Jak nagrywać dźwięk z karty w Chrome

Omówiliśmy, jak nagrywać dźwięk z aplikacji w systemie Windows 10 i macOS. Proces na obu platformach jest dość prosty i w obu przypadkach musisz przekierować dźwięk za pomocą aplikacji komputerowej. Jeśli oglądasz coś w przeglądarce, a konkretnie w Chrome, a rozwiązania komputerowego nie można skonfigurować, istnieją sposoby nagrywania dźwięku z poziomu samej przeglądarki Chrome. To nie jest funkcja samej przeglądarki. Będziesz musiał zainstalować bezpłatne rozszerzenie o nazwie Chrome Audio Capture.

Rozszerzenie jest proste w użyciu i nie musisz się martwić sterownikami, urządzeniami wejścia / wyjścia audio i przekierowaniem strumieni audio. Może zapisać dźwięk w formacie MP3 i WAV.

Nagrywaj audio z zakładki

Zainstaluj Chrome Audio Capture z sklep internetowy Chrome. Otwórz zakładkę, z której chcesz nagrywać dźwięk. Rozszerzenie dodaje przycisk nagrywania obok paska adresu URL. Kliknij go i w wyświetlonym oknie podręcznym wybierz „Rozpocznij przechwytywanie”. Rozszerzenie obsługuje skróty klawiaturowe do uruchamiania i zatrzymywania nagrywania.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nagrywania, zanim zacznie się odtwarzanie dźwięku, ponieważ może nastąpić niewielkie opóźnienie w rozpoczęciu nagrywania i możesz stracić trochę dźwięku, który chcesz nagrać.

Po zakończeniu nagrywania użyj skrótu klawiaturowego, aby go zakończyć, lub kliknij ikonę i wybierz przycisk „Zapisz przechwytywanie”. Po zakończeniu nagrywania otworzy się nowa karta, w której rozszerzenie będzie kodować dźwięk. Poczekaj na zakończenie kodowania, a następnie kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać plik w dowolnym miejscu.

Domyślnie Chrome Audio Capture zapisuje pliki jako pliki MP3. Jeśli wolisz zapisać je w formacie WAV, odwiedź opcje rozszerzenia i zmień format wyjściowy. Możesz także zmienić jakość przechwytywania dźwięku. Nie możesz wybrać przepływności, ale możesz wybrać wysoką, średnią i niską jakość. To ustawienie nie jest dostępne dla formatu WAV, ponieważ jest to na ogół format bezstratny.

Chrome Audio Capture nie polega na dźwięku, który jest odtwarzany z głośników w celu jego przechwycenia. Umożliwia wyciszenie rejestrowanej zakładki. Domyślnie rozszerzenie dodaje do nagrania limit 20 minut. Ma to na celu zapobieżenie niepotrzebnemu rozszerzeniu, tj. Jeśli zapomnisz zakończyć nagrywanie, gdy dźwięk przestanie być odtwarzany. Możesz usunąć ten limit, ale rozszerzenie nie zaleca tego.