Jak naprawić błąd czarnej tapety w systemie Windows 7

Microsoft nie aktualizuje już systemu Windows 7, ale jest problem: w ostatniej aktualizacji systemu Windows 7, wydanej 14 stycznia, firma Microsoft wprowadziła błąd, który może zastąpić tapetę pulpitu pustym czarnym ekranem.

Tak jak Piszczący komputer zauważono, Microsoft twierdzi, że ten błąd zostanie naprawiony – ale tylko dla organizacji, które płacą Rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń. Jeśli jesteś użytkownikiem domowym, Microsoft najwyraźniej nie naprawi tego błędu za Ciebie. Jesteś zdany na siebie. Użytkownicy domowi nie mogą nawet płacić za rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń. Na szczęście istnieje sposób na uniknięcie błędu.

Aktualizacja: Microsoft ma zmienił zdanie. Firma wydała aktualizację, aby rozwiązać ten problem 7 lutego 2020 r. Możesz pobierz KB4539602 firmy Microsoft, aby naprawić ten błąd na komputerze z systemem Windows 7.

Nie rozciągaj tapety systemu Windows 7

Błąd występuje w opcji tapety „Rozciągnij”. Aby uniknąć błędu czarnej tapety, możesz wybrać alternatywną opcję, np. „Wypełnij”, „Dopasuj”, „Kafelek” lub „Wyśrodkuj”.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy tło pulpitu i wybierz „Personalizuj”. Kliknij „Tło pulpitu”, a następnie wybierz alternatywną opcję z listy rozwijanej. Wybierz wszystko oprócz „Rozciągnij”.

Wybór opcji tapety w systemie Windows 7.

Możesz także po prostu wybrać tapetę pulpitu pasującą do rozdzielczości ekranu. To najlepsza opcja, jeśli chodzi o jakość obrazu, ponieważ na ekranie otrzymasz obraz o odpowiednim rozmiarze. Nie zostanie rozciągnięty ani wysadzony w powietrze.

Na przykład, jeśli masz wyświetlacz 1920 × 1080, poszukaj tła pulpitu o tych wymiarach. Kliknij prawym przyciskiem pulpit i wybierz „Rozdzielczość ekranu”, aby wyświetlić aktualną rozdzielczość ekranu.

Jeśli wolisz rozciągnąć wybrany obraz tła, możesz otworzyć preferowaną tapetę pulpitu w wybranym edytorze obrazów. Działa nawet Microsoft Paint dołączony do systemu Windows 7.

Zmień rozmiar obrazu, aby dopasować go do bieżącej rozdzielczości ekranu i zapisz go. Ustaw nowy obraz o zmienionym rozmiarze jako tło pulpitu. Windows 7 nie będzie go rozciągał, więc będzie działał normalnie i zamiast tego nie zobaczysz pustego czarnego tła.

Nie odinstalowuj błędnej aktualizacji

Nie zalecamy odinstalowywania błędna aktualizacja KB4534310. Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki zabezpieczeń dla systemu Windows 7. Lepiej obejść ten błąd niż rezygnować z najważniejszych poprawek bezpieczeństwa.

Dopóki unikniesz opcji „Rozciągnij”, nie wystąpi błąd czarnej tapety. W każdym razie rozciąganie jest niekorzystne dla jakości obrazu.

W systemie Windows 7 czarna tapeta może być również wynikiem korzystania z kopii systemu Windows 7, która nie jest „oryginalna”.

Jeśli Windows 7 nie może aktywować się za pomocą Microsoft, Windows często przywraca tło pulpitu do pustego czarnego obrazu. W takiej sytuacji zobaczysz również komunikat „Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna” pojawi się na czarnej tapecie w prawym dolnym rogu ekranu, nad obszarem powiadomień paska zadań.