Jak naładować iPhone’a nowym MacBookiem Pro

W najnowszych MacBook Pro Apple wymienił wszystkie porty na złącza USB-C. To sprawia, że ​​ładowanie telefonu jest bardziej skomplikowane, ponieważ nie można już używać kabla Lightning-to-USB z MacBookiem.

Apple chce, aby USB-C było nowym standardem i jest to niewątpliwie świetne złącze, ale podczas zmiany utkniesz przy użyciu kluczy sprzętowych i adapterów do łączenia urządzeń pozostawionych przez Apple (co ironicznie obejmuje najnowsze modele iPhone’a).

Użyj kabla przejściowego z USB-C na Lightning

Najprostszym rozwiązaniem jest całkowite porzucenie starego złącza USB i przejście na USB-C. jabłko sprzedaje kable adaptera które pozwalają podłączyć telefon bezpośrednio do laptopa, bez kluczy sprzętowych i bałaganu, o który trzeba się martwić, chociaż zawsze możesz kupić kabel innej firmy za niższą cenę na Amazon.

Ale jest pewien haczyk – teraz będziesz mieć dwa kable do ładowania, jeden do ładowania za pomocą MacBooka, a drugi do ładowania ze ściany. Jeśli ci to przeszkadza, możesz zrezygnować z ładowania ściennego i ładować telefon tylko z MacBooka lub możesz wyrzucić stary kabel i podłączyć nowy kabel do Blok ładowarki MacBook. Pozwoli ci to naładować się ze ściany bez starego kabla, ale wtedy utkniesz w żonglowaniu między ładowaniem MacBooka lub telefonu, który używa różnych złączy.

Najłatwiejszym sposobem jest zakupienie dedykowanego bloku ściennego USB-C do telefonu i trzymanie go oddzielnie. Możesz znaleźć ładowarki ścienne USB-C na Amazon.

Zdobądź klucz sprzętowy USB-C na USB-A

Przejściówka z USB-C na USB

Te adaptery są przydatne, więc prawdopodobnie i tak będziesz potrzebować jednego z nich do swojego MacBooka. Podłącz istniejący kabel ładowarki telefonu do gniazda USB-A adaptera (starsze, większe porty USB, których używasz od lat), a następnie podłącz adapter do MacBooka, tworząc pomost między nimi. Istnieją również koncentratory wieloportowe z wieloma różnymi złączami, które również będą działać, o ile mają port USB-A do podłączenia. Możesz znaleźć wszystkie rodzaje adapterów USB-C na Amazon.

Te klucze sprzętowe są nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe przełączanie na USB-C, ale pozwolą Ci zachować obecną ładowarkę ścienną USB, a jednocześnie możesz ładować przez MacBooka. Są również przydatne do podłączania innych urządzeń USB do MacBooka, więc dobrze jest mieć je pod ręką, nawet jeśli wolisz używać kabla USB-C do Lightning do ładowania telefonu.

x