Jak naprawić awarię czarnej kropki na iOS

Nikt nie mógł przewidzieć, ile problemów unicode spowoduje na iPhone’ach. Nie było sposobu, aby to przewidzieć, ale oto kolejny błąd, który może powodować awarie aplikacji na iOS. Na początku tego roku postać telugu powodowała awarię aplikacji do przesyłania wiadomości, aw niektórych przypadkach powodowała, że ​​iPhone znajdował się w pętli rozruchowej. Nowy błąd Unicode objawia się w postaci małej czarnej kropki, która, jeśli zostanie wysłana do kogokolwiek z urządzeniem iOS z systemem iOS 11.3 i iOS 11.4, spowoduje awarię aplikacji. Może się to zdarzyć w każdej aplikacji do przesyłania wiadomości. Jeśli byłeś ofiarą, oto jak możesz to naprawić i ponownie użyć aplikacji, której dotyczy problem.

Napraw awarię Black Dot

Musisz otrzymać wiadomość z czarną kropką poza ekranem, aby iOS nie próbował jej wyświetlić. Zakładając, że aplikacja utknęła na ekranie, musisz najpierw wrócić do ekranu głównego. Oczywistym sposobem na to jest dotknięcie przycisku głównego lub wskaźnika paska głównego, jeśli masz iPhone’a X. Jeśli to nie zadziała, po prostu wywołaj Siri, a następnie dotknij przycisku strony głównej, aby powrócić do ekranu głównego. Zamknij aplikację, której dotyczy problem, tj. Usuń ją z ostatnich aplikacji.

Następnie musisz wyczyścić wątek wiadomości aplikacji, aby po jego otwarciu wiadomość z czarną kropką nie była tą, którą musi załadować iOS. Aby to zrobić, wywołaj Siri i poproś ją o wysłanie kilku wiadomości do kontaktu, który wysłał ci czarną kropkę. Upewnij się, że wysłałeś co najmniej pięć lub osiem, aby przesunąć czarną kropkę dalej w górę. Gdy to zrobisz, otwórz aplikację wiadomości i załaduje się bez awarii.

Wróć do ekranu głównego aplikacji wiadomości, przesuń palcem w lewo po kontakcie, który wysłał Ci czarną kropkę, i usuń wątek konwersacji. Jeśli aplikacja, której dotyczy problem, nie jest aplikacją Wiadomości, użyj Siri, aby wysłać wiadomość za pośrednictwem aplikacji, której dotyczy problem, mówiąc: „Hej Siri, wyślij wiadomość do [contact] na [app name]’. Jeśli Twój iPhone ma 3D Touch, sprawdź, czy opcje 3D Touch dla tej aplikacji pozwalają na utworzenie nowej wiadomości. Aplikacja nadal działa, ale jeśli ją otworzysz, zawiesi się. Nie ma nic złego w samej aplikacji. To iOS 11 ma problem z rozerwaniem otrzymanej postaci.

Po rozwiązaniu awarii możesz chcieć porozmawiać z „ przyjacielem ”, który wysłał Ci wiadomość, i może użyć przydatnej funkcji blokowania, aby je powstrzymać, dopóki Apple to nie naprawi.