Jak najlepiej wykorzystać wolny czas w domu

Jeśli poddałeś się kwarantannie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa, dziękuję! W zamian za przysługę, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci złagodzić nudę spędzania czasu w domu. Oto kilka sposobów na maksymalne wykorzystanie wolnego czasu.

Oglądaj treści edukacyjne w YouTube

Jeśli lubisz uczyć się nowych rzeczy, nie musisz szukać dalej niż YouTube. Tak, strona jest również wypełniona muzyką, zabawnymi filmami i zabawnymi programami. Jest to jednak także istna kopalnia interesujących treści edukacyjnych.

Bez względu na to, jakie są Twoje zainteresowania (geografia, psychologia, historia, filmowanie, pisanie itp.), Możesz znaleźć kanał YouTube na ten temat, który nauczy Cię czegoś nowego lub interesującego.

Oto kilka zaleceń, które pomogą Ci zacząć:

Szybki kurs: Prawdopodobnie najlepszy kanał edukacyjny na YouTube. Oferuje dziesiątki szybkich kursów. Kilka z naszych ulubionych to Crash Course World History i Psychologia.
TED-Ed: Krótkie, dobrze zbadane, edukacyjne filmy ze wspaniałą animacją.
AsapSCIENCE: W krótkich filmach omawia niektóre z najtrudniejszych aspektów nauki i technologii.
Kurzgesagt – w pigułce: Dokładnie zbadane filmy naukowe i filmy o tematyce ogólnej z unikalnym stylem animacji.

Oczywiście możesz również przeszukać YouTube pod kątem wszystkiego, co Cię interesuje, a znajdziesz wiele filmów i kanałów. Gdy znajdziesz coś, co chcesz obejrzeć, możesz utworzyć kolejkę wideo. Następnie usiądź wygodnie, naciśnij Odtwórz i wchłoń całą wiedzę.

Zrelaksuj się dzięki aplikacjom do medytacji

Medytacje w aplikacjach Headspace i Smiling mind.

Czasami może to być stresujące, gdy jesteś sam w domu lub w otoczeniu rodziny. Nie pomagają też wiadomości, w których ciągle pojawiają się najgorsze scenariusze.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego zdrowia psychicznego, jest odpocząć i zrelaksować się. Wykorzystaj swój wolny czas w domu, aby rozpocząć praktykę medytacji – zajmuje to tylko około 10 do 20 minut dziennie.

Polecamy aplikację Smiling Mind (iPhone, Android) opracowany przez organizację non-profit z Australii. Zawiera proste, codzienne medytacje z przewodnikiem i przewodniki relaksacyjne (np