Jak najlepiej wykorzystać sprzedaż Steam

Steam to repozytorium największych zebranych dzieł gier. Steam został wydany przez Valve we wrześniu 2003 roku w celu uproszczenia aktualizacji ich własnych gier (Counter-Strike, Half-Life itp.). Skorzystali z ekonomii coraz szybszego internetu i zamienili go w sklep z redystrybucją gier, zaczynając od własnych gier i stali się gigantem gier, jakim jest dzisiaj. Steam ma ciągłą wyprzedaż. Dbają o to, aby ich odwiedzający mieli powód, aby odwiedzać i kupować treści. W ten sposób możesz kupić tytuły AAA, takie jak Wiedźmin 3 i GTA V, za ponad połowę, a nawet gry takie jak PayDay 2 za darmo (dla pierwszych 5 milionów użytkowników od 9 czerwca 2017).

Letnia wyprzedaż Steam jest tuż za rogiem. W ten sposób Steam mówi ludziom, że mogą pozostać w domu, aby uniknąć upału i dobrze się bawić grając w gry po mocno obniżonych cenach. Oto, jak możesz to wykorzystać.

Ten post dotyczy Steam Sale Global (handel w dolarach amerykańskich), niektóre regiony mają własną sprzedaż i ceny, ale większość poniższych porad ma zastosowanie w każdym przypadku.

1. Codzienne oferty / wyprzedaże błyskawiczne

Steam dawał większe rabaty na gry, które już przeceniono przez krótki czas. Nazwał te rabaty Oferty dnia. Zniżki te obowiązują przez bardzo krótki okres, czasami tylko godzinę. Steam przestał teraz robić to w celu sprzedaży, więc każda gra, która trafi do letniej wyprzedaży, prawdopodobnie pozostanie w tej cenie, dopóki nie zniknie z rynku. Chodzi o to, że jeśli zobaczysz tytuł na wyprzedaży, nie myśl, że będzie niższy.

2. Oszczędzaj pieniądze

Najlepiej trzymać się swojej listy życzeń, ponieważ większość gier prawdopodobnie spędza czas na obwodzie rabatowym podczas letniej wyprzedaży. Jeśli zamierzona gra trafia do sprzedaży i tęsknisz za nią, nie kop. Za kilka miesięcy wróci w innej wyprzedaży. Jednak nie kupuj niczego, co nie jest objęte wyprzedażą błyskawiczną, zanim rozpocznie się letnia wyprzedaż.

3. Pakiety nie zawsze są najlepszą ofertą

Czasami Steam wprowadza pakiety deweloperskie lub serie, w których można kupić wiele gier ze skumulowanymi rabatami. Jeśli nie chcesz, aby każda gra w pakiecie, nie kupuj jej, ponieważ nawet jeśli otrzymujesz jedną dodatkową grę, której nie potrzebujesz, płacisz dodatkowo za cały pakiet.

4. Przełącz lokalizacje sklepów

Biorąc pod uwagę, że jest to całkowicie cyfrowe medium, możesz rozważyć przejście do sklepu w innym kraju. Czasami sklepy w innych krajach sprzedają gry po niższej cenie. To wybór dokonany przez dystrybutorów gier. Czek Sprawdzanie cen regionalnych Steam aby zobaczyć, który region sprzedaje się najtaniej, i umówić się na zakup w tym regionie. VPN to skuteczny sposób na zrobienie tego i nie potrzebujesz do tego lokalnej waluty.

5. Sprzedaż na bis

Jeśli przegapisz okazję do zakupu ulubionej gry, Steam czasami przywraca całą sprzedaż pod koniec w ramach wyprzedaży Encore. To będzie twoja ostatnia szansa na zdobycie tej gry. Nie zalecamy bankowości na taką sprzedaż, ponieważ tym razem mogą tego nie zrobić i ryzykujesz, że zostaniesz pominięty.

6. Poziomy rabatów

Możesz zobaczyć tylko trendy rabatów w sprzedaży Steam, ale nie ma prawdziwego sposobu na ustalenie, że faktyczny rabat jest z wyprzedzeniem. Jeśli jednak gra ma ponad 60%, potraktuj ją jako najlepszą ofertę, jaką otrzymasz i natychmiast kup tę grę. Dotyczy to przez cały rok, rabaty obowiązują w okresie letnim i prawdopodobnie nie zostaną przekroczone podczas zimowej wyprzedaży.

7. Aplikacje mobilne

Pobierz aplikację mobilną Steam (Android i iOS), aby śledzić, kiedy zaczyna się sprzedaż i kiedy Twoje ulubione gry są objęte rabatami.

8. Karty podarunkowe

Zawsze dobrze jest mieć pod ręką kartę podarunkową Steam na wypadek, gdyby Twoja karta przestała działać w ostatniej chwili. Jest to po prostu sposób, aby zapobiec oszukaniu przez prawo Murphy’ego. Jeśli wiadomo, że Twoja karta kredytowa ma problemy lub Twój bank nie jest zbyt wiarygodny, rozważ zakup karty podarunkowej Steam.

9. Unikaj nowych wydań

Jeśli gra ukazała się zaledwie kilka miesięcy temu, jej cena tym razem nie spadnie tak drastycznie, jak w przypadku wyprzedaży jesiennej lub zimowej. Skoncentruj się na uzyskiwaniu największych rabatów i czekaj, aż gry osiągną największe zniżki, gdy ich początkowa przyczepność spadnie.

10. Karty kolekcjonerskie

Jeśli masz bibliotekę kart Steam, zostaną one zdewaluowane podczas sprzedaży po prostu z powodu tego, ile trafi na rynek. Najlepiej sprzedać je teraz, gdy nadal mają wartość i gromadzić je, aby mieć szansę na zysk.

11. Przeglądaj Steam

Steam umożliwia przeglądanie każdego tytułu, który trafia do sprzedaży. Wystarczy kliknąć „Przeglądaj wszystko”, aby zobaczyć wszystko, co jest dostępne w sprzedaży. W lecie zwykle podają harmonogram, w którym mecze mają trafić do sprzedaży i kiedy. To powinno dać ci wyobrażenie, jak go zaplanować i nie przegapić niczego, gdyby nie było to na pierwszej stronie.

12. Poszukaj gdzie indziej

Należy zauważyć, że Steam nie zawsze ma największą sprzedaż na świecie, mimo że jest najpopularniejszy (właśnie na tym polega przewaga pierwszego gracza). Inne platformy, takie jak Gog.com, Amazon, Humble Bundle (płać, co chcesz i charytatywny) mogą czasami zaoferować Ci coś w lepszej cenie.