Jak nagrywać Fortnite na PC

Rozgrywka w Fortnite jest szybka i szalona, ​​a akcja może zakończyć się w mgnieniu oka. Jeśli chcesz się pochwalić lub zobaczyć, co się wydarzyło podczas próby przetrwania, niezbędne jest rejestrowanie tego, co się dzieje. Ten samouczek pokaże ci dwa sposoby nagrywania Fortnite na PC za pomocą Nvidia Shadowplay i własnej funkcji odtwarzania Epic.

Fortnite to gra typu Battle Royale, która szturmem podbiła świat. Wraz z PUBG gra zaczęła się jako słabsza, ale po wydaniu stała się ogromnym sukcesem, tworząc profesjonalne drużyny, ligę e-sportową i zapewniając rozrywkę wielu milionom graczy. Styl kreskówkowy i zwariowana rozgrywka nie będą dla wszystkich, ale jest to obecnie jedna z najpopularniejszych gier.

Nagrywaj rozgrywkę w Fortnite za pomocą funkcji Nvidia Shadowplay Highlights

Jeśli używasz najnowszej karty graficznej Nvidia w swoim komputerze i korzystasz z Nvidia GeForce Experience, masz dostęp do wbudowanej funkcji nagrywania gier o nazwie Nvidia Shadowplay Highlights. Może nagrywać dowolną grę, ale Epic i Nvidia popracowali wspólnie, aby Fortnite był zdecydowanie jednym z nich.

Jeśli masz kartę Nvidia GTX670 lub nowszą, powinieneś mieć możliwość korzystania z funkcji Nvidia Shadowplay Highlights. Musisz mieć Nvidia GeForce Experience zainstalowane, a nie tylko sterowniki Nvidii. Z jakiegoś dziwnego powodu potrzebuje teraz loginu, ale będziesz go potrzebować, aby nagrywać swoje gry.

Następnie:

 • Otwórz Nvidia GeForce Experience na swoim komputerze.
 • Wybierz Ustawienia i włącz Nakładkę w grze w środkowym okienku.
 • Wybierz pole Ustawienia, które pojawi się w sekcji Nakładka w grze.
 • Wybierz Wyróżnione i wybierz lokalizację swoich zapisów oraz ilość miejsca na dysku, którą chcesz im przydzielić.
 • Wybierz Gry z prawego menu okna Nvidia GeForce Experience.
 • Wybierz Fortnite z listy gier i wybierz Highlights w prawym górnym rogu okna.
 • Wybierz rodzaj nagrania, które chcesz zrobić, wygrane, zgony i tak dalej.
 • Wybierz Gotowe i zamknij Nvidia GeForce Experience.
 • Teraz zostało skonfigurowane, Nvidia Shadowplay Highlights zarejestruje całą rozgrywkę, która pasuje do tego, co określiłeś w kroku 7. Przejdź do lokalizacji zapisu ustawionej w kroku 4, aby je obejrzeć.

  Nagrywaj rozgrywkę Fortnite w trybie powtórki Epic

  Jeśli nie używasz karty graficznej Nvidia lub nie chcesz korzystać z funkcji Nvidia Shadowplay Highlights, istnieje inny sposób na nagrywanie Fortnite na komputerze. Nie tak dawno Epic dodał do gry funkcję powtórek, która automatycznie rejestruje twoje gry.

  Ta funkcja nie przechowuje powtórki na twoim komputerze, dodaje link, taki jak adres URL, do rekordu serwera gry i umożliwia dostęp do niego. Oznacza to, że za każdym razem nie tracisz dużej ilości miejsca na dysku.

  Oto jak z niego korzystać:

 • Otwórz Fortnite i uzyskaj dostęp do kariery.
 • Wybierz Powtórki i wybierz mecz, który chcesz obejrzeć.
 • Wybierz ikonę aparatu u dołu ekranu, aby sterować odtwarzaniem.
 • W tej ikonie aparatu znajduje się kilka narzędzi, które kontrolują prędkość odtwarzania, widok kamery, kąt i wszelkiego rodzaju dobre rzeczy. Jest też kilka zaskakujących opcji, takich jak ogniskowa, przysłona, ostrość i wszelkiego rodzaju narzędzia. Najwyraźniej zostały one zaimportowane z innej gry Epic, Paragon, i wciąż są rozwijane.

  Zaletą trybu powtórki jest to, że wszystko to jest przechowywane na serwerach Epic, więc nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Powtórki są automatycznie nagrywane, więc dosłownie nie musisz nic robić. Minusem jest to, że filmy są usuwane podczas tworzenia nowych i będziesz potrzebować narzędzia innej firmy, aby zapisać je w celu przesłania do YouTube.

  Epic powiedział, że pracuje nad narzędziami do pobierania, ale na razie będziesz musiał użyć OBS lub inne narzędzia do nagrywania ekranu, aby je zapisać. Oczywiście, jeśli i tak masz OBS, możesz równie dobrze użyć go do nagrywania rozgrywki, jeśli planujesz go przesłać.

  Istnieją inne sposoby nagrywania Fortnite na PC, ale te dwa są dość proste. Jeśli masz kartę Nvidia i korzystasz z GeForce Experience, masz już narzędzia do nagrywania gry. Jeśli masz OBS dla Twitcha lub innego rejestratora ekranu, możesz zrobić to samo dzięki wbudowanym narzędziom Fortnite. Pamiętaj tylko, że jeśli wydarzyło się coś epickiego, musisz to szybko nagrać, zanim zostanie nadpisane przez serwer!

  Często Zadawane Pytania

  Czy mogę transmitować Fortnite na żywo na Twitchu?

  Absolutnie! Twitch to doskonała platforma dla graczy, którzy chcą transmitować na żywo swoją aktualną rozgrywkę lub przesyłać filmy do obejrzenia po zakończeniu meczu. Będziesz potrzebować konta Twitch, Pobieranie OBS Studioi oczywiście Fortnite.

  Otwórz Twitcha i przejdź do pulpitu nawigacyjnego. Kliknij „Kanał” w menu po lewej stronie, a następnie kliknij „Klucz strumienia” w górnej środkowej części strony. Następnie udaj się do OBS Studio i przejdź do „Wyświetlanie przechwytywania”, aby skonfigurować rozgrywkę. Wróć do Twitcha i rozpocznij transmisję na żywo.

  Nawet z najkrótszego spojrzenia na YouTube wynika, że ​​tysiące z was już nagrywa Fortnite na PC lub konsoli. Jak ty to robisz? Czy używasz którejś z tych metod, czy czegoś innego? Opowiedz nam o tym poniżej!

  x