Udostępnij teraz w social media:

OpenBroadcaster Studio to jedna z tych rzadkich aplikacji, które są bezpłatne, niesamowicie wydajne, lepsze niż większość płatnych odpowiedników i dość łatwe w użyciu. Często polecaliśmy go do różnych poprawek i hacków, ponieważ jest tak potężny i dobrze współpracuje z dużą liczbą innych aplikacji.

OBS to świetna aplikacja, ale jest to aplikacja do nagrywania i transmisji ekranu. Tego typu aplikacje są podatne na problemy tylko dlatego, że są tak złożone. Gdybyś miał przekopać się przez ustawienia OBS, spędziłbyś wiele godzin na nauce o funkcjach i rzeczach, które możesz zmienić.

Awaria OBS w systemie Windows 10?

OBS napotyka od czasu do czasu problemy; czasami pojawia się czarny ekran podczas próby nagrywania, a czasami aplikacja ulega awarii podczas uruchamiania lub w trakcie nagrywania lub nadawania. Oto kilka prostych rzeczy, które możesz spróbować naprawić.

Sprawdź -   Jak dodawać wydarzenia do kalendarza systemu Windows 10

Napraw problemy z awariami OBS (przewodnik krok po kroku)

1. Przywróć starszą wersję

OBS aktualizuje się dość regularnie, ale nie wszystkie aktualizacje będą działać we wszystkich systemach. Aktualizacja, nieważne jak drobna, może nie działać we wszystkich systemach. Często ma to związek z wersją systemu operacyjnego, sterownikami zainstalowanymi w systemie, a nawet innymi aplikacjami, z których korzystasz, OBS, które są niezgodne z nową wersją. Lista jest długa i trudna do rozwiązania.

Otwórz Panel sterowania.
Wybierz Programy> Odinstaluj program.
Wybierz OBS i kliknij Odinstaluj.
Pobierz starszą wersję OBS z oficjalna strona Github i zainstaluj.

2. Wyłącz inne narzędzia i nakładki do nagrywania ekranu

OBS na ogół działa dobrze z innymi aplikacjami, które mogą nagrywać ekran, ale będą wyjątki w zależności od ustawień, konfiguracji i możliwości sprzętowych systemu.

Sprawdź -   Jak zawsze uruchamiać Microsoft Edge w trybie przeglądania InPrivate w systemie Windows 10

Wyłącz pasek gier w aplikacji Ustawienia.
Wyłącz nakładkę Nvidia Game.
Wyłącz wszelkie nakładki innych firm https://www.newsblog.pl.com/windows-tips/enable-discord-overlay-in-game/, które pojawiają się podczas nagrywania ekranu lub uruchamiania aplikacji.

3. Zresetuj ustawienia karty graficznej

Jeśli masz GPU w swoim systemie, możesz zmienić jego ustawienia i zoptymalizować go, aby Twoje gry działały lepiej. Może to jednak powodować problemy z OBS. Zresetuj ustawienia karty graficznej do ich domyślnych konfiguracji. Jeśli możesz, wykonaj kopię zapasową ustawień w innym profilu, zanim zresetujesz wszystko.

Proces resetowania jest inny dla różnych procesorów graficznych, ale w przypadku procesora graficznego Nvidia możesz wykonać następujące kroki.

Otwórz panel sterowania Nvidia.
Przejdź do zakładki Zarządzaj ustawieniami 3D.
Kliknij przycisk Przywróć.
Uruchom ponownie system.

W przypadku karty graficznej Intel wykonaj następujące kroki.

Sprawdź -   Jak przestępcy zamawiają telefony w Twoim imieniu (i jak je zatrzymać)

Otwórz Intel Graphics Command Center.
Przejdź do zakładki System.
Kliknij przycisk Przywróć oryginalne ustawienia.
Uruchom ponownie system.

4. Uruchom OBS w trybie zgodności

OBS jest kompatybilny z Windows 10 i otrzymał kilka aktualizacji od czasu wydania systemu operacyjnego. To powiedziawszy, gdy aplikacja nie działa, tryb zgodności jest często najszybszym rozwiązaniem.

Utwórz na pulpicie skrót do OBS.
Kliknij skrót prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.
Przejdź do zakładki Zgodność.
Włącz opcję „Uruchom ten program w trybie zgodności z”.
Wybierz Windows 7 z listy rozwijanej.
Kliknij Zastosuj, a następnie OK.
Użyj skrótu, aby otworzyć OBS.

OBS Windows 10: Wniosek

Jeśli masz zainstalowane wtyczki z OBS, upewnij się, że są one aktualne.

Jeśli aktualizacja wtyczki nie jest dostępna, należy uruchomić starszą wersję OBS, z którą współpracuje wtyczka, znaleźć alternatywną wtyczkę lub ją wyłączyć.