji innych firm, które umożliwiają nagrywanie ekranu w systemie Windows 11 z nagrywaniem dźwięku, widokiem z kamery internetowej i nie tylko. Ale co, jeśli chcesz nagrywać dźwięk tylko w systemie Windows 11? Cóż, w tym miejscu Windows 11 nie zawiódł i dostarczył natywną aplikację Sound Recorder, która pozwala płynnie nagrywać dźwięk. Aplikacja pozwala wybrać szybkość transmisji, zapisać nagrany dźwięk w wybranym formacie multimedialnym, importować nagrane pliki audio i nie tylko. To powiedziawszy, zapoznaj się z tym przewodnikiem krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak nagrywać dźwięk w systemie Windows 11.

Nagrywaj dźwięk w systemie Windows 11 (2022)

Dodaliśmy dwie proste metody nagrywania dźwięku w systemie Windows 11. Możesz użyć wbudowanej aplikacji Rejestrator dźwięku lub skorzystać z aplikacji innej firmy, takiej jak Audacity, aby nagrywać dźwięk w systemie Windows 11. Ale zanim zaczniemy, nie zapomnij aby sprawdzić nasz przewodnik dotyczący konfiguracji i testowania mikrofonu w systemie Windows 11.

  Jak wyłączyć powiadomienia z Centrum akcji w systemie Windows 10

Nagrywaj dźwięk za pomocą natywnej aplikacji do nagrywania dźwięku w systemie Windows 11

Jeśli nie wiesz, system Windows 11 ma wbudowany program do nagrywania dźwięku, który działa naprawdę dobrze i jest łatwy w użyciu. Microsoft dopiero niedawno zaktualizował aplikację Voice Recorder opartą na UWP. Został teraz przemianowany na aplikację Sound Recorder i jest wyposażony w nowy język projektowania, zgodny z estetyką systemu Windows 11.

Najlepsze w nowej aplikacji Rejestrator dźwięku w systemie Windows 11 jest to, że obsługuje teraz nagrywanie w wielu formatach, w tym MP3, M4A, WAV, FLAC, WMA i innych. Nie wspominając o tym, że możesz również wybrać jakość dźwięku, od automatycznej, średniej i najlepszej do wysokiej. Możesz także zmienić urządzenie nagrywające (mikrofon) w aplikacji, co jest świetne. Aby więc nagrywać dźwięk w systemie Windows 11, wypróbuj natywną aplikację Sound Recorder. Oto jak z niego korzystać.

1. Najpierw naciśnij klawisz Windows i wpisz „głos”Lub„dźwięk„. Kliknij „Dyktafon” lub „Rejestrator dźwięku”.

2. Następnie aplikacja zaktualizuje się do najnowszej wersji Voice Recorder. Jeśli z jakiegoś powodu nadal jest to stara aplikacja, otwórz to łącze i zaktualizuj aplikację za pośrednictwem Microsoft Store.

3. Teraz uruchom aplikację Rejestrator dźwięku. W lewym dolnym rogu możesz wybrać urządzenie nagrywające z menu rozwijanego. Teraz możesz kliknąć duży czerwony przycisk „Nagraj” u dołu, aby rozpocząć nagrywanie dźwięku. Aby zatrzymać nagrywanie, kliknij ponownie ten sam przycisk. Zamieni się w czerwony przycisk „Stop”.

  Jak naprawić ekran obrócony na bok w systemie Windows 10

4. Następnie możesz po prostu kliknąć nagrany dźwięk prawym przyciskiem myszy i otworzyć lokalizację pliku, aby natychmiast zlokalizować plik.

5. Nagrany dźwięk w systemie Windows 11 zostanie zapisany w folderze „Profil użytkownika -> Dokumenty -> Nagrania dźwiękowe”.

6. Możesz także oznaczyć interwały audio znacznikami czasu i zmienić prędkość odtwarzania z menu z trzema kropkami w prawym dolnym rogu.

7. Aby zmienić jakość nagrywania w systemie Windows 11, otwórz „Ustawienia” w aplikacji. Ustawienia są również dostępne z menu z trzema kropkami w prawym dolnym rogu. Tutaj możesz wybrać preferowany format audio. W ten sposób możesz nagrywać klipy audio w systemie Windows 11 za pomocą aplikacji Rejestrator dźwięku.

Nagrywaj dźwięk za pomocą aplikacji Audacity innej firmy w systemie Windows 11

Jeśli szukasz zaawansowanego programu do nagrywania dźwięku w systemie Windows 11, pozwól, że przedstawię Ci Audacity. Jest zaliczany do jednych z najlepszych aplikacji Windows 11 ze względu na listę funkcji prania. Możesz nagrywać dźwięk systemowy, dźwięk odtwarzany przez głośniki, dźwięk z mikrofonu itp. Najlepsze jest to, że Audacity jest oprogramowaniem typu open source i jest całkowicie darmowy. Tak więc zarówno zwykli użytkownicy, jak i profesjonaliści mogą korzystać z tej niesamowitej aplikacji do nagrywania dźwięku. Oto jak używać Audacity do nagrywania dźwięku w systemie Windows 11.

  Jak naprawić powolne menu kontekstowe w Eksploratorze plików systemu Windows 10

1. Przejdź do tego linku i pobierz Audacity. Możesz także zainstalować Audacity w Windows 11 za pośrednictwem Microsoft Store.

2. Po zainstalowaniu otwórz aplikację do nagrywania dźwięku, aby dowiedzieć się, jak z niej korzystać. Najpierw obok ikony mikrofonu u góry możesz wybrać źródło wejścia do nagrywania dźwięku.

3. Na koniec kliknij czerwony przycisk nagrywania u góry. Aby zatrzymać nagrywanie, kliknij szary przycisk „Stop”.

4. Możesz teraz kliknąć zielony przycisk odtwarzania, aby odsłuchać nagranie. Możesz także edytować nagranie audio, a także miksować, usuwać szumy, przycinać, zmieniać prędkość itp.

5. Aby zapisać nagranie dźwiękowe, kliknij „Plik” i wybierz „Eksportuj”. Tutaj wybierz żądany format pliku.

6. Wybierz folder, w którym chcesz zapisać nagranie audio i tam je masz. Audacity oferuje nieskończone możliwości, które możesz odkryć w aplikacji. Ale w ten sposób możesz nagrywać dźwięk w systemie Windows 11 za pomocą programu innej firmy, takiego jak Audacity.

Nagrywaj dźwięk w systemie Windows 11 na dwa proste sposoby

Istnieją więc dwa sposoby nagrywania dźwięku w systemie Windows 11. Natywna aplikacja Rejestrator dźwięku jest doskonała, ale jeśli chcesz więcej funkcji, zawsze możesz wybrać Audacity. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli masz problemy z mikrofonem na komputerze z systemem Windows 11, przejdź do połączonego przewodnika, aby uzyskać natychmiastową naprawę. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x