Jak naprawić automatyczne śledzenie kont spamowych na Instagramie

Jeśli zauważysz nagły wzrost liczby obserwowanych kont lub zauważysz, że nagle śledziłeś losowe konto, którego nie pamiętasz, nie jesteś sam. Dzieje się tak w przypadku wielu użytkowników i często wzrost liczby obserwujących jest ogromny, przechodząc z dwu- lub trzycyfrowej liczby do czterocyfrowej. Omówimy, co możesz zrobić, jeśli tak się stanie, i krótko wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje.

Naprawianie konta spamowego następuje

Jeśli śledziłeś ogromną liczbę nowych kont, będziesz musiał ręcznie przestać je obserwować. Nie ma do tego skrótu. Jeśli kusi Cię skorzystanie z aplikacji innej firmy, aby przestać obserwować konta spamowe, zdecydowanie odradzamy Ci to. Gdy przestaniesz obserwować te konta spamowe, musisz zrobić trzy rzeczy; Przeprowadź audyt autoryzowanych aplikacji, zmień hasło i skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Audytuj autoryzowane aplikacje

Możesz zarządzać tylko autoryzowanymi aplikacjami z komputera. Otwórz przeglądarkę internetową i odwiedź Instagram. Zaloguj się na swoje konto i przejdź do strony swojego profilu. Obok przycisku „Edytuj profil” zobaczysz przycisk koła zębatego. Kliknij to. W otwartym menu wybierz Autoryzowane aplikacje.

Autoryzowane aplikacje będą zawierać listę wszystkich aplikacji, którym zezwoliłeś na połączenie z kontem na Instagramie. Wszystko, czego nie pamiętasz lub nie rozpoznajesz, powinieneś natychmiast usunąć. Jeśli masz autoryzowanych tylko kilka zaufanych aplikacji, nadal dobrym pomysłem może być odebranie im dostępu na co najmniej krótki okres.

Zmień hasło

Od razu zmień swoje hasło na Instagramie. Możliwe, że ktoś włamał się na Twoje hasło. Zmień swoje hasło od razu. Możesz to zrobić w ustawieniach zabezpieczeń w aplikacji Instagram lub w interfejsie internetowym. To zależy od Ciebie.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Na tym samym ekranie możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Włącz ją dla swojego konta, aby wszelkie logowania, które nie zostały zainicjowane przez Ciebie, zostały zatrzymane.Nie powinieneś decydować się na korzystanie z aplikacji uwierzytelniającej, aby być bardziej bezpiecznym. Użyj swojego numeru telefonu.

Dlaczego tak się dzieje

Być może słyszałeś o usługach, które obiecują zwiększenie liczby obserwujących w preferowanej sieci społecznościowej. Działają za pośrednictwem aplikacji i usług, które użytkownicy upoważnili do łączenia się ze swoim kontem. Zwykle wydają się być nieszkodliwe, ale mogą okazać się farmami naśladowców. Dlatego nie powinieneś używać aplikacji do anulowania obserwowania kont, zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami.

Jeśli chodzi o zmianę hasła i włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego, jest to środek ostrożności, który możesz podjąć na wypadek, gdyby ktoś włamał się na Twoje konto.

x