Jak naprawić awarie gry po pojawieniu się logo PUBG

Udostępnij teraz w social media:

PUBG to ogromna gra i to nie tylko pod względem graczy. Jest złożony poza meczami i grami, które są organizowane i rozgrywane codziennie. Co więcej, gra otrzymuje regularne aktualizacje i ulepszenia, aby była świeża. Mimo to podstawowe wymagania sprzętowe nie ulegają zmianie.

Gra zawiesza się po pojawieniu się logo PUBG

PUBG to aplikacja i jak każda aplikacja, również może się zawiesić. Awaria może być wynikiem źle zainstalowanej lub słabo opracowanej aktualizacji lub może to być problem z systemem. Jeśli gra zawiesza się za każdym razem, gdy otwierasz PUBG i nie możesz wyjść poza logo gry, wypróbuj poniższe poprawki.

Zaktualizuj grę

Upewnij się, że PUBG jest aktualne. Jeśli gra nie jest aktualna, nie będziesz mógł w nią zagrać. Możesz go uruchomić, ale zakończy się, zanim zobaczysz ekran ładowania.

Otwórz Steam.
Idź do biblioteki.
Wybierz PUBG z ​​kolumny po lewej stronie.
W okienku po prawej stronie wybierz opcję Aktualizuj.
Poczekaj na pobranie i zainstalowanie aktualizacji.
Po zainstalowaniu otwórz grę.

  Jak naprawić błąd „nie udało się zainicjować STEAM” w PUBG

Zaktualizuj Steam

Podobnie jak gry, Steam też jest aplikacją i regularnie się aktualizuje. Aktualizacje Steam zwykle nie blokują uruchamiania gier, ale dobrym pomysłem jest aktualizowanie ich, ponieważ gra może nie działać, jeśli wykryje, że twój klient Steam jest nieaktualny.

Otwórz Steam.
Przejdź do Steam>Sprawdź aktualizacje.
Pobierz dostępne aktualizacje i uruchom ponownie klienta Steam.
Otwórz PUBG i powinien się załadować.

Zweryfikuj pliki PUBG

Pliki gry mogą być uszkodzone. Może się to zdarzyć między innymi podczas aktualizacji gry, aktualizacji Steam lub aktualizacji systemu operacyjnego. Jednak w przypadku gier Steam uszkodzenie plików jest dość łatwe do naprawienia.

Otwórz Steam.
Idź do biblioteki.
Kliknij prawym przyciskiem myszy PUBG w kolumnie po lewej stronie i wybierz Właściwości.
Przejdź do zakładki Pliki lokalne.
Kliknij Sprawdź integralność plików gry.
Pozwól Steamowi sprawdzić pliki i naprawić wszelkie znalezione problemy.

Zaktualizuj sterowniki

PUBG potrzebuje procesora graficznego, aby działać płynnie, a twój procesor graficzny musi działać z najnowszymi dostępnymi dla niego sterownikami. Jednym z powodów, dla których gra może nagle przestać działać, jest to, że została zaktualizowana, ale sterowniki GPU nie.

  Jak naprawić problemy z „częstotliwością poza zakresem” w PUBG

Otwórz Menedżera urządzeń.
Rozwiń Karty graficzne.
Kliknij prawym przyciskiem myszy swój procesor graficzny i wybierz Aktualizuj sterownik z menu kontekstowego.
Wyszukaj w Internecie aktualizacje sterowników i zainstaluj je.

Uwaga: dobrym pomysłem może być użycie aplikacji Nvidia GeForce Experience lub instalatora sterowników AMD Combined Chipset and Radeon Graphics w celu zainstalowania najnowszych sterowników, jeśli Menedżer urządzeń nic nie znajdzie.

Zmiany sprzętowe

PUBG nie jest przeznaczony do pracy na słabszych systemach. Może nawet mieć trudności z działaniem w systemie średniej klasy, jeśli ustawienia grafiki są ustawione zbyt wysoko. W takim przypadku niektórzy gracze decydują się na podkręcenie swojego GPU. Przetaktowywanie GPU jest dość powszechne w społeczności graczy, ale jest to coś, co należy zrobić dobrze. Nawet wtedy nie wszystkie gry mogą działać dobrze na podkręconym GPU. Jeśli niedawno przetaktowałeś swój procesor graficzny, jego nowe ustawienia mogą nie być odpowiednie do uruchamiania PUBG. Przywróć go do ustawień fabrycznych i powinieneś być w stanie zagrać w grę.

Czysta instalacja PUBG

Jeśli wszystko inne zawiedzie, problem można rozwiązać, ponownie instalując PUBG. To rozwiązanie jest żmudne, ponieważ będziesz musiał ponownie pobrać grę, a jej rozmiar jest dość duży.

  Jak naprawić PUBG, który nie jest autoryzowany na twojej platformie?

Otwórz Panel sterowania.
Przejdź do Programy>Odinstaluj program.
Wybierz PUBG i kliknij przycisk Odinstaluj.
Po odinstalowaniu gry pobierz ją ponownie na Steamie.

Wniosek

PUBG to gra, ale gry to pod koniec dnia aplikacje. Są podatne na problemy, jak każda inna aplikacja, w tym awarie. Jeśli gra jest jedyną aplikacją, która się zawiesza, czysta instalacja powinna to naprawić. Jeśli używasz aplikacji, które PUBG może uznać za oprogramowanie typu cheat-ware, zamknij je, a następnie zainstaluj grę na czysto.

x