Jak nagrywać rozmowy za pomocą Audacity w systemie Windows 10

Aplikacje do przesyłania wiadomości, które umożliwiają wykonywanie połączeń audio i wideo, stały się wyjątkowo popularne, ale niewiele z nich ma funkcję nagrywania rozmów. Skype jest wyjątkiem, ale jego funkcja nagrywania rozmów jest całkiem nowa. Jeśli używasz starszej wersji Skype’a lub używasz innej aplikacji do rozmów audio / wideo, potrzebujesz uniwersalnego sposobu nagrywania rozmów, a Audacity pasuje do rachunku. Jest darmowy, open source i łatwy w użyciu. Oto, jak możesz nagrywać rozmowy za pomocą Audacity.

Zastrzeżenie: W niektórych krajach nagrywanie innej osoby bez jej zgody może być nielegalne. Upewnij się, że zapoznałeś się z przepisami obowiązującymi w Twoim kraju / stanie / prowincji, zanim zaczniesz nagrywać rozmowy.

Nagrywaj rozmowy z Audacity

W systemie Windows 10 kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika na pasku zadań i wybierz Dźwięki z menu kontekstowego. W otwartym oknie Dźwięki przejdź do zakładki „Nagrywanie” i włącz Miks stereo.

Jeśli nie widzisz Miks stereo, kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na karcie Nagrywanie i wybierz „Pokaż wyłączone urządzenia”. Po włączeniu sprawdź dwukrotnie, czy mikrofon i głośniki działają.

Jeśli nie widzisz Miks stereo w oknie Dźwięki, pomimo włączenia opcji „Pokaż wyłączone urządzenia”, jest bardzo prawdopodobne, że brakuje sterownika dźwięku. Poszukaj sterowników RealTek, które mają być używane z twoim systemem, i zainstaluj je. Po ich zainstalowaniu powinna pojawić się opcja Stereo Mix.

Śmiałość

Otwórz Audacity i otwórz menu pod mikrofonem (patrz zrzut ekranu). Wybierz Windows WASAPI. Upewnij się, że głośniki i mikrofon są wybrane na listach rozwijanych mikrofonu i głośników. Gdy to zrobisz, możesz nagrywać. Kliknij przycisk nagrywania wskazany na zrzucie ekranu poniżej.

Otwórz wybraną aplikację do połączeń wideo / głosowych i rozpocznij połączenie. Nagrane zostanie wszystko, od „dzwonienia” po wszelkie automatycznie skojarzone wiadomości, które możesz usłyszeć. Nagranie będzie zawierało wszystko, co powiesz, a także wszystko, co powie rozmówca. Film, jeśli istnieje, nie zostanie uwzględniony, ponieważ Audacity jest aplikacją tylko audio.

Po zakończeniu rozmowy wróć do Audacity i zatrzymaj nagrywanie.

Zapisz nagranie

Audacity może eksportować nagranie do formatu MP3, który jest prawie uniwersalny. Trudno byłoby znaleźć urządzenie, które go nie obsługuje.

Aby wyeksportować połączenie, przejdź do Plik> Eksportuj i wybierz Eksportuj jako MP3. Zauważysz, że aplikacja może również eksportować do formatów WAV i OGG. Jeśli któryś z tych formatów bardziej Ci odpowiada, możesz użyć ich zamiast MP3.

x