Jak naprawić 100% wykorzystanie dysku po aktualizacji systemu Windows KB3201845

System Windows 10 właśnie otrzymał nową aktualizację i podobnie jak wszystkie poprzednie aktualizacje wiąże się z własnym zestawem problemów. Tym razem problemem jest zwiększone użycie dysku. Jeśli użycie dysku, zgodnie z raportem Menedżera zadań, stale wynosi 100% lub powyżej 90% bez prawdziwego powodu, możesz cierpieć z powodu skutków ubocznych aktualizacji. Dobra wiadomość jest taka; poprawka jest dość prosta. Zła wiadomość jest taka; nie jest to trwałe i za każdym razem, gdy ponownie uruchamiasz system, będziesz musiał powtórzyć poprawkę. Oto, co musisz zrobić, aby naprawić 100% użycie dysku po aktualizacji Windows Update KB3201845.

Ten błąd / problem wydaje się wynikać z aktualizacji systemu Windows KB3201845. Sprawdź, czy otrzymałeś tę aktualizację, czy nie. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Aktualizacje i zabezpieczenia i na karcie Windows Update kliknij „Historia aktualizacji”. Sprawdź, czy aktualizacja została pomyślnie zainstalowana.

Zakładając, że masz zainstalowaną aktualizację i uzyskujesz wysokie lub 100% wykorzystanie dysku, prawdopodobnie aktualizacja jest za to odpowiedzialna. Aby rozwiązać problem, otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Uruchom następujące polecenie, aby rozwiązać problem.

WPR -cancel

WPR - anuluj

Co robi to polecenie?

WPR oznacza Rejestrator wydajności systemu Windows. Jest to narzędzie systemu Windows, które rejestruje, jak dobrze działa Twój system. Czyni to poprzez rejestrowanie zdarzeń systemowych. Zwiększone użycie wynika z działania tego narzędzia. Polecenie zatrzyma bieżącą sesję nagrywania narzędzia. Żadne dane z niego nie zostaną zapisane. Zwykle jest on zapisywany na dysku, dzięki czemu można go później obejrzeć i sprawdzić, co jest nie tak z systemem.

Za każdym razem, gdy uruchamiasz system, to narzędzie działa w tle, dlatego będziesz musiał uruchamiać polecenie ponownie za każdym razem, gdy uruchamiasz system. Po zastosowaniu poprawki moje własne użycie dysku wzrosło z 92% do 10%.

Możliwe, że użycie dysku jest autentyczne lub jest spowodowane przez coś innego. Jeśli po uruchomieniu tego polecenia zostanie wyświetlony komunikat „Nie ma uruchomionych profili śledzenia”, oznacza to po prostu, że narzędzie Rejestrator wydajności systemu Windows nie jest uruchomione i nie jest to przyczyną problemu.

Nie jest jasne, dlaczego to narzędzie powoduje problemy po aktualizacji, ale właśnie to robi teraz system Windows 10 i jego aktualizacje. To rozwiązanie pochodzi od użytkownika Reddit YukiNagatoKyo.

x