12/05/2021

Jak naprawić błąd „Brak połączenia internetowego” w mobilnym punkcie dostępowym systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z moich ulubionych funkcji systemu Windows 10 jest mobilny punkt dostępu. Starsze wersje systemu Windows pozwalały na udostępnianie Internetu z pulpitu, ale włączenie go było żmudne, ponieważ trzeba było uruchamiać polecenia w wierszu polecenia. W systemie Windows 10 dosłownie wystarczy kliknąć przełącznik, aby go włączyć, a do pulpitu można podłączyć do 8 urządzeń. Urządzenia mogą łączyć się przez Wi-Fi lub Bluetooth i możesz wybrać sposób nawiązywania połączenia. Jeśli próbujesz podłączyć urządzenie do mobilnego punktu dostępowego systemu Windows 10, ale na urządzeniu pojawia się komunikat „Brak połączenia internetowego” lub urządzenia nie mogą uzyskać adresu IP, istnieje prosty sposób, aby to naprawić.

Mobilny punkt dostępu „Brak połączenia z Internetem”

Do niektórych części tej poprawki mogą być potrzebne uprawnienia administratora.

Włącz urządzenia i zaktualizuj sterowniki

Zanim przejdziesz dalej, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, upewnij się, że nie masz żadnych oczekujących aktualizacji sterowników dla swojej karty sieciowej. Po drugie, upewnij się, że żadne urządzenie sieciowe nie jest wyłączone.

Możesz zrobić jedno i drugie, przechodząc do Menedżera urządzeń (użyj wyszukiwania systemu Windows, aby go znaleźć). Rozwiń grupę urządzeń Karta sieciowa i upewnij się, że nic nie jest wyłączone. Jeśli urządzenie jest wyłączone, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Włącz z menu kontekstowego. Aby zaktualizować sterowniki, kliknij prawym przyciskiem myszy każde urządzenie i wybierz opcję Aktualizuj sterownik z menu kontekstowego.

Sprawdź -   Jak zaplanować automatyczne włączanie Wi-Fi po wyłączeniu w systemie Windows 10

Włącz udostępnianie połączenia

Nadszedł czas, aby przejść do poprawki. Najpierw upewnij się, że mobilny punkt dostępu jest wyłączony. Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sieć i Internet> Centrum sieci i udostępniania. Po lewej stronie wybierz „Zmień ustawienia adaptera”.

Zwróć uwagę na wszystkie widoczne połączenia lokalne, szczególnie to, które korzysta z wirtualnego adaptera Microsoft Wi-Fi Direct. Zrób zrzut ekranu tego ekranu, jeśli uważasz, że będziesz mieć problemy z zapamiętaniem późniejszego połączenia, a następnie zamknij Panel sterowania.

Włącz mobilny punkt dostępu i poczekaj 3-5 minut. Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sieć i Internet> Centrum sieci i udostępniania. Ponownie kliknij „Zmień ustawienia adaptera” po lewej stronie. Tym razem zobaczysz nowe połączenie lokalne, które mogło / nie mogło zastąpić starszego. Użyj wcześniej zrobionego zrzutu ekranu, aby go porównać. Nowe połączenie będzie korzystać z wirtualnego adaptera Microsoft Wi-Fi Direct. Na poniższym zrzucie ekranu jest to „Połączenie lokalne * 11”. Zanotuj tę nazwę.

Sprawdź -   Jak zmienić układ klawiatury za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10

W Panelu sterowania wróć do Centrum sieci i udostępniania. Zobaczysz sieć Wi-Fi, do której jesteś podłączony, i połączenie Ethernet. Może mieć nazwę lub nie. Niezależnie od tego, kliknij to.

W oknie, które zostanie otwarte, kliknij przycisk Właściwości. Otworzy się nowe okno. Przejdź do zakładki Udostępnianie w tym oknie. Włącz opcję „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie sieciowe komputera”. Otwórz menu rozwijane pod nim iz opcji wybierz to samo połączenie lokalne, które pojawiło się w Panelu sterowania po włączeniu mobilnego punktu dostępu.

Kliknij OK, a urządzenia będą teraz mogły łączyć się z mobilnym hotspotem w systemie Windows 10.

x