Jak nagrywać wiadomości głosowe w trybie głośnomówiącym na Whatsapp

Możesz wysyłać wiadomości głosowe przez Whatsapp. W rzeczywistości jest to dość popularna funkcja w aplikacji i ludzie wolą ją od wysyłania SMS-ów lub wykonywania połączeń telefonicznych. To nie jedyna aplikacja, która ma wiadomości głosowe; Viber ma tę samą funkcję i jeśli używasz iMessages na urządzeniu z iOS, możesz również wysyłać przez nie wiadomości głosowe. Funkcja wiadomości głosowych jest implementowana inaczej w różnych aplikacjach. W Whatsapp musisz przytrzymać przycisk mikrofonu i przytrzymać go podczas nagrywania wiadomości. Nie jest to najłatwiejszy sposób na nagranie wiadomości i często użytkownicy zwalniają przycisk przed zakończeniem nagrywania. Aby to obejść, Whatsapp umożliwia teraz nagrywanie wiadomości głosowych w trybie głośnomówiącym poprzez zablokowanie mikrofonu.

Jest to nowa funkcja, więc będziesz musiał zaktualizować aplikację. Jeśli aktualizacja nie jest dostępna w Twoim kraju, odczekaj 24 godziny i powinna się pojawić.

Wiadomości głosowe – tryb głośnomówiący

Aby nagrać wiadomość głosową w trybie głośnomówiącym, dotknij przycisku mikrofonu. Będziesz oczywiście i z przyzwyczajenia przytrzymywać przycisk. Jednak po aktualizacji przytrzymanie przycisku, przeciągnięcie go w górę i zwolnienie spowoduje zablokowanie mikrofonu.

Możesz zdjąć palec z przycisku i kontynuować nagrywanie wiadomości. Gdy skończysz, będziesz mieć możliwość wysłania lub odrzucenia wiadomości.

Po zablokowaniu trybu wiadomości głosowych w Whatsapp w prawym dolnym rogu pojawi się ikona blokady klawiatury. Jeśli ikona się nie pojawi, oznacza to, że przesunięcie w górę nie zostało zarejestrowane w aplikacji. Ten tryb wiadomości głosowych jest przeznaczony tylko dla jednej wiadomości, tzn. Jeśli nagrasz drugą lub trzecią wiadomość po pierwszej, w której korzystałeś z tego trybu, będziesz musiał włączyć go ponownie.

Podczas nagrywania wiadomości masz możliwość przewijania bieżącego wątku czatu. Nie możesz przeglądać innego wątku czatu. Jeśli przełączysz się na inny, nagrana wiadomość audio zostanie automatycznie odrzucona.

Jest to całkiem fajna funkcja i użytkownicy Whatsapp bez wątpienia to docenią, ale powinna istnieć opcja nagrywania wiadomości audio w tym trybie. Nie ma powodu, dla którego ta funkcja nie powinna zawsze działać w ten sposób. W rzeczywistości tak właśnie działa aplikacja Wiadomości na iOS. Musisz raz dotknąć mikrofonu, aby nagrać wiadomość zamiast przytrzymywać przycisk. Po nagraniu wiadomości możesz ją wysłać lub odrzucić.

x