Jak naładować przełącznik Nintendo bez stacji dokującej

Czasami jesteś w ruchu i musisz naładować baterię Nintendo Switch, ale nie masz przy sobie stacji dokującej. Niezależnie od tego, czy grasz na Switchu podczas ładowania, czy pozostawiasz go w trybie gotowości, oto jak możesz naładować w mgnieniu oka – i najlepszy sposób, aby to zrobić.

Oficjalny sposób ładowania przełącznika bez stacji dokującej

Oficjalny zasilacz sieciowy Nintendo Switch.

Zarówno Switch, jak i Switch Lite zawierają oficjalnego Zasilacz sieciowy Nintendo Switch w pudełku przy zakupie. Większość ludzi używa tego adaptera do zasilania stacji dokującej, która z kolei zasila Switch. Ale możesz także odłączyć zasilacz sieciowy od stacji dokującej i podłączyć go bezpośrednio do Switcha.

Oficjalny zasilacz sieciowy Nintendo Switch zapewnia wystarczającą moc, aby naładować Switch w najszybszy i najbardziej efektywny sposób. Zapewnia również wystarczającą ilość prądu, aby naładować baterię podczas gry, chociaż szybkość ładowania będzie wolniejsza niż ładowanie Switcha w trybie gotowości.

Tak więc, jeśli wiesz, że będziesz używać Switcha w podróży, zabierz ze sobą zasilacz sieciowy Nintendo Switch lub kup drugi na podróż. Możesz także wypróbować zasilacz sieciowy Switch innej firmy, na przykład ten z AmazonBasics.

Według Nintendo wszystkie modele konsoli Switcha zajmują trzy godziny do pełnego naładowania w trybie gotowości podczas korzystania z oficjalnego zasilacza sieciowego Nintendo Switch.

Jak naładować przełącznik Nintendo za pomocą kabla USB

Ładowanie przełącznika za pomocą kabla USB.

Wszystkie modele Nintendo Switch używają USB-C do portu ładowania na spodzie urządzenia. Możesz więc w mgnieniu oka naładować go za pomocą dowolnego kabla USB-C podłączonego do źródła zasilania, takiego jak ładowarka tabletu / smartfona, akumulator, komputer lub koncentrator USB. Szybkość ładowania baterii (i czy faktycznie zasila Switch do gry) różni się znacznie w zależności od źródła zasilania.

Jeśli chodzi o kable, to dobrze wykonane USB-A-do-USB-C Kabel będzie działał z wystarczającym źródłem zasilania, aby naładować Switch. Jednak ta metoda ogranicza maksymalną moc do 7,5 wata ze względu na konstrukcję Switcha. To wystarczy, aby grać i ładować jednocześnie – ale nie w najszybszym tempie.

Switch obsługuje również tryb ładowania o wyższej mocy, który ładuje akumulator znacznie szybciej. Jednak wymaga to Kabel USB-C do USB-C ze źródłem zasilania o dużej mocy (np 61-watowa ładowarka USB-C do MacBooka Pro) lub specjalnie wykonany Switch AC Adapter.

Minimalne wymagania do ładowania podczas gry: Aby naładować baterię Switcha (nawet jeśli powoli) podczas grania w grę, potrzebujesz źródła zasilania, które może dostarczyć co najmniej 5 woltów i 1,5 ampera (lub 7,5 wata) mocy. Im więcej amperów, tym szybsze ładowanie baterii.
Minimalne wymagania do ładowania w trybie gotowości (bez stacji dokującej): Nintendo nie podaje oficjalnego dolnego limitu prądu potrzebnego do ładowania Switcha w trybie gotowości. Z naszych własnych testów wynika, że ​​Switch będzie ładował się ze źródła zasilania, które może wytwarzać zaledwie 5 woltów przy ułamkach ampera (na przykład 400 mA / 0,4 A), ale ładowanie będzie powolne.

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej masz dostępnych Amperów, tym szybciej Switch będzie się ładował. Idealna moc wyjściowa do ładowania w trybie gotowości z powszechnie dostępnych adapterów USB (takich jak te, które można znaleźć w sklepie) to około 5 woltów i 2 amperów.

Każdy dedykowany zasilacz USB lub akumulator powinien mieć małą etykietkę z informacją o mocy wyjściowej. Powie coś w stylu „Output: 5V / 1A”, co oznacza, że ​​może dostarczyć maksymalnie 5 woltów przy 1 amperie prądu lub 5 watów mocy. To są liczby, które chcesz.

Szczegóły techniczne dotyczące ładowania Nintendo Switch

Ładowanie przełącznika Nintendo.

Szczegóły techniczne dotyczące sposobu, w jaki każdy model przełącznika otrzymuje moc i ładunki w różnych trybach daleko wykraczające poza to, co większość ludzi powinna wiedzieć. Jeśli jednak jesteś zainteresowany kopaniem głębiej lub chcesz optymalnego sposobu ładowania Switcha podczas gry, ktoś na Reddit stworzył złożony wykres który bada różne opcje. Przeprowadzono również nieformalne badania o tym, ile mocy Switch zużywa w różnych scenariuszach. Oczywiście, ponieważ te badania nie są oficjalne, możesz wziąć je z przymrużeniem oka.

Podsumowanie? Aby uzyskać najlepsze wyniki, trzymaj się oficjalnego Zasilacz sieciowy Nintendo Switch. Zapewnia optymalną ilość mocy do odtwarzania i ładowania oraz działa zarówno z Switch, jak i Switch Lite. Nie jest tak przenośny, jak chwytanie kabla USB i nadzieja na dobry zasilacz w biegu. Mimo to będziesz wiedział, że oficjalny adapter Nintendo może obsłużyć wszystko, co rzuca na niego Switch.