Jak nagrywać rozgrywkę Retroarch w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Czy lubisz emulować swoje gry wideo w aplikacji emulatora konsoli gier Retroarch w systemie Linux? Czy chcesz, abyś mógł nagrywać przebieg swoich rozgrywek? Jeśli tak, ten przewodnik jest dla Ciebie! Śledź dalej, a pokażemy Ci, jak nagrywać rozgrywkę Retroarch w systemie Linux!

Zainstaluj Retroarch w systemie Linux

Ponieważ aplikacja Retroarch nie jest fabrycznie instalowana w żadnym systemie operacyjnym Linux, musimy przejść do sposobu instalacji aplikacji w systemie Linux, zanim przejdziemy do sposobu jej użycia do nagrywania rozgrywki.

Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza polecenia poniżej, aby skonfigurować Retroarch na swoim komputerze.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych wskazówek, jak zainstalować Retroarch na komputerze z systemem Linux, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym instalacji Retroarch w systemie Linux. Ta sekcja instalacji jest dla wygody.

Ubuntu

sudo apt install retroarch

Debian

Aby aplikacja Retroarch działała na Debianie, użyj Apt-get.

sudo apt-get install retroarch

Arch Linux

Będziesz mógł zainstalować Retroarch w Arch Linux za pomocą polecenia Pacman.

sudo pacman -S retroarch

Fedora

Aby uzyskać najlepsze wyniki w Fedorze, postępuj zgodnie z instrukcjami Flatpak.

  Jak znaleźć adres URL na Instagramie?

OpenSUSE

Użytkownicy OpenSUSE powinni postępować zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak.

Flatpak

Upewnij się, że środowisko wykonawcze Flatpak jest włączone. Następnie wprowadź poniższe polecenia.

flatpak remote-add --user --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
 
 flatpak install --user flathub org.libretro.RetroArch

Pakiet Snap

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby skonfigurować Snap w systemie Linux. Następnie wprowadź poniższe polecenia.

sudo snap install retroarch
sudo snap connect retroarch:raw-usb && sudo snap connect retroarch:joystick

Nagrywanie rozgrywki za pomocą Retroarch

Istnieje wiele sposobów nagrywania rozgrywki Retroarch w systemie Linux. Wierz lub nie, ale sama aplikacja Retroarch ma wbudowaną funkcję, ale nie jest zbyt dobra, ponieważ nie jest tak przyjazna dla użytkownika, jak wiele innych narzędzi do nagrywania w systemie Linux, takich jak SimpleScreenRecorder.

Aby nagrać całą rozgrywkę w Retroarch w tym przewodniku, skupimy się na SimpleScreenRecorder. Z tego powodu musimy zademonstrować, jak zainstalować SimpleScreenRecorder przed kontynuowaniem.

Ubuntu

W systemie Ubuntu zainstaluj SimpleScreenRecorder za pomocą następującego polecenia Apt.

sudo apt install simplescreenrecorder

Debian

W Debianie zainstaluj SimpleScreenRecorder za pomocą następującego polecenia Apt-get.

sudo apt-get install simplescreenrecorder

Arch Linux

Użytkownicy Arch Linuksa mogą zainstalować SimpleScreenRecorder za pomocą poniższego polecenia Pacman.

sudo pacman -S simplescreenrecorder

Fedora

Aby używać SimpleScreenRecorder w Fedorze Linux, musisz zainstalować repozytorium oprogramowania RPM Fusion Free. Aby to skonfigurować, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj. Po skonfigurowaniu wprowadź poniższe polecenie Dnf poniżej, aby aplikacja działała.

sudo dnf install simplescreenrecorder

OpenSUSE

Chcesz, aby SimpleScreenRecorder działał w OpenSUSE? Użyj następującego polecenia Zypper.

sudo zypper install simplescreenrecorder

Teraz, gdy aplikacja SimpleScreenRecorder jest skonfigurowana, otwórz ją na komputerze z systemem Linux, wyszukując ją w menu aplikacji. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby nagrać swoją rozgrywkę w Retroarch.

  Jak korzystać ze Spotify z Siri na iPhonie

Krok 1: Przy pierwszym uruchomieniu SimpleScreenRecorder wyświetli ekran powitalny. Kliknij „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony. Wybierz „Następnym razem pomiń tę stronę”, aby uniknąć wyświetlania ekranu powitalnego w przyszłości.

Krok 2: Poszukaj „Nagraj cały ekran” i zaznacz pole. Następnie wybierz główny monitor do nagrywania. Jeśli wolisz nagrywać stały prostokąt, kliknij to pole, ale nie zalecamy tego.

Krok 3: Znajdź pole „Szybkość klatek” i zmień je na 60. 60 to doskonała liczba klatek na sekundę do nagrywania Retroarch. Jeśli masz problemy z wydajnością, 30 również działa.

Krok 4: odznacz pole obok „Nagrywaj kursor”. Odznaczenie tego pola spowoduje, że aplikacja nagrywająca będzie nagrywać tylko grę, a nie mysz komputerową, jeśli zdarzy się, że będzie zakłócać sesję Retroarch.

Krok 5: Zaznacz „Nagraj dźwięk”, aby nagrać głośniki. Jeśli zamiast tego chcesz nagrać mikrofon, zmień go z „Monitor of…” na swój mikrofon, zgodnie z opisem w menedżerze głośności systemu operacyjnego Linux.

  Jak naprawić kod błędu Netflix U7121-1331-P7

Kliknij stronę „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony w programie SimpleScreenRecorder.

Krok 6: Znajdź „Zapisz jako” i kliknij przycisk „Przeglądaj”, aby poinformować SimpleScreenRecorder, gdzie ma zapisywać nagrania wideo.

Krok 7: Znajdź „Kontener” i ustaw go na MP4, ponieważ jest to najlepszy kontener zgodny z Linuksem. Następnie zmień „Codec” na H.264 i „Constant rate factor” na 2.

Krok 8: Znajdź „Audio” i zmień „Codec” na AAC i „Bit rate” na 128. Następnie kliknij „Continue”.

Gdy wszystko jest skonfigurowane w SimpleScreenRecorder, można rozpocząć nagrywanie Retrorch. Aby nagrywać, uruchom grę w Retroarch. Następnie przejdź do „SimpleScreenRecorder” i kliknij przycisk „Rozpocznij nagrywanie”. Następnie zarejestruje Twoją rozgrywkę.

Aby zatrzymać nagrywanie Retroarch, kliknij „Zapisz nagranie”.

newsblog.pl

x